Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tulsulyos lany vagyok es...

Tulsulyos lany vagyok es tanacsot szeretnek kerni ebben jaratos es tapasztalt emberektol hogy hogyan fogyhatnek le?

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok 170cm es 95kg...tanacsot szeretnek kerni hogy milyen dietaba vagy fogyokuraba kezdjek ami biztosan hatasos lessz mit sportoljak es napi mennyit?..konyorgom segitsen valaki:-<.nem 2 het alatt szeretnek lefogyni de azert evekig sem szeretnek monoton eletmodot elni....a szuleimre ebbol a szempontbol nem szamithatok..dokihoz mar ugysem visznek mert remenytelen esetnek tartanak. elore is koszonom a normalis es segitokesz valaszokat.
2011. aug. 26. 21:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

barátnőm is hasonló helyzetben volt, ő fél év alatt adott le kb 25 kilót, de nem az a lényeg, hanem h teljesen vékony lett. nagyon kevés szénhidrát, ne egyél fehér kenyeret, hanem teljes kiőrlésűt, vagy rozsosat. a gyümölcs egészséges, de tele van gyümölcscukorral, szóval inkább a grapefruit, dinnye, CITROM!! ebédet sztem rendesen ehetsz, de figyelj arra, hogy ne legyenek zsíros húsok az étrendedben. vacsora kb 5 órakor, kefír és egy kifli. napközben, ha éhes vagy, akkor is kefír, vagy egy gyümölcs. az fontos, h a diéta nem a koplalásról szól, nem kell éhesnek lenned. üdítőt semmiképpen ne igyál, csak ásványvizet (ne ízesítettet). sportolást mellette sztem kezdhetnéd kocogással, később pedig konditerem, úszás, aerobik. fontos, hogy nagyon sok folyadékot igyál, mert az méregtelenít is.

remélem segítettem, és szurkolok! :)

2011. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát neked életmódot kéne változtatnod meg sokat mozogni.mert neked nem lenne jó holmi fogyókurás diéta .és menny orvoshoz mond ezt el neki
2011. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

lifetilt.blog.hu


Itt találsz étrendet és edzés formákat is. Ha étrenddel leadsz pár kg-t, eljárhatsz kocogni is.


Ami fontos:

- no cukor

- no fehérlisztes dolgok

- csoki, péksüti, üdítők, stb. felejtsd el.


Sok zöldség, gyümölcs, reggelire teljeskiörlésű pékáru, sovány fehérhúsok, hal, csirkemell, naponta 2 liter víz, tea cukor nélkül, stb.


Nem kell évekig húzni, az ideális súlyod 60-65 kg körül lehet, 5-6 hónap alatt letudod adni, ha van kitartásod.

2011. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
69%

Szia!

A barátnőm hasonló problémában van/volt (ő már elkezdett fogyni) a paraméterei a tiedhez voltak hasonlók.

Kipróbált sokféle diétát és számtalan fogyasztóterméket, amit reklámoznak, de nem hozták meg a várt eredményt.

Végül a mályvatea illetve a zöldtea kapszula közös használata hozta meg a várt eredményt.

Persze hozzátartozik továbbá a mozgás és a mértékletes, tudatos táplálkozás is.

Igyál sok folyadékot (lehetőleg ne cukros leveket, hanem vizet), kerüld a zsíros ételeket, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Remélem segítettem.

2011. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig a doki lenne az első tanácsom. A 95 kg nem jön csak úgy össze néhány fagyitól. Nem kellenek hozzá a szüleid. Keresd fel a háziorvosod, vagy a suli védőnőjét, ha van.


Ha kiderül, hogy minden rendben, akkor legfontosabb teendőd az étrended megváltoztatása. Rendszeres, napi ötszöri étkezés sok zöldséggel, gyümölccsel, sovány húsokkal. Az édességeket, zsíros ételeket csaknem nullára csökkenteni.


Az étrendváltozás mellett nagyon ajánlott valami sport. Ilyen súly mellett talán az úszás a legjobb, de lehet biciklizni is (akár szobabicikli változatban).


Ha mindent jól csinálsz, heti 0,5-1 kg fogyásra számíthatsz, esetleg az elején lehet kicsit több. Az ennél gyorsabb súlyvesztés nem egészséges.

2011. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
69%

Nekem is ez volt, hogy reménytelennek tartottak, de majd erőt vettem magamon és elkezdtem tornázni és nem enni még picit kell fogynom de már 10 kg lement :) . Azért kezdtem el ezt az egészet, mert láttam, hogy a sikeres ember TÖBBSÉGE vékony. Ha vékony vagy akkor már máshogy viszonyulnak hozzád az emberek, tisztelnek egy picit, hogy tartod magad, egy szép nőt szívesebben felvesznek munkába, szívesebben barátkoznak vele.

Eleinte nehéz lesz elkezdeni az egész folyamatot.

Én úgy tornázok hogy 2szer 60 felülés, de neked lehet 30 is meg 50 guggolás, meg zenére táncolás, azt imádom (L). :) Meg amikor csinálod a tornát, akkor is tegyél be zenét akkor sokkal könnyeben megy. És úgy csináld, hogy most ugye 95 vagy, és most legyen a cél 94 kg és amikor elérted légy büszke! és így tovább. Legyenek olyan napjaid, hogy koplalsz.


Most csak ez jutott az eszembe, de majd még írok ha eszembe jut vmi. Sok szerencsét! És ja amikor csinálod a tornát ne vedd úgy hogy a f*szomba tornázni kell hanem legyen öröm számodra! ;) és amikor nincs kedved tornázni akkor is vedd rá magad! Csodálatos érzés amikor túl esel rajta és nincs bűntudatod.


