Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek rendszeresen/régota...

Akiknek rendszeresen/régota későn van ovulaciójuk, nektek mikor jött össze a baba és a korát a méretei alapján írták vagy a 28 napos menstruációs ciklus szerint?

Figyelt kérdés

Nekem általában 19-20.napon van, de egyszer volt már a 21.napon is. Szerencsére az első terhességem óta mindig megérzem ezt az időszakot, és a legutóbbi 4 hónapban ovulációs tesztet is csinálok ami igazolja a testem jelzéseit.

Amikor majd összejön és megyek orvoshoz külön mondanom kell majd hogy ne 28 nappal számolja vagy egyből a méretekhez igazítja a terhesseg korát?

Ezt azért kérdezem mert ha 1 héttel kisebbnek fogják latni ha a 28 nap szerint nézik akkor azt fogják mondani hogy nem fejlödik rendesen?


2019. szept. 24. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt fogják mondani, hogy egy héttel kisebb, mint a naptár szerint. De ezzel a világon semmi gond nincs. A 12.heti genetikai UHn majd az akkori méretei alapján pontosítják a szülés várható időpontját.


Elmondhatod a dokinak, hogy te tudod mikor volt ovu, de nem fog érdekelni senkit.

2019. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először kiszámolják az utolsó menzesz alapján, amit kiigazítanak majd a 12. ultrahangon, ez utóbbi adja meg legpontosabban a terhesség korát.

Nekem is +1 héttel későbbi a terhességem a ciklushoz számolthoz képest. Mondjuk tőlem kérdezte a doki a ciklus hosszát, s mivel 28 helyett átlagosan 35 naposak, ezért nem lepődtünk meg hogy az ultrahang után 1 héttel ki kellett tolni a szülés várható idejét.

2019. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a 2 lányom akkor fogant, amikor meg kellett volna jönnie. 2-3 hét terminusmódosítás lett a vége, hála Istennek. 😊
2019. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 🙂
2019. szept. 25. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!