Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció utáni 5. napon...

Ovuláció utáni 5. napon ovulációs fájdalomhoz hasonló petefészek körüli szúrkáló érzés, lehet ez egy második ovuláció ugyanazon ciklusban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, babát szeretnénk, figyelem a hőmet, a hüvelyi folyás változását, és érzem is az ovulálási fájdalmakat is. A hőleesés utáni első hőemelkedett naptól számolva az 5. napon újbóli szúrkáló fájdalmat érzem a bal petefészkemnél. Túl korainak tartom beágyazódási fájdalomnak, de a menzeszem meg még kb 14 nap. A ciklusaim 27-28 naposak, ilyen fájdalmat csak ovukor éreztem. Együttlétünk meg ovu előtt 3 nappal volt, talán már nem is volt életképes katona a petevezetékben. 09.23 hétfőn voltunk együtt reggel és este (ciklus 12.napja) és 09.24-25 volt ovu fájdalmam tojásos átlátszó nyák, 09.25.-én 36,4 volt a reggeli hőm, 09.26 reggel 36,8 volt a hőm.
2019. szept. 30. 16:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
javítás: "... de a menzeszem meg még kb 10 nap múlva."
2019. szept. 30. 17:04
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Két pete nem érik meg több napos vagy hetes különbséggel egy cikluson belül. Olyan előfordul, hogy később lökődik ki, tehát egy átlag 28 napos ciklusú nőnél 14. napon van általában peteérés, de vannak hónapok, amikor később vagy akár előbb történik meg az ovuláció. Ilyenkor van kicsit rövidebb vagy hosszabb ciklus a szokásosnál. Peteéréshez hasonló tüneteket peteérés után okozhat a petekilökődés során felszabadult folyadék, ami a hasüregbe távozik, ez irritációt okozhat egyeseknél. Van akinek a peteéréstől a menstruációig fájdalmai vannak, vagy fordítva, menstruációtól köv. peteérésig fájdogál a petefészek és az alhas. Minden ciklus más, attól, hogy valakinek beállt a ciklusa 28 napra vagy 24-re, tökmindegy, attól még vannak ciklusok, amik mások, mint az eddigiek. Tök felesleges matekozni, a spermiumok elélhetnek akár 5 napig, ritka esetben még tovább. Azt meg felejtsd el, hogy megérzed a beágyazódást. Nincsen beágyazódásnak tünete és nincsen beágyazódási vérzés. Ezt már annyiszor leírtam a gyakorin, hogy unom már mindenkinek újra megmagyarázni, úgyhogy olvass utána. A rendelőben is megfordul pár ilyen nő, akik beágyazódási fájdalomról magyaráznak, nehéz megértetni velük, hogy nem létezik. A te példádból is kiindulva, vannak érzékenyebb ciklusok, amikor többször és jobban fáj, mint előtte. És ha pont egy ilyen ciklusban fogan meg a gyerek, akkor rámondják, hogy biztos a beágyazódást érezték. Hát nem.
2019. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm részletes leírásod, igen olvastam hogy nincs ilyen beágyazódási érzés. De azt viszont nem tudtam hogy okozhat ilyen fájdalmat még hosszabb ideig is a petekilökődés utáni folyadék.

Köszönöm

2019. szept. 30. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, drukkolok, hogy sikerüljön a baba!
2019. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

érdekes , hogy vannak itt gyakorin akik ezerszer leírják, hogy nincs ilyen , nincs beágyazódási vérzés de kíváncsi lennék, hogy mitől vagytok benne ennyire biztosak?

Ha nőgyógyász vagy még akkor sem értem meg , mivel attól , hogy te nem tapasztaltál ilyet (főleg ha férfi vagy) attól még másnál jelentkezhet valami enyhe vérzés.

Legyen az bármi is..

nem értem miért kell lehurrogni a másikat.

valaki végig menstruál a terhessége alatt és igen ilyen is létezik mert nem egyszer volt már rá példa...szóval most akkor miért is vagyunk olyan biztosak valaminek a nem létezésében, amikor számtalan nő állítja , hogy márpedig neki volt ilyen?

Azért mert a nagykönyvben valamelyik férfi nőgyógyász azt írta , hogy ilyen nincs? (amúgy interneten is rengeteg cikkben írnak róla, de ok aláírom az nem jelent semmit).

Szóval na...hagyjátok már ékén szegény nőket.

Ha beágyazódási vérzés ha nem vagy terhesek vagy nem ...vagy attól vérezgetnek vagy nem..

de ne állítsa senki 100% biztosan , hogy olyan nincs ha a nők állítsák , hogy nekik márpedig volt.

Akkor bizonyára ők tévednek mind ...:D

2019. okt. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Erre inkább nem reagálnék, mert az ilyen "hozzáértőknek", mint te kedves utolsó, úgy sem lehet semmit megmagyarazni.😂🤦‍♀️
2019. okt. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én aki sem orvos sem ápoló sem tudósa a női testnek nem vagyok, csak arról tudok írni amit érzek a testemben. Havonta figyelem a tüneteket, változásokat, szeretnénk babát, és tudom nem kellene ilyen görcsösen, mert nem fog sikerülni -igen olvastam sok helyen nem szabad ráfeszülni-, de ha egy picit is segíthetem a sikert azzal hogy jobban figyelek magamra nem bánom. Igen én is olvasgatom a netet, szakirodalmat, különböző fórumokat, véleményeket, ezeket összehasonlítom egymással és magammal is. Azért csak jólesik másokkal is beszélni nem csak az orvossal. Lehet a fórumozók körében nem szakirodalom szerinti infók keringenek, csak találgatások, tapasztalatok, de ezeket jó megosztani és olvasni főleg ha vki épp úgy járt mint én. Igen sokszor én is beképzelem magamba a vágyam, ahelyett hogy inkább józanul gondolkodnék. Legyünk tisztelettel egymás véleményére, ne vitázzunk azon mik valósak mik nem, én bízom h testem megérzésem nem csap be, de azért azt is tudom mi reális, köszönöm mindenki véleményét
2019. okt. 1. 11:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát az van hogy ebből lett baba, voltam naptár szerint számolva 4+4 hetesen dokinál és már látott 7 mm petezsákot, azt mondta 5+2 hetesnek felel meg, nagyon jó helyen van, minden ok. Írt fel progeszteront, csak hogy másnap reggel jött egy görcs és ömlött belőlem a vér darabokban, ez kb 2 órán át tartott, dokit kerestem, mondta menzesszel távozik, 2 nap múlva megnéz. Ez volt a 3. vetélésem. Eddig a progi bevétele után kezdődött, esetleg okozhatta a vetélést? Nem tudom mik az esélyeim, majd pénteken megtudom, hogyan tovább lehet ugyan saját babám.
2019. okt. 15. 14:17
 9/11 Skyra Diamonds válasza:
Én szurkáló fájdalmat akkor éreztem, amikor felfáztam, és petefészek gyulladásom volt.
2020. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Nagyon sajnálom!

Összejött azóta a baba?

2023. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!