Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A babám 13 hetes. Koraszülött (33) a korrigált kora 6 hét,sajnos teljesen tápszeres (eü. gondok miatt).

Eddig koraszülött tápszert kapott és most váltottunk. Főorvosom és védőnőm tanácsa volt hogy két hétig két naponta mérjem a súlyát. Ugy vettem észre hogy fogyott 130 grammot 3s állt 3 napig a súlya a 4 kg-os súlyából. Széklete,pisije teljesen normális,az adagjait gyakran meghaladja vagy épp annyit eszik amennyit kell (napi 600-650ml) szinte sosem eszik kevesebbet. Dokihoz jövőhéten megyünk és nem mondott semmit hogy miért mérnem lehet pont a fogyás miatt?!? Valaki tud valami tanácsot,személyes tapasztalatot és hogy ilyenkor mi legyen?

Védőnőm általában lesz.rja,sosem ad tanácsot és nem segít. Jobb ha anyukák írnak miért fordulhat ez elő,esetleg a tápszer váltás miatt?


Nem szivesen mérem két naponta mert nagyon bosszant,de mégis a főorvos tanácsolta. Be fog indulni a hízás egyenletesen mint eddig? Esetleg lassabb lesz a hízása? A súlya ennyi idős korára teljesen normális,legalább is a doki ezt mondta. Valaki tud segíteni? Előlre is köszönöm és bocsi hogy hosszu lett.


2019. júl. 5. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogyott egy fenét. Majd ha 2 hét múlva kevesebb lesz, akkor aggódj.
2019. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a gond? Nekem nem érthető a kérdés. 2 naponta felesleges mérni, nekünk hetente kellett.
2019. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a foorvos hogy merjem ketto naponta es irjam fel majd ha megyunk mutassam be. Gondoltam azzal hozta ossze hogy korababa es tapszervaltas,egyebkent en is csak morogtam ra hogy mericskelni kell,csak bosszantom magam. Bar igaz volt mar nehany furcsa dolga a dokinak,ha megyunk rakerdezek miert merjem es irjam neki... 🤔
2019. júl. 5. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azért hogy lássa hogy gyarapszik, bár ehhez bőven elég lenne (nektek a koraság miatt) hetente egyszer ugyanabban az időpontban. Mert 2 naponta nem reális, mert egy pisi-kaki-evés rengeteget torzíthat.
2019. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es igen en sem ertem,eddig hetente mertuk nem ertem miert nem jo igy neki..Nekem is mondta a vedonom hogy csinaljam ha mar a foorvosnak ez a vagya es o is mondta hogy ne pont meres elitt egyen,es persze a kaki-pisi is beleszamit..nem tudom mi lesz e vege
2019. júl. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!