Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi tápszert keverjek be...

Mennyi tápszert keverjek be egyszerre? Első babás anyuka vagyok.

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, hogy mennyi tápszert keverjek be a 4 hetes babámnak. Tudom, hogy 150ml/kg az ajánlàs. De... Egy ideje 90 ml vízből keverem, amiből 100 ml kész tápszer lesz. Ezt minden alkalommal megeszi. 3 hetes koráig napi 8szor evett olyan 60-80ml-t, de nem elég neki. Mostmár napi 6-szor eszik 100 ml-t, de volt, hogy 120at kevertem be, ami 133ml tápszer, azt is megette, de úgy nagyon tele volt a pocakja. Ti hogy csináljátok, honnan tudom, hogy nem adok keveset, de sokat sem? Köszönöm a válaszokat előre is!

2019. jún. 29. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha túleszi magát bukhat a nem bukós baba is, fájhat a hasa. Ha keveset eszik nem is elégedett evés után (sír) hajlamos lehet végignyűgösködni az evések közti időt. Szóval lényeg milyen a kedve.

Letezik egy képlet, testsúlykilógtammonként 150 mili a napi adag, ezt osztva az étkezések számával. De ez nem törvényszerű! Lehet több vagy kevesebb is az igénye. De pl egy 4 kilós babának ha 6x eszik pont 100 mili az adagja. Vannak növekedési ugrások is, mikor képlet szerint irreálisan sokat ehet de pl a fiamnál pár nap elteltével visszacsökkent az adagja, a lányomnál alig vettük ezeket észre.

2019. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a fiam hajlamos volt túlenni magát, a lányom nem. A fiamnál is észrevettem, hogy amíg nyugodtan eszik, addig éhes. Mikor elkezdett fészkelődni elhúztam az üveget a szájától és nem sírt ezután. Nála ez bizonyult annak a pontnak, amikor elég volt neki. De 1,5-2 hónaposan erre se volt már szükség, kitolta a nyelvével ő is az üveget, ha végzett. Nála pl a túlevés ott volt gyanús, hogy addig sírt evés után, amíg több részletben nem bukott egy csomót vissza, de tényleg hatalmas mennyiséget.
2019. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel 4 hetes az ajánlás azt hiszem a 90 ml+3 kanal tápszer. Ez 6-7 alkalommal 1 nap.

De mint tudjuk a babák nem ismerik az ajánlást.

A nagyobb fiam sosem tudta, mennyi az elég, akkor is evett volna, ha már folyt vissza. Nem érezte mikor elég, szoval ezt neked kell kitapasztani. Neki mindig többet csináltam, inkabb hagyjon, mint sírjon érte.

A kisebbik fiam pedig pontosan tudja mi az elég, ő pl kilöki cumit, vagy kiköpi a kaját ha elég.

De én amondo vagyok, inkabb többet csinálj es maradjon, mint kevés legyen és még pepecselj 30ml-kel.

2019. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megcsinálnám neki a 120-at. A fiam pl. 2 hónapos koráig 60-akat evett, viszont 2 óránként. Nem minden baba követi az ajánlásokat.

Az enyém nem bukott egyszer sem, párszor előfordult hogy túlette magát, ekkor kissé zöldeset kakilt. Növekedési ugrásoknál volt nehéz megtalálnom az adagját, akkor rendre öntögethettem ki a tápot. Vagy duplán kavargattam amíg ő sírt.

2019. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. A kisfiam is annyit enne amennyi van ... De gyerekorvos javaslatára maradt a 90ml víz+3 kanál tápszer, a 120ml-től nagyon tele volt. Pont akkor voltunk orvosnál, mikor a 120at megette. A kórházban többet vesztett a súlyából, mint 10%, viszont mostmár jó súlyban van, ezért is elegendő a 100 ml napi hatszor az orvos szerint is. De többen mondták, hogy jelzi a baba, ha már nem kéri... Na nekem nem jelzi, eszi amíg van, ezért voltam tanácstalan.
2019. jún. 29. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!