Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is van itt, akinek több,...

Más is van itt, akinek több, mint egy éve nem sikerül? Illetve, van, aki a 2. évben lett terhes?

Figyelt kérdés

Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy 24 hónapig esélyes még a dolog, utána már felesleges a csodát várni. Mivel sajnos túl vagyunk az egy éven, javasolt is néhány vizsgálatot. Mi még novemberig várunk, a 16. próbálkozós hónapunkig, aztán elkezdjük a vizsgálatokat, ha addig sem sikerül.


Csak arra lennék kíváncsi, esélyes-e, hogy két éven belül sikerül még spontán, vagy az esetek többségében ilyenkor már csak valamilyen beavatkozás segít...


Ismerek 1-2 embert, akinek másfél év táján sikerült, de tény, hogy nem sokat.


2019. aug. 21. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk a masodik gyerek 2 ev utan sikerult.
2019. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Én is több, mint 1 éve várom a pozitív eredményt, egyre kevésbé lelkesen. Amint letelt az 1 év, elmentem orvoshoz és kértem a vizsgálatokat. Igazam volt, várhattam volna a csodára. Nálam a lányom hosszú szoptatása után nem állt helyre a hormon háztartás és nem vagyok még termékeny. Semmi más jele nincs, szóval max imádkozni tudtam volna. Most hormon vizsgálatok folynak és ez alapján igazítanak el, hogy mit szedjek a rendszer beindítására.

Nem írtad, hogy első vagy többedik baba, mi a kórelőzmény, de minden számít, és jobb időben lépni, nem tudhatod, meddig tart az esetleges kezelés, nehogy kicsússz az időből.

2019. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
6 evet vártunk az elsőre, teljesen spontán fogant meg. Utána született még 3, most gondolkozunk az ötödiken. 😊
2019. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A 18. hónapban fogant meg 2. babám,kiderült hogy immunulógiai eredetű problémám van, ahogy elkezdtük kezelni 2. hónapban sikerült a teherbeesés.A 18 hónap alatt 4 vetélésem volt és sok-sok vizsgálat, nőgyógyászati, hematológiai, endokrinologiai és immunulógiai.Az a véleményem, hogy kezdj neki te is a vizsgálódásnak, oka van annak, hogy eddig nem jött össz a baba, ne várj tovább.Sok sikert és kitartást kívánok!
2019. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
2év 3hónap alatt estem teherbe.Prolaktin gond miatt,és persze a ràgörcsölés miatt.Akkor fogant meg a fiam,mikor nem is gondoltam.Az is hülyeség minnél többet vagytok együtt annàl esélyesebb.Mi abba a ciklusba alig voltunk együtt ,nem feküdtem felemelt làbbal stb...Azóta megszületett a csodababàm 3hónapja.Nekem a Mastodynon csepp segített.
2019. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősék másfél évig próbálkoztak, voltak kivizsgálásokon mindketten de mindent rendben találtak náluk, nem volt konkrét oka a sikertelenségnek és a nőnek az előző házasságából van is gyereke. Végül teljesen spontán sikerült nekik.
2019. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Vannak csodás történetek, hogy 2-10 év próbálkozás után egyszer csak megfogant a baba; szóval semmi sem lehetetlen.

Mi 3 év sikertelenség után mentünk meddőségi centrumba. Kiderült, meddő vagyok. 8 év után ölelhettük magunkhoz először a gyermekünket...

Én azt tanácsolnám, hogy próbálkozzatok tovább, de kezdjétek el párhuzamosan a kivizsgálásokat is. Ezzel nem veszítetek semmit, viszont időt nyertek!

2019. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor talán még van remény...Első baba lenne, nincsen kórelőzmény, amiről tudnék. Sosem voltam még terhes, nem is vetéltem, igaz, pozitív tesztem sem volt még soha:).


Alapból félek az orvosi vizsgálatokról, meg úgy általában az egész művi dologtól, ezért halogatom. De józan ésszel tudom, hogy nem lehet a végtelenségig, ezért tűztük ki a novemberi határidőt. Ha a novemberi ciklus is eredménytelen lesz, már lépni fogunk. A doki nekem első körben vérvételt javasolt két időpontban, a páromnak meg sperma vizsgálatot. Ő sem szeretné, ha nem muszáj, de egy ponton túl józan ésszel már ő is orvoshoz menne - novembernél tovább ő sem akar várni.


Ismerem már a testem, szabályosak a ciklusaim, tudom, mikor van peteérésem, érzem a jeleit és az ovulációs teszt is jelez. Együtt is vagyunk olyankor, úgy két naponta. Mégsem:). Ha mindezzel novemberig is ugyanígy állunk majd, akkor kénytelenek leszünk ezt már a kivizsgálásokkal párhuzamosan folytatni.


De jó hallani, hogy vannak még, akiknek spontán sikerült, hosszabb idő után... Igazából néha már elgondolkodom, szánt-e nekem egyáltalán gyereket a Jóisten, vagy egyáltalán anyának való vagyok-e, ha ennyire nem akar menni a dolog... De aztán látom, hányan vannak, akiknek lesz, aztán eldobják, így belátom, nem ezen múlik a dolog... De ilyenkor már elgondolkodik az ember sok mindenen...

2019. aug. 21. 18:47
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk 2 év után sikerült.A 3.inszeminációnk lett pozitív.
2019. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 jety12 ***** válasza:
Másfél év után teljesen váratlanul pozitiv lett a tesztem-mikor mar teljesen letettem a témáról.Sajnos őt elvesztettem,de legalabb esélyt adott a tovább próbálkozáshoz.Próbálj nem erre koncentrálni és sikerül..bár nekem se megy néha...:)
2019. aug. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!