Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik már ráálltak élesben a...

Akik már ráálltak élesben a próbálkozásra, figyelitek az ovulációtokat, vagy nem görcsöltök rá ennyire a témára, jön amikor jön?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A második gyereknél volt a naptáram, de nem tesztelgettem. Simán igyekeztünk rendszeresen, legalább minden második nap összebújni. Aztán ahogy az első babám, a második is már a döntés utáni második hónapban kopogtatott.
2019. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Én butaságnak tartom görcsölésnek hívni ha valaki figyel arra, hogy mikor van egyáltalán esélye megfoganni.

Hőmérőzök minden reggel, ez 3 percet vesz el az életemből, és ovu környékén lh tesztet használok. Ez se esik nehezemre. Ciklus végén a nemvárt előtt 2 nappal szoktam egy terhességi tesztet ellőni, tudomásul veszem hogy megint nem sikerült (nem töltöm fel ide) aztán megy minden elölről.

2019. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hány napos a ciklusom, a fele időnél kicsit jobban figyelek rá, hogy biztosan úgy jöjjön ki, hogy együtt vagyunk abban a pár napban többször is, aztán tudom azt is, mikor kell megjönnie. Ha megjött, csalódok, amikor nem jött meg, csináltam tesztet másnap, és örültünk. Most megint.

Se hőmérő, se csillagállás, se tesztek idő előtt, se feltöltögetés, megoldom otthon családi körben.

2019. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ovu teszteltem a harmadik próbálkozós hónaptól. Mindig ugyanakkor volt ovum, most a hatodik hónap jön, nem ovu teszelek, két naponta vagyunk együtt és reménykedek hátha most sikerül.
2019. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én hőmérőzök, mert mulatságos. Élvezem írogatni az értékeket. Ráadásul fogamzásgátló abbahagyása után vagyok 4 hónappal, nagyon érdekel, hogy milyen tempóban áll vissza, és hogy ezt meg tudom-e figyelni a hőgörbe alapján. Van már egy-két elrontott hónapom rossz technika miatt, szóval még csak kezdő vagyok :) Ovulációs tesztet nem veszek, mert sajnálom rá a pénzt.

Rágörcsölés, hát, nem is tudom, szeretnénk gyereket, persze, így aztán valamennyire figyelgetem magam, ugyanakkor ha pont abban a 4-5 "termékeny" napban nincs kedvünk szeretkezni, vagy valami miatt nem úgy alakul az élet, akkor nem roskadok magamba. Semmit nem bánnék úgy, mint hogyha egy kierőszakolt aktusból foganna gyerekünk. Viszont ha már 1-2 éve nem jönne össze, biztos nem tudnék így vállat rántani, mint most.

2019. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha akarnám sem tudnám nem észrevenni, nagyon érzem az ovulációt minden hónapban.Mindhárom gyerkőcöm megfogant azonnal.
2019. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első gyerekre nagyon rágörcsöltünk, minden másnap kufirc, hőmérőzés, ovulációs teszt. Meg is fogant már az első hónapban.


Most kezdtünk el beszélni a tesó témáról, és végül arra jutottunk, hogy nem védekezünk, de nem szexelünk orrba szájba, ha kell, ha nem. Nem figyelem a peteérésemet. Nem fog gondot okozni az se, ha most azonnal terhes leszek, de az se baj, ha csak 2 év múlva. Élvezzük az életet, a védekezés nélküli szexelést, és jön ha jönni akar

2019. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szabályos ciklusoknál valóban elég másfél hétig aktívnak lenni nagyon.Viszont nálunk pld nekem a ciklusom sem volt szabályos, sose lehetett kiszámítani mikor mi van, illetve amiről én azt gondoltam, hogy az ovut érzem az pont nem az volt.Ha nem kezdek ovutesztet használni, sose derül ki, hogy nagyon nem jókor vagyunk rajta a témán és még várhattunk volna pár évet, mire egyszer sikerrel járunk.:) Ez nem rágörcsölés volt részemről csak háromnegyed év sikertelenség után elkezdtem az okokat keresni.
2019. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem görcsöltem rá egyszer sem, mindkét babám az első éles hónapban "sikerült". Mindig érzem az ovulációt, ilyenkor enyhe nyomást érzek a petefészkeimnél, folyásom van és rettentően kívánom a párom. Én még a beágyazódást is megéreztem, olyan volt mintha 1000 pici tűvel agyonbökdösnének. Ne görcsölj rá az nem segít.
2019. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én figyelem az ovulációm. De annyira igazából nem is kell, mert megérzem. Görcsöl a hasam olyankor, meg a nyákon is észre lehet venni. Régen hőnérőztem, de szerintem annak semmi értelme.Ovu teszt készítése is nagyon jó szerintem. Nem gondolnám, hogy ez rágörcsölés. Én is sokszor megkapom a kérdést, hogy miért görcsölök rá. De ez miért az? Ha valaki babát szeretne figyeli magát az miért rágörcsölés? Szerintem egy természetes dolog. Az a baj ha valaki már nem tud másra koncentrálni és ha nem sikerül a hónapban teljesen össze van törve.
2019. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!