Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem késő még egy újabb gyereke...

Nem késő még egy újabb gyereket vállalni? Van már két gyerekünk,6 és 8 évesek. Mostanában gondolkoztunk rajta, hogy még szeretnénk egy harmadikat is.

Figyelt kérdés
38 éves vagyok. Nem késő még egy újabb babát vállalni? Mire megszületne talán már 40 év körül leszek. Tudom, hogy van, aki első gyereket vállal ebben a korban, de én valahogy mégis félek,hogy elszalasztottam a lehetőséget.
2019. aug. 13. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg érzitek, hogy az a pici hiányzik közületek akkor nem késő egyáltalán! Nem vagy még idős hozzá szerintem, ha érzed, hogy lenne türelmed, akkor vágjatok bele. A gyerekek közt is jó lenne a korkülönbség.
2019. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan ezt érzem 36 évesen a negyedik gyerek kapcsán :/


Csakis ti dönthettek ebben. Engem nem bigasztal, hogy mások ekkor kezdik :(

2019. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Valamiért motoszkál benned, mióta érzed ezt?


Én 35 leszek idén és a második babán vacillalok. Úgy gondolom, h az év végén abbahagyom a gyógyszert és meglátjuk 39 éves koromig próbálkozunk ha nem jönne össze akkor is boldogak leszünk a most hatéves gyermekünkkel.

Kételyek mindig lesznek én az elsőnél is sokat agyaltam, hol úgy éreztem h igen akarom hol pedig h nem is baj h nincs.

Milyen aggályaid vannak különben ?

2019. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az anyagi helyzetünk rendezett. A munka és a stressz miatt gondoltam eddig, hogy nem fér bele egy harmadik gyerek az életünkbe. De az utóbbi 1-2 évben sokat "lazultam", nem hagyom, hogy kizsigereljenek, tudok nemet mondani. Ezzel sok energiám szabadult fel és a gyerekre is több az időm. Bőven beleférne egy újabb baba.

Ami mégis visszahúz főként, azok az egészségügyi kockázatok. Öreg vagyok már ehhez?! Egészséges lesz a baba? Ezek motoszkálnak néha bennem. Máskor meg reálisan látom, hogy nyílván van egy magasabb kockázat, de az fiatalabb korban is van és akkor sem aggódtam rajta, mert így nem lehet élni, bízni kell.

2019. aug. 13. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Mi bele vágtunk a 3. Gyerek projektbe, én 37, férjem 43, 2 hónap alatt össze jött, oly jól sikerült, ikrek:)))
2019. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok az ikrekhez, jó egészséget nektek!

Hát azért ha kettőből négy gyerekesek lennénk egyből... nem is tudom, meglepődnék. :)

2019. aug. 13. 18:31
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyanezen rágódom most :)
2019. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vállalnám. De ez én vagyok, én érzem magamon, hogy nem bírnék 3 gyerekkel.
2019. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is 38 leszek ezen gondolkodom csak nekünk a màsodik lenne :)
2019. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem késő! Akkor lesz késő, ha 10 év múlva megbánjátok, hogy nem vállaltatok, mert akkor már tényleg nem fogtok tudni! Szerintem vágjatok bele!! Sok sikert!
2019. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!