Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes egy 50-hez közeli...

Érdemes egy 50-hez közeli férfinak egybekelni egy 25-35 éves nővel? Ugye lehet még egészséges baba -akár több is?

Figyelt kérdés
A nő nagyon akarna gyermeket! A férfi is, csak a rokonság és az egyházak nem akarja ezt. a korkülönbség miatt. Már a külföldre szökésben gondolkoznak.

2019. júl. 28. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Rokonság, egyház...na pont oda kell gyerek egy öregembertől, ahol ez 50 évesen még probléma.
2019. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Lehet. Nem egy ismert emberről tudunk, akinek 50 fölött vagy akár 60 fölött lett gyereke.

Jobbak az esélyek, ha a férfi nem dohányzik, nem magas vérnyomásos, nem szívbeteg, nem cukorbeteg. De ha még 50 sincsen (50-hez közeli - gondolom alulról közeli), akkor meg pláne.

Amúgy hány éves a nő? Mert ugye egy konkrét nőről beszélünk, aki nem 25-35 éves, hanem konkrétan valahány éves.

Azt nem értem, mit jelent az, hogy az egyház nem akarja a gyerekvállalást a korkülönbség miatt.

A rokonság? Gondolom a nő rokonai (szülei) ellenzik a kapcsolatot. Külföldre ezért ne szökjetek már! Egy másik városban, 50-100 km-rel arrébb már biztos nem fog nyaggatni titeket senki. De ha ugyanabban a városban/faluban maradtok, ott sem akadályozhatják meg sem az összeköltözést, sem a házasságot, sem a gyerekvállalást (max. nem jönnek el esküvőre, nem látogatják meg az unokájukat).

2019. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Egyik rokonomnak most született kislánya, 50 éves, felesége 33. Én nem tartom helyesnek ilyen korban, mert a gyerek egészsége a tét és ilyenkor már sokkal nagyobb a kockázat, mint fiatalon. De ha valamiért így alakult és most szeretne gyereket, hát hajrá :)
2019. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én ismerek egy 60-on túli nyugdíjas igazgatót, aki elvette egyik beosztottját és már van egy pár ( kb 10) éves kisfiuk.
2019. júl. 28. 17:15
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm 2/4: a nő 33 és a hite katolikus és az a baj azzal az egyházzal. hogy nem adja össze a párokat, addig , amíg a nem katolikus fél nem írja alá a papírt, hogy a születendő gyermekeket csak kat. hitben fogják nevelni. A férfi egészséges. Ezért szorgalmazza a férfi a nőnek, hogy költözzenek át Bécsbe, ahol senki sem ismeri őket. A nő szülei ellenzik a kor miatt.
2019. júl. 28. 17:19
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Minek egyházi esküvő egyáltalán?
2019. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell házasságlevél a gumi lehúzásához. A kor meg nem akadály.
2019. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5-re:

Nálunk vallásilag ugyanez volt a felállás. Nálunk csak annyi volt, hogy az esküvői fogadalom szövegében benne volt, hogy a születendő gyerekeket katolikus hitben fogjuk nevelni.

Aztán, hogy mi egymás közt hogyan egyezünk meg, az egy másik kérdés. Ezt utólag az egyház egyik tagja sem firtatja. Ezért ne szökjetek Bécsbe.

De az is egy megoldás, hogy a nem katolikus fél felekezete szerinti templomban esküsztök meg. Az összes történelmi protestáns egyház rugalmasabb a katolikusoknál.


A lány szülei nyilván egy hasonló korú férjet képzeltek a lányuknak. Ellenkezni tudnak, a házasságot megakadályozni nem. Szervezzétek meg, fizessétek a költséget, és mondjátok nekik, hogy szeretettel látjátok őket a nagy napon. Ha jönnek, akkor kb. tudomásul is vették, ha nem, akkor meg annyit is érnek emberileg.


Egy jó tanács:

Ha tényleg szeretitek egymást, nem szabad a legelső ellenkezésnél, problémánál megakadni, feladni. Később is lesznek problémák, higgyétek el! Ki kell tartani egymás mellett! Most is, később is!

2019. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Én 25voltam,a párom pedig 42mikor az első gyerekünk erkezett. Most, 6evvel később érkezik a második babánk. Nekünk ez így jó.
2019. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
En 32 évesen lettem terhes a parom 50 volt. Persze, hogy lehet egészséges a baba. Mikor jartam orvosnal a vilagon senkit nem erdekelt hany éves az apuka. Csak az én es a baba eredményeivel foglalkoztak.Minden értékünk jó volt, könnyü terhességem volt, pedig vegig dolgoztam. Azóta is makk egészséges a gyerekem, nagyon erős a szervezete. Egyébkent genetikai vizsgalaton amikor voltunk rengeteg idősebb párt lattunk. Olyat is ahol nő elmúlt már 40 es a ferfi is 50-hez közelített.Ez mindenkinek magánügye kivel vallal gyereket.
2019. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!