Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki két hetes terhes,...

Ha valaki két hetes terhes, illetve most csinált tesztet, ami pozitív lett, már el is mehet táppénzre?

Figyelt kérdés
Nincs ennek valami alsó korlátja?
2018. febr. 11. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A terhesség önmagában sose ok a táppénzre.
2018. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
:-) Két hetes terhesség nincs, mikor tesztelsz, az már 4 hetes. A terhesség miatt táppénzhez nem ártana egy szívhang, hogy bizonyítottan élő a terhesség. Meg ugyebár veszélyeztetett terhesség is kell, nem elég, ha nincs kedved dolgozni.
2018. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezekre gondoltam. Egy ismerősömről van szó, aki állítólag már nem akar dolgozni, ezért menne táppénzre. Én mondtam, hogy ez nem így működik. Illetve, mivel 3 műszakban dolgozott, gyártósoron, valószínű a munkáltató nem tud felajánlani neki alkalmas munkakört, így alapbért kellene neki fizetni, jobban járna, mintha táppénzre "menne".
2018. febr. 11. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Legalább 6 hetes terhesnek kell lennie ahhoz, hogy szívhangot lásson az orvos, akkor beszélhetünk igazából arról a helyzetről, hogy valaki tényleg terhes, mert akkor beszélünk arról, hogy valóban életjeleket lát az orvos. Ekkor adnak papírt is egyébként, amivel el kell kezdeni a terhesgondozást. Szóval ez előtt a terhességgel összefüggésben nem tud táppénzre menni. És utána is nyilván az orvosnak mérlegelnie kell, hogy van-e olyan ok, amivel a terhességgel összefüggésben is táppénzre tudja venni.

Illetve amilyen kevés a táppénz összege, főleg hosszú távra, ebben az esetekben hónapokra nézve, inkább dolgozzon, amíg tud.

2018. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem veszélyeztetett, legalább a félidőt meg kéne várni, és akkor is kell egy indok.

Én 2 éve pl augusztus végére voltam kiírva, június végéig be akartam járni (irodai munka, kevés tevékenység, rugalmas munkaidő), de májusban volt egy sérülésem (nem a terhességgel kapcsolatos, a bokám fordult magam alá, hogy nem bírtam ráállni) + a vérnyomásomnak köszönhetően folyamatos ájulás-érzetem volt, így én megbeszéltem a munkáltatóval, hogy onnantól táppénz.


Unokanővérem a saját vállalkozásukban dolgozott, neki beültetett gyerek volt, + hasi sérv, így veszélyeztetett terhesnek számított, ő így ment el 4-5 hónapnál táppénzre.


Mindenképp várnia kell az ismerősödnek.

2018. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk még nem volt szivhang, de táppénzre mentem, veszélyes munkakör miatt. Nyilván ha irodában dologoztam volna nem megyek el.
2018. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!