Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van e rá esély hogy egy...

Van e rá esély hogy egy hónapban 2 szer legyen ovulációm? pl örökléssel?

Figyelt kérdés

Ha volt a családba akinek ikrei voltak!

gondolom az ikrek is így lesznek

ugyertem hogy arra van esély hogy azt örökli hogy majdnem minden hónapban 2 ovulációja lesz.

vagy csak esély van rá, egy kicsi? az pedig csak spontán?

. Illetve ovuláció azaz tüszörepedés előfordulhat bármikor spontán?

pl ugy hogy megvolt erre a hónapra az ,,igazi,, rendes időben lévö és mondjunk utána lesz még egy.

Abból is lehet egészséges baba?

gondolom igen ,hisz az ikrek is igy lesznek

Csak a túlérett petesejtre mondják hogy abból nem lesz vagy elhal vagy megse fogan.

Tehát akkor bármikor teherbe lehet esni?

vagy a kor is befolyásolja? fiatalabbaknak könnyebb idősebbeknek nehezebb?

mensi alatt,előtt,és után is tehát olvastam már hogy bármikor lehet.

Akkor miért irják azt néhol hogy nem, csak ovukor lehet?

illetve

mitől van az hogy egy egészséges nőnel is csak 30 % ?

ezzel csak a meddő párokat nyugtatják?

illetve hogy idegesség és stressz. dehát aki nem stresszel se esik teherbe tehát ... Ezt nem értem

hogy kell értelmezni hogy aki nagyon akar babát annak nem jön össze?

honnan tudhatja a szervezet hogy az agy(tehát az ember)nagyon akar... nyilván akar de ez miért befolyásolja?

nem foylton ezzel foglalkozik az az ember se aki szeretne babát

tehát.. nem értem..

köszönöm a válaszokat előre is



2019. aug. 5. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ikerek úgy lesznek, hogy vagy két tüsző érik egyszerre vagy egy tüszőben két petesejt van vagy az egyetlen petesejt kettéosztódik - ez utóbbi a kétpetéjű ikrek.

Létezik spontán ovuláció, de ritka és egyáltalán nem mindig. Olyan meg még ritkábban van, hogy megtörténik egy beágyazódás és rá két hétre a spontán ovulációból még egy. A természet nem engedi ezt. Ha már egy petesejt beágyazódott, akkor úm. arra koncentrál.

Igen, a fiatalabbaknak könnyebben megy, mert fiatalabbak a petesejtjeik is meg a spermáik, míg az idővel a minőség mindkét esetben romlik.

Így a legtöbb nőnek csak ovulációkor van esélye teherbe esni, mert a női ciklus így van kitalálva. Az elején termeli a tüszőérlelő hormonokat, majd a tüszőrepedés után a beágyazódást segítőt és terhesség megtartót. Ha a terhesség meg nem jön létre, akkor az odáig megvastagodott méhnyálkahártya leválik, hogy a ciklus előlről kezdődhessen.

Még 30% esély sincs átlagosan(!) a spontán teherbeesésre. Ez azért van, mert nem minden petesejt kiváló minőségű, illetve nem minden spermium sem. Lehet a nő észre sem veszi az egészet, mert a terhesség (amit ilyenkor még nem lehet annak hívni) elhal, mert genetikailag nem jó az embrió. Illetve annyi mindennek kell egyszerre jónak lennie, ami szintén az idő múlásával egyre nehezebben hoz összhangba a szervezet, hogy az idő amíg a tökéletes pillanat meglesz a fogantatáshoz.

A stressz ilyenfajta befolyásoló hatásában nem hiszek már. Nem mindenható. A háború alatt, megerőszakolt nők is szültek, pedig az aztán stresszes volt. A pszichés része, amikor rágörcsöl az ember, az talán másabb, mert az agy rengeteg mindent tud befolyásolni, sokszor blokkolni. Elég csak arra az egyszerű dologra gondolni, hogy amikor vizsgán úgy görcsölünk, hogy megszólalni alig bírunk, pedig tudjuk, hogy ez lenne a feladat. Illetve az ember életében, családjában vannak feloldatlan traumák, amik ezt a folyamatot nem segítik.

2019. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ez utóbbi az egypetéjű ikrek, rosszul írtam az ikres résznél az utolsó mondatot.
2019. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél egy könyvet a témáról, ha kismillió kérdésed van egy kérdésen belül, mert nyílván nagyon érdekel és azért is, mert sok minden nem tiszta neked.

Biztos van sok megfelelő könyv a fogantatás témában.

2019. aug. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké:)
2019. aug. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!