Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Görcsölés, feszülés, szurkálás...

Görcsölés, feszülés, szurkálás az egész ciklus alatt. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem teherbe esős kérdés, de más témához sem passzol. :) Elkezdtem inni a cickafark és palástfü teát, mert nagyon gyenge a menstruációm. Egy napig olyan közepes aztán két nap gyenge és már vége is. Gondoltam ciklus első felében iszom a cickafarkat, ovu után meg a palást füvet.

Hátha segít mielőtt valami hormonális gyógyszert írna fel a dokim. De ahogy elmúlt a mentést kezdődtek az apró görcsök, nyomás az alhasamban, szurkálás. Kb mint a PMS. A teáktól lehet? Valakinek valami tippje?


2019. szept. 14. 11:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem mentés hanem menzesz.


Ja és most vagyok a 15. ciklusnapon. 11. napon volt ovulációm. LH teszteltem a teaivás miatt. :)

2019. szept. 14. 11:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge menzeszre az E-vitamint szokták ajánlani, cickafark tudtommal amolyan peteérést segítő, gyulladásgátló, palástfű meg vérzéscsillapító, méherősítő - így kéthetes ciklusban szedve rendszertelen menzesz esetén ajánlják (valakinek meg beleszól, ha rendszeres volt). Hogy mennyire görcsöl, persze hormonális... van, aki ovu előtt/alatt szurkál, puffad fel vagy akár rosszabb, mint a menzesz, sőt hányinger is előfordul, meg persze mellfeszülés, vízvisszatartás, más ugyanezt ovu után játssza el menzeszig - tea nélkül is.
2019. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze azt tudom, hogy normális a ciklus bármely részében az ilyen jellegű fájdalom. Nekem is volt a ciklus közepén pár napos fájdalom. De hogy ilyen sokáig tartson.....

Szóval E vitamin oké vettem. Utána nézek :)

2019. szept. 14. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Egész ciklusba nem normális.Szerintem. Ha hajlamos vagy a cisztásodásra akkor a cickafark csinálhat szép kis kalamajkát. A helyedbe lehet megmutatnám magam orvosnak nehogy ciszta legyen a szurkálódás mögött.

Amúgy amit az egyes írt teljesen igaz, csak szerintem inkább a középidő tájtól.

2019. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt cisztám. Legalábbis nem derült rá fény. Amúgy nem erős fájdalom, voltaképpen nem is fáj hanem csak egy érzés. Nyomás. Október 6-ra van időpontom a dokihoz. Akkor már menzesz után leszek elvileg.

A ciklusom amúgy nagyjából szabályos. 26-28 napos. Azzal nem volt gond. Egy kisfiam is van, de akkor normális volt a menzeszem. Mivel akarunk majd tesót jó lenne ha nem zavarodna addig össze.:D

2019. szept. 14. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!