Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esély terhességre?

Van esély terhességre?

Figyelt kérdés

Stresszes ember vagyok, és pár hónapja ráadásul elhanyagoltam magamat: nem figyeltem a menstruációs ciklusomra és nem tudom mikor jött meg az egyes hónapokban. Áprilistól írtam, akkor 27-én, majd stressz hatására Májusban 28-án, Júniusban pedig 26-án jött meg a menstruációm. Júliusban pedig még nem jött meg és eléggé aggódok ez miatt.

Barátommal Július 23-án voltunk együtt. Az együttlét alatt óvszerrel védekeztünk, azonban attól tartok, hogy felhelyezésnél előváladék kerülhetettt az óvszerre.


Azonban utána olvastam, hogy a menstruáció késhet és akár ki is maradhat fertőzés, betegség vagy sérülés miatt is. Július elején egy nagyon enyhe agyrázkódást szenvedtem el és rövidesen a várt menstruáció előtti pár napban kétszer is fürödtem a Balatonban. Olvastam, hogy ilyenkor a szervezet fogékonyabb a fertőzésekre.


Holnapi nap folyamán tervezek terhességi tesztet csinálni, mert csak tovább aggódom. Mennyi esélye van annak, hogy teherbe estem?



2019. júl. 29. 23:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ne izgulj nem kell még egy hetet várni, mert meg fog jönni addig.
2019. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő szándékkal írt válaszokat! :)
2019. júl. 31. 01:07
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha védekeztetek, bár valóban van némi, kevés esélye, hogy az előváladéktól is teherbe ess, de nagyon kevés. Ráadásul az óvszerek többsége spermaölő anyaggal van kezelve, ami tovább csökkenti az esélyét. A női hormonok különösebb ok nélkül is űznek tréfát az emberrel, de az egyrázkódás simán lehet (plusz) ok a menzeszed kimaradására. Mindazonáltal a ciklusod bármely szakaszában teherbe eshet az ember, és valóban, csak 6-11 nappal az együttlét után ágyazódik be a megtermékenyített petesejt, szóval biztosat hamarabb nem fogsz tudni. De szerintem túlizgulod a dolgot, védekezés mellett nagyon kicsi az esélye (szinte lehetetlen) a teherbe esésnek (jó, persze, majd lepontoznak azok, akik védekezés mellett lettek terhesek, de akkor is ők a nagy kisebbség). Szurkolok!
2019. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!