Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 39 évesen első babát vállalni...

39 évesen első babát vállalni sztetek mennyire reális? Mennyi idő után fordulnátok orvoshoz? Gondolom már nem kellene egy évet a próbálkozással tölteni.

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha most találtad meg álmaid párját akivel szeretnél és/vagy most állsz jól anyagilag akkor vágj bele.


Én kapásból dokihoz mennék hogy mit tud ajánlani a gyorsabb teherbeeséshez ami segitene.


Számolnod kell vele hogy a petesejtjeid nem olyan egészségesek és az egy dolog hogy nehezebben esel teherbe de nagyobb a genetikai problémák előfordulási aránya is.

2010. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ilyenkor kell a genetikai vizsgálat is. Tehát ha ennyi idősen babát terveztek, el fognak küldeni. (Azt hiszem). SZóval én sem várnék. Menj nézzenek hormonokat, párodnál spermát...és sok szerencsét!:)
2010. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a rosszindulatú hozzászólókkal! Lesznek bőven.

Én novemberben leszek 40 éves és december közepére várom a kislányomat. Spontán estem teherbe, 8 hónap próbálkozás után. A nőgyógyászom azt mondta, hogy a korom miatt csak 6 hónapot próbálkozzunk, utána mehetek a meddőségi centrumba. Ne húzzuk az időt. Én hittem benne, hogy összejön orvosi segítség nélkül is. Igaz, megnézettem vele, hogy nálam minden rendeben van-e. Apában is nagyon bíztam, már van egy nagy fiunk. Mondjuk mensim viszonylag rendszeres volt (általában 27 nap). Hajrá-hajrá fog az menni! Drukkolok!!!

2010. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
először is semmi akadálya a teherbe esésednek!.....ez legyen előtted.....én elmennék az orvoshoz egy rákszűrésre, kombináltra, azon megnézik uh-val is mindened....van e ciszta, v akármi ami bezavarhat és kikérném én is a tanácsát! Hogy várnék e egy évet?.....szerintem simán teherbe eshetsz és tudod a lombik elég durva beavatkozás, egy év szerintem még így is belefér, de lehet h közben nézegetnék helyeket ahol esetleg segíthetnek....a jó orvos is sokat használ, én nem mennék sztk-ba, ott nem nagyon törődnek az emberrel, ....sok sikert!!!
2010. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Ne várj egy évet, ne próbálkozzatok!Itt már minden hónap számít!Keress egy jó szakembert-nőgyógyászt, és kezdjétek meg a kivizsgálásokat!Szorítok neked, és még sokan mások akik babát szeretnénk...:)
2010. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, nem szeretném rögtön az orvosnál kezdeni, a kivizsgálás alap, az már folyamatban van. rendszeres 28 napos a ciklusom és van pém is, de azért az emberben ilyenkor mindig benne van hogy mi van ha...
2010. aug. 29. 14:50
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
nekem méhen kívülim volt és kivették az egyik petevezetőmet, ennek ellenére belőttem egy hónapot, h akkor kezdünk próbálkozni és össze is jött elsőre, nagyon sok dől el agyban.....egy alaposabb kivizsgálás szerintem kezdetnek elég, aztán ha fél év múlva sincs semmi akkor lehet mozgolódni egy kicsit! manapság már egyáltalán nem különös ennyi idősen gyereket vállalni, ne is érezd magad különcnek egy percig sem!
2010. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondhatni rajtam kívülálló okok is közrejátszottak abban, hogy most szeretnénk a babát, de elég nehéz úgy, hogy a környezet teljesen negatívan áll a kérdéshez. konkrétan megkaptam már az ennyi idősen nincs még gyereked, már inkább ne is legyen, mert öreg vagy már hozzá beszólásokat :(
2010. aug. 29. 14:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Épp ma néztem a Story újságban Erős Antóniát, aki 39 évesen szülte az ikreket. Ragyogóbb, szebb és fiatalabb, ezerszer jobban néz ki mint némelyik huszonéves kismama társam a játszótérről, esküszöm! :) Úgyhogy hajrá! :)
2010. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sok nő vállal manapság 38 felett babát, nem vagy egyedi eset. De mindenképpen nőgyógyász rákszűréssel, ultrahanggal és egy komplett vérképvizsgálattal lenne az első, legalább is én így kezdtem. Kezdj el szedni magzatvédő vitamint, ne görcsölj a babára, de azért nézegesd a menzesznaptárt, mert rövid ideig életképes a petesejt. Ovulációs tesztet is bevetnék, biztos ami biztos alapon.

Hamarosan babás leszel, minden jót és szorítok nektek! Sok boldogságot!

2010. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!