Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon ebbol nagy gondom...

Vajon ebbol nagy gondom lehet? Tulsulyos vagyok de babat szeretnek. - Leirasban

Figyelt kérdés

Szoval azzal kezdenem hogy 137kg korul mozog a sulyom. Sajnos az elmult 7 evben felszedtem kb 55 kilot... Tobbszor is probaltam leadni, elkezdtem edzeni jarni, valtoztattam az etkezesemen de sajnos mindig abba maradt :( es inkabb meg tobb kilo jott fel ram, akar attol is ha csak "raneztem" egy szelet sutire vagy egy csokira. A ferjem igy szeret ahogy vagyok, kulonosebben nincs problemam a testemmel, kivetel a hasam. Mindig is kicsit nagyobb volt a fenekem es a combom de ez sosem zavart. El kezdtem utana olvasni es kicsit megijedtem hogy mi lesz ha a sulyom miatt nem lesz jo terhessegem ( vagy ne adj isten teherbe sem tudok esni). Nem tudom hogy direckt ijesztgetik a tulsulyos noket, hogy tobb problemad lehet a terhesseggel?

A baba tema 1-2 honapja jott fell komolyabban, legkesobb 3 honap mulva el szeretnenk kezdeni probalkozni.Valoszinuleg addig nem fogok tudni leadni kilokat de azert probalok erte tenni (eloszor is nincs nassolas - ha megis kivanom akkor inkabb egy joghurt vagy gyumolcs)


Vannak itt tulsolyos kismamak, vagy esetleg aki ugy esett teherbe? Nektek milyen tapasztalatotok van/volt?


Koszi a valaszokat elore is :)

Es bocsi az ekezetek nelkuli iras miatt de kulfoldrol irok.



2019. szept. 19. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Rajtam igazán "csak" olyan 20 kiló plusz volt, de első hónapban terhes lettem. Mondjuk hormonpótlásra szükségem volt sajnos. Aztán pedig terhességi cukorbetegségem és magas vérnyomásom lett. Ezekhez is köze volt a súlyomnak. De a kisfiam egészséges, minden rendben van vele. Egyedül én tanultam mértékletességet és önkontrollt. Az meg rám fért. Ha újrakezdhetném, akkor jógázni kezdenék a teherbeesés előtt, hogy legyen valami mozgásos napi rutinom is, terhesség után imádom csinálni.
2019. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig egy babát jobb lenne ennél egészségesebb szervezetben fogadni. Ekkora nagy túlsúlynál a rendellenességek és a cukorbetegség kockázata is megnő a terhesség alatt, gondolj a leendő baba egészségre. Nem mellesleg ha már most 137 vagy, gondolj bele mi van, ha felszedsz még 20-25 kilót, ha olyan alkat vagy...

Választanod kell: erősebb-e a baba iránti akaratod, mint a kényelmesebb élet, vagy nem?

Én is túlsúllyal kezdtem a terhességet, 180/100 kiló voltam, terhesség alatt még 14 jött rám, holott diétát kellett tartanom. Noha a cukrom normális, a fizikai állapotom nem engedte meg a zabálást és a kényelmeskedést.

Ha nagyon szeretnéd ezt a babát, akkor bizony muszáj lépned, és ezt senki sem fogja megtenni helyetted. Esetleg keress egy táplálkozási tanácsadót és egy személyi edzőt, akik normális ütemben fognak segíteni neked, és tartani benned a lelket, így tudni fogod mindig, hogy mi a jó, és nem fogsz minden őrült diétába belemenni.

Kitartást és mielőbbi sikereket!

2019. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem ijesztgetés, hanem tény, hogy túlsúlyosan szinte mindenféle terhességi és szülészeti komplikáció nagyobb arányban fordul elő.

Nem tudom hány centi vagy, de még ha 180 is, akkor 137 kilóval 42-es a BMI indexed, ami konkrétan az extrém elhízás kategória. Örülök, hogy elégedett vagy magaddal, de ez iszonyatosan káros.

Csak néhány példát mondok arra, hogy ilyen BMI-vel bizonyos terhességi szövődményekre hány % esélyed van, zárójelben pedig azt, hogy mennyi lenne akkor, ha normál, 18,5-25 közötti lenne:

Terhességi cukorbetegség: 20,8% (6,1%)

Praeeclampsia: 16,3% (3,4%)

37. hét előtti szülésindítás: 4,1% (1,6%)

Macrosomia (4000 g feletti magzat): 6,1% (1,4%)

Császármetszés: 49,7% (26,5%)

Halvaszülés: 0,6% (0,3%)

Annak az esélye, hogy az újszülött 48 órán túli intenzív ellátást igényel: 6% (3,9%)

Annak az esélye, hogy az újszülött a kórházi tartózkodás alatt meghal: 0,8% (0,4%)


Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben, ha véletlen császármetszésre kerül a sor, az még az orvosnak is egy horror. Császármetszésnél az asszisztensnek kell kipasszírozni a gyereket a méhből, és bizony nem mindegy, hogy 2 cm-es hasfalon keresztül kell ezt tenni, vagy 20 cm-esen keresztül. Láttam már olyan császármetszést, ahol konkrétan alig bírták kiszedni a gyereket az asszonyból, mert egyszerűen nem lehetett normálisan nyomni... a gyereknek meg nem épp a legjobb egy 5 perces kiemelés.