Na jó tényleg befejeztem.

2011. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

számold a kalóriákat! ne használj diétát pl:90 napos ..mert az nem használ..csak zsíros leszel tőle és gyenge ...


én most fogytam nagyon sokat... az a lényeg hogy kiszámolod (neten beírod alapanyagcsere) mennyi az alapanyagcseréd, vonj ki belőle 75öt vagy 100 at és csak ennyi kalóriát egyél meg egy nap!! nagyon fontos ..majd írják itt hogy az kevés, és ha kevesebbet eszel az alapanyagcserénél akkor meghalsz ..de nem fogsz nyugi én is élek, pedig már fél éve ..aztán ha sikerül lefogyni fokozatosan állj vissza a normálisra ..számold ki azt is (majd a fogyás után) mennyit ehetsz egy nap ennyi megy ennyi mozgás mellett és aztán annyit egyél


4 hetenként tarts egy kis szünetet 3 napra amikor annyit eszel mint az alapanyagcseréd, és ha nem tudod valamiről hány kalória akkor ne edd meg =) egyél sok levest és főzeléket, kerüld az olajban sült dolgokat ( a rántott hús nem diétás étel mert sovány hús, épp ellenkezőleg---> olajban sült és nagyon sok kalória), egyél kenyér helyett abonettet (szerintem ugyanaz a hatás, de biztos írják majd hogy egyél nyugodtan kenyeret , ehetsz de majd megbánod, mert rájössz hogy csak a megehető kalóriáidat pazarlod : egy szelet kenyér 260= kb 3 abonett 48) gyümölcsöt is egyél ne ne vidd túlzásba , tartalmaz gyümicukrot , ezért csak napi egy két gyümi.. a szőlő és a banán nagyon sok kalória!! ne egyél szőlőt =) ehhetsz édességet mértékkel ha tudod hány kalória, reggelire egyél szénhidrátot (müzli , gabonapehely, zabkása) 1,5 % os tej vagy felhígítod vízzel a 2,8% osat, egyél sok túrót ( a legjobb fehérje forrás, ja és ha vége a diétának akkor kezdj el sok fehérjét enni igazán és sokat tornázni, mert akkor izmot építesz, és nem leszel zsíros (pl látod te is a lányokat akik elszorítják az oldaluk az övvel és oylan hullámosak oldalról))

ebédre ugye kerüld az olajban sült dolgokat, neten fent van több készétel egy adagra vonatkozó kalóriaértéke, de itt a kedvenc: lecsó 175! tízóraira uzsira ..joghurt gyümölcs..én puffasztott szeletet szeretek nagyon rágcsálni, vacsira pedig én megint puffasztott izét eszek(most nem is tudom miért..szerintem azért mert nem sok kalória és ilynekor estére már nem igazán hagyok kalóriát)

csokinál jobb a fagyi a fagyinál a jégkrém ezeknél jobb a gyümölcs, a gyümölcsnél pedig a zöldség :D (tehát ha nassolni akarsz akkor fagyi vagy gyümi, de zöldségből minden nap sokat egyél)

én szoktam azt csinálni hogy egy almát nagyon kicsikre vágok, egy kanál kefir, édesítő, fahéj, olyan mint a nagyisütije joghurt csak kevesbb kalóri kb :50

ha nem tudod valaminek a kalóriáját itt megkérdezheted

és mozogj heti minimum 3 szor fél órát

ja és kerüld a szeszes italokat mert azokban is rengeteg kalória van ..egy nyugtató tea(édesítővel) mindig jobb, sőt léteznek oylan teák, amik fogyasztanak, de ezeket még nem próbáltam( a többi gyógynövény mindig beválik, egyéb panaszra) sok sikert!!

2011. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ja és 17 éves vagyok 3 hónapja, gondoltam ez fontos lehet még. :) 22:13 as vagyok
2011. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló: a dinnye csak cukor és víz...

Kedves Kérdező: Hát igen, a többiekkel értek egyet abban, hogy orvosi tanácsra lenne szükséged. Ő szépen megvizsgál (hátha vmi hormonális problémád is van), és ad egy étrendet, amelynek segítségével szép lassan, de egészségesen fogyhatsz.

Tévhit, hogy soha nem ehetsz péksütit, fehérlisztet, de az igaz, hogy ezek mennyiségét minimálisra kell csökkenteni a diéta folyamán. Helyette egyél tk. termékeket, zabpelyhet reggelire.

Naponta ötször étkezz keveset.

Este csak fehérjét egyél (hús, hal túró, tojás), egy üres joghurt nem vacsora, mivel ilyen paraméterekkel az átlagnál magasabb lehet a kcal-igényed, tehát koplalnod nem kéne.

A hat után nem szabad enni szintén tévhit, az utcsó étkezés a lefekvés előtt 2-3 órával történjen.

Ezek mellett a legfontosabb, hogy mozogj rendszeresen. Olyan sportot válassz, amit szívesen csinálsz, és nem adod fel egy hét után (fölösleges futnod, ha utálod, bár az sok kcal-t éget, úgysem csinálod majd megfelelő intenzitással).

Az is fontos, hogy ne csökkentsd hirtelen a kalóriabeviteledet, és hogy ne koplalj...Nem attól híztál, hogy normálisan ettél, hanem (feltételezem) a nasi és a kevés mozgás miatt. Tehát a diéta nem azt jelenti, hogy annyit egyél, mint egy kétéves gyerek, mert nem lesz jó vége...

De még mindig azt tartom, hogy jól járnál egy dietetikai konzultációval. Ez személyre szabott, és ingyen van...

2011. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én is 22:13 as vagyok és én is 17 éves csak én másfél hónapja :D:D
2011. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!