Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 40 felett gyereket vállalni?...

40 felett gyereket vállalni? Mik a reális esélyek?

Figyelt kérdés
Ismerősi körömben egyre több az olyan gyermektelen 40 feletti nő, aki párkapcsolatot és gyereket szeretne. Mik a reális esélyei és mit lehet tanácsolni az ilyen nőknek?
2019. szept. 23. 12:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Azt, hogy gondolt volna erre hamarabb. Ez nem bántás, de gondolkodjunk már könyörgöm. Még párkapcsolata sincs, mire az lesz meg mire odajut, hogy baba.


Az pedig hagyján, hogy sokkal nagyobb az esélye ebben a korban annak, hogy nem lesz egészséges.


Szerintem aki eddig másban találta meg a boldogságot, az ne egy gyerek sorsával szórakozva feszegesse a határait.

2019. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Van esély, de nyilván jóval kevesebb, nagyobb a rizikó. Sajnos a mai túl kényelmes és színes világban kitolódott nagyon a családalapítás. Mindenki hajszolja az anyagi javakat, minden más fontosabb. Annyira felgyorsult a világ mára, hogy sok 20 éves már megélt annyit, mint más jobb esetben régen 40-50 éves korára. Egy életbe nem lehet belesűríteni 3-4 életnyi életutat, mert egyszerűen nem fér bele, valaminek ki kell maradnia, valamiről le kell mondani.

Szerintem tanácsot meg nem kell adni, mert nyilván mindenki tisztában van ma az internet világában, hogy mik a hátrányai, ha túl sokáig késlekedik. Lehet rossz példa, de jobb esetben az érettségiig is az emberek 18-25 éves koruk között eljutnak, 50 évesen már nem sokan ülnek vissza az iskolapadba, de persze vannak, csak kevesen. Mindent a maga idejében érdemes elkezdeni, de ha valaki lemaradt, nem lehetetlen bepótolni. Ma már olyan jó orvosok, kórházak vannak, kellő vizsgálatokkal, vitaminokkal, egészséges életvitellel van esély.

2019. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Nagyok a kockázati tényezők sajnos. Saját családban is élőjöttek ezek a problémák. Szerintem 40 felett el kéne engedni. Akkor már egy új élet felnevelése sem olyan egyszerű, hiszen a nagy számok törvénye alapján olyankor az illetőnél már a B oldal pörög. Saját magamból is kiindulva írom ezt.
2019. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is az szúrt szemet, hogy "párkapcsolatot és gyereket szeretne". Mint egy új ruhát? Az nem úgy megy.

Szerintem felelősségteljesen csakis azt lehet tanácsolni nekik, hogy engedjék el ezt a dolgot. Ha összetalálkoznak valakivel, aki ugyanazt szeretné, amit ők, akkor hajrá, de ezt így előre akarni, hogy még csak partnerük sincs, ez így eléggé óvodás.

Egyébként bántani sem kell őket, sokaknak alakul így az élete. Én nagyon hamar szerettem volna gyereket szülni, erre tönkrement a házasságom, anyagilag is rámentem, és most megvan a szerelem és anyagilag is összeszedtem magam, de már 35 éves vagyok. Nehéz ez, és nehéz is rá mit mondani. Sok minden nem úgy alakul, ahogy elterveztük. De vannak dolgok, amiket nem is lehet így előre tudni.

2019. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Ebből lesz, h gyorsan felcsináltatja magát az első jött-menttel, aztán a gyerek 2 éves korára már ölik egymást.
2019. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
utolsó: mondja ezt a nagy tapasztat, akinek nincs gyereke. háháhá
2019. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Mik a reális esélyei minek? Hogy teherbe esik? Én 40 évesen szültem igaz nem az elsőt hanem a harmadikat! Mert az első kettőtt a 20-as éveimben szültem és nagyok. Szerettünk volna még egy babát utoljára. Konkrétan az első hónapban teherbe estem. Esély erre másnak is ugyanez lehet. Emelett minden nő akkor szüljön amikor akar! Egészségükre! Ő testük, ő döntésük! Mit lehet ajánlani? Bátorítást, kedvességet, megértést, toleranciát.......! Minden nő megérdemli az anyaságot ha vágyik rá! Hogy mikor azt döntse el ő!
2019. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Joval nagyobb a kockazata annak h problemas lesz mar maga a terhesseg is, IR, magasvernyomas stb, es magasabb az eselye annak is hogy a magzat sem lesz egeszseges. Arrol mar nem is beszelve, hogy nagyszuloket nem valoszinu, hogy ismerni fog a kicsi ami szerintem eleg baj. Sajnos a mai vilagba egyre kesobb vallalnak gyereket, mert elso a karrier, megteremteni mindent ami a gyerekvallalashoz kell, plusz tallani egy stabil kapcsolatot amire lehet ezt az egeszet alapozni, es mar el is szaladt az a 40 ev folottuk. Nem mondom hogy konnyu de fiatalon is meg lehet csinalni ezeket, sok pelda van ra. Aki szeretne gyerekeket az ne 40 eves fejjel jojjon ra hogy jaaaaaa szeretnek szulni.
2019. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

6os: nem tudom, ezt honnan vetted, két gyerekem van. És a környezetemben nem 1, nem 2 ilyen 40es nőt látok.


5ös - 31N

2019. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7. Annak, hogy most nincs pasi akitől gyereke lehetne. Persze pikk-pakk össze lehet valakit szedni, na de ...
2019. szept. 23. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!