Az meg már csak hab a tortán, hogy a seb majdnem minden esetben begyullad, váladékozik ilyen testsúlynál, mert a zsír nagyon szarul gyógyul.


Én nem akarok köcsög lenni, de minimum 40 kilót le kellene adnod, mielőtt teherbeesésre adod a fejed. És ha azt mondod, hogy nem megy, akárhogy próbálkozol. akkor ki kell vizsgáltatni magad, mert sok esetben pl. inzulinrezisztencia, vagy akár már prediabétesz áll emögött, esetleg pajzsmirigyprobléma. És ha kezelik, akkor le is tudsz fogyni.

2019. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, nem kell semmit elkapkodni, ráér az a gyerek 1 év múlva is. Azalatt bőven le tudsz fogyni legalább 80 kilóra, ami már egy elfogadható súly. Igazán csak akaraterő és kitartás kell hozzá.

A gyereked és a saját életedet is megkönnyíted. Lehet, hogy most nincs bajod magaddal, vagy legalábbis a férjednek nincs, vagy legalábbis ezt mondja, de azért 150 kilósan mondjuk lépcsőzni a gyerekkel, oviba vinni a gyereket, cipelni a gyereket, stb, az elég kellemetlen lesz.

A gyerek meg azt a példát fogja látni, hogy ekkora túlsúllyal semmi gond nincs, és 12 évesen már ő is a mázsát fogja közelíteni.

Tényleg nem bántani akarlak, de már ez a 137 kg is brutálisan sok, egyszerűen nem értem, hogy tudtok ebbe beletörődni. Ez már nem teltség meg kicsit nagyobb fenék, ez már az extrém kövérségnek az első lépcsőfoka.

Most még van esélyed visszafordulni, de később már nem lesz... a te döntésed...

2019. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként a túlsúlyos kategória az a 25 és 29,9 közötti BMI. A 40 feletti BMI, az a 3-as típusú, vagy extrém elhízás.

Lehet szépíteni, hogy csak kicsit nagyobb a feneked meg dundi vagy meg akármi, de orvosilag ez nem a molett, telt, túlsúlyos kategória.

És ha nem foglalkozol vele, akkor nem csak a fentebb felsorolt szülészeti problémákra van jó esélyed (már ha egyáltalán teherbe esel), hanem 40 éves korodra cukorbeteg leszel, aztán 50 éves korodra jön a trombózis meg az infarktus. 60 körül meg a stroke, de még előtte jó esélyed van egy kis mellrákra meg méhtestrákra is.

Tudom, hogy nyers vagyok, sőt, akár mondhatsz gonosznak, rosszindulatúnak is, de szerintem ilyen esetben csak ez segít, nem az elnéző hátsimogatás. Ébredj fel! Ez a súly brutális. És hiába nem érzed még, hogy baj lenne, majd fogod.

2019. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom az oszinteseget! Szuksegem volt/van ra.
2019. szept. 19. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

:) De ne félj segítséget kérni, ha egyedül nem megy!

1. Normális orvos, aki kivizsgál, hogy nincs-e valami speciális ok a háttérben. Első körben biztosan nézetnék pajzsmirigyhormonokat (TSH, T3, T4, esetleg anti-TPO-t is), valamint inzulinrezisztencia vizsgálat sem ártana (glükóz terheléssel 0., 60., 120 perces cukor ÉS INZULIN meghatározás. Mert ha ezek közül valamelyik fennáll, akkor a gyógyszeres kezelés indokolt és segít is a fogyásban.

2. Keresnék egy jó dietetikust. Sajnos az ilyen-olyan fogyókúra csak ideig-óráig jó. Teljes életmódváltás szükséges ahhoz, hogy az eredmény tartós legyen. Persze, iszonyatosan nehéz az elején, de ha át tudsz állni, utána már nem akkora küzdelem.

3. Mozgás, mozgás, mozgás. Ilyen túlsúllyal első körben csak olyan, ami nem terheli meg túlzottan az ízületeket. Pl. úszás.

2019. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom is 42-es BMI-vel esett teherbe, ugyan hamar sikerult a baba, de mar a 20. heten megmondtak neki, hogy akarmikor osszeeshet es meghalhatnak mind a ketten, mert egyszeruen nem tudtak levinni a vernyomasat. O mondjuk rettento buta olyan szempontbol, hogy a dietat sem tartja, mert okosabb mindenkinel..

Fogyj elotte mindenkeppen, sokkal egyszerubb lesz a terhesseged.

2019. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomással meg simán kialakul a toxémia (terhességi mérgezés). Ez nem játék. Ismerősöm babája 27. hétre született toxémia miatt 900 g-mal. 2 hónapig voltak a PIC-en. Nem egy leányálom így látni a gyerekedet :( A magas vérnyomás és a túlsúly meg hajlamosító tényező.
2019. szept. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Elány ***** válasza:
100%

Az első gyermeknél majd 30 a másodiknál kb 15öt fogytam mielőtt összejött pedig a próbálkozás vizsgálatok megvoltak és csak azt mondták h fogyni kéne. 100 alatt voltam mind 2x mégha nem is sokkal. Elsőnél se cukor se magasvérnyomás remélem most se lesz de igyekszem figyelni a kajára és a mozgasra.

Hidd el ha tudod h mi a tét menni fog! Sok sikert!!

2019. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!