Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért baj váltogatni a tápszer...

Miért baj váltogatni a tápszereket, miért kell megmaradni 1 típusnál?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 3 hónapos, sajnos nem akart szopizni, fejtem de ennek ellenére elapadt a tejem, ezért tápszeres. Több típusút is kipróbáltunk, de nem találom az igazit számára. De most olvastam és egy ismerősöm is említette hogy ne váltogassam, mert az nem jó, de hogy miért arra nem tud senki sem válaszolni :) Elvégre az anyatej sem mindig ugyanolyan...nem Magyarországon élünk, itt azt adsz neki amit te választasz, védőnő sincs. Orvos 3 márkát javasolt.
2019. máj. 6. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom az nem jó ha egy típusnál maradunk, mert így egyes összetevőkből van amiből többet kap, van amiből esetleg kevesebbet ami szintén nem jó. Nekem régen mondták hogy ha a gyerek elfogadja akkor érdemes változatosan adni neki, mondjuk egyik nap az egyik fajtát kapja, másik nap a másikat hogy minden összetevőből kapjon, mert ezek eltérőek lehetnek. Nekem a gyerekorvos mondta hogy legjobb az ha váltogatjuk ha a gyerek elfogadja, de ha nem fogadja el nem akarja akkor maradjunk csak egy fajtánál, viszont a pépelt zöldséges baba kajákat mindenképp váltogassuk tehát ne csak sárgarépát, meg sütőtököt kapjon egyfolytában hanem lehetőleg mindennap mást.
2019. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy minimum 2 hétig kell hogy próbálj neki új fajtát. Egyébként nálunk az a helyzet, hogy kb 1,5 hónap után ráun az adott tápra és nem hajlandó megenni csak sír, minden kijön belőle. Védőnő azt mondta legalább 2 hónapig húzzuk ki egy fajtával. Most 8 hónapos, 3 hétig szopott. Azóta próbáltuk már Novalac, Novalac AC, Novalac IT, Novalac AR, Beba és most 6 hónapos kora óta a Humana 2-est,eddig még nem volt vele gond de majd kiderül :)
2019. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az elején kellett váltogatni mire meglett az amitől nem lett baja, nem fogta meg a hasát,segített a kólikáján valamennyit.Hát elég volt annyi váltogatás mi ott befejeztük mert bevált.
2019. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sose hallottam ezt, hogy nem szabad váltogatni. Akkor honnan tudjátok melyik a jó? Kb egy hónapig tudtam szoptatni sajnos, aztán tápszeres lett a babám. Hát nem az első tápszer vált be nála. Milumil HA start vagy valami ilyen nevű tápszer volt az első. Fájt a hasa tőle, kiütések lettek a testén, főleg az arcán, széklete sem volt rendben tőle. Végül kiprobaltunk még két fajtát és a harmadik, a Pepti tápszer lett a nyerő semmi baja nem volt tőle. Nem is értem maradnunk kellett volna ezek szerint az első tápszernél, amitől a babámnak minden baja volt, csak mer nem szabad váltogatni? Hülyeség.
2019. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!