Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek reális, hogy...

Szerintetek reális, hogy további 1,2 millió magyar fog pár éven belül tartósan külföldi munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt egy hírtv-s idei felmérésben olvastam és nagyon megdöbbentett. Továbbá azt is, hogy a középiskolások és gimnazisták több mint a fele a megkérdezetteknek külföldön tervezi a jövőjét.

Mi lesz akkor így az országgal? Ki fogja eltartani az elöregedő társadalmat? Már annyi az öreg, hogy szinte érezhető, hogy egyre kevesebb a fiatal.


2017. nov. 2. 19:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Simán reális.

Ki fogja eltartani a társadalmat? Hát majd ő... izé. A francba...

2017. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
a rejtett erőforrás.
2017. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

nem reális, TÖBB lesz az a kivándorló mint 1,2 millió


Ez a nevetséges most kimenekült már 1 millió kimenekülne még egy ahelyett hogy bitóra kötnénk a viktátort

2017. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Én nem itthon akarok "elöregedni"

Azok az érvek ami miatt külföldre kellett menjek az első sorban a pénz, engem megdöbbent hogy itthon luxusnak számít egy gyorsasági motor és tízezer ft-okkal drágább a fenntartása, amiből a benzin teszi ki a felét, mellette ugye kell egy normális autó is amivel azokban a hónapokban járok amikor fagy és hideg van.

Ezek mellett bérlek egy olyan lakást amiben terem garázs van, de akkor szerelek amikor akarok, jóformán 2-en osztozunk a parkolón egy idősebb emberrel.

Megvenni is érdemes volna a lakást, de jobbnak látom bérelni, mert lehet hogy idővel tovább állok, Kanadába szeretnék átjutni majd idővel, de onnét meg nem megy egyről a kettőre a hazautazás.


Én néha úgy érzem magam mint egy üzletember, vagy sztár, akinek mindene meg van, és nincs gondja az életre, pedig csak a targonca kormányát tekergetem 8 órában.


Tudok elrakni is, de haza is küldök a szülőknek és tesómnak, nekem ezek sokat számítanak és legalább büszke tudok lenni hogy másért is tehetek valamit.


Ne az magyar szégyene legyen hogy menekülni kell onnan ahol a világra jöttél, ez a sok vízfejű köcsög hibája ott a Parlamentben.

2017. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Engem sokkol,hogy most is be kell zárni egy Hospice kórházat,ahol a végstádiumban levő gyógyíthatatlan betegek töltik a maradék hátrelévő életüket.

Hiába kértek támogatást a kormánytól,ők nem adnak.

Bezzeg stadionra,kisvasútra,olimpiára,Soros plakátokra van pénz. Amikor ezt mondom egy fideszesnek,akkor azzal jön,hogy legalább a Fidesz nekünk magyaroknak lop,nem a mocskos lipsi multinak. Pofám leszakad,ez az ország meg is érdemli,hogy lesüllyedjen a posványba,ha ilyen vezetőkre van igény.

2017. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező mindenkinek nagy a szája amíg oda nem kerül, hogy most akkor kimész vagy nem...
2017. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Már most is egy átlag magyarnak 6 rokona van, aki külföldön dolgozik. Továbbá már minden hatodik magyar gyerek külföldön születik. Pedig még csak a kivándorlás válság kezdetén vagyunk. Nem igaz, hogy csak a szája nagy mindenkinek.
2017. nov. 2. 21:00
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos igaz sőt egyes becslések szerint még nagyobb is lehet ez a szám.


De ha belegondolok mi tartaná itthon az embereket talán a kritikán aluli orvosi ellátás? vagy a gyenge bérek? vagy a nulla szintű szociális ellátás( Hospice - vöröskereszt eü pénztelenség). Vagy az a gyötrelem ami az oktatást jellemzi?

vagy a munkavállalók jogainak a csorbítása? esetleg a szegények és gazdagok között egyre mélyülő szakadék, vagy az ürességtől kongó foci stadionok? és még hosszan lehetne sorolni a gondokat bajokat amik elüldözik a fiatalokat és nem fiatalokat Magyarországról, Hát nem mindenki mazohista hogy szeret szenvedni, vannak emberek nem is kevesen akik szeretnének jól élni és nem csak azt nézni hogy az úrhatnám fideszes banda milyen jólél.

2017. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Nekem igen, én annó azt terveztem hogy kimegyek Angliába mosogatni vagy valami gané munkát vállalni megszedni magam pénzel azt kint letelepedni...


Ma már nem mennék semmi pénzért, itthon vagyok otthon meg ideköt a család/emlékek inkább gürizek itthon szaréhúgyé mint kint

2017. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Ha én 24 évesen eltudok boldogulni itt pedig nem vagyok egy géniusz akkor más is eltud.


De tőlem mehetnek. Ha az az első egy kis problémával találják szembe magukat hogy elszaladnak akkor menjenek csak.De a könnyebb út gyakran nem a jobb út.


Elnézést a csúnya kifejezésért de ilyenekre nincs szükség.

2017. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!