Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megérné már csinálnom egy...

Megérné már csinálnom egy tesztet? Mennyi idő után mutatja a teszt a terhességet, ha még sokára kellene megjönnie?

Figyelt kérdés

2 hete hagytam abba a fogamzásgátló szedését, kisbaba projekt miatt. Úgy tudtam 2-3 hónap, mire kitisztul az ember szervezetéből. Kb 9 napja múlt el a fogamzásgátló utáni utolsó menstruációm. Viszont most 3 napja együtt voltunk párommal, nem gondoltam /gondolnám, hogy rögtön 2 hét után teherbe eshetnék(biztos van még hatása a fogamzásgátlónak és így nehezebb gondolom) ,de viszont csak érzek köldök alatt némi diszkomfortot 2 napja. De nem megy a hasam sem, ennyi idő után nem kellene várnom a menstruációmat sem.

Vagy csak beképzelem és most már figyelem az ilyeneket? Vagy szerintetek előfordulhat és jobb ha veszek tesztet? Egyáltalán mennyi idő után mutatja a teszt a terhességet? Kell beágyazódási időnek lenni? Vagy várjam meg a 3 hetet mire meg kellene jönnie a menstruációmnak? De akkor meg mi van ha nem tudom, hogy terhes vagyok és véletlenül alkoholt iszok, vagy tatar beaf steak (nyers hús) vagy már ne fogyasszak ilyesmit? Vagy ha vennék tesztet már 3 nap után is kimutatja mi újság?



2019. okt. 4. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit érzel az a peteérésed valószínűleg. 9 nappal menstruáció után peteérés jön, most legyetek együtt minél többet, most van esély teherbe esni.


A női ciklus menstruáció és peteérés váltakozása lebutítva.


A kisbaba csak tüszőrepedéskor fogan meg, 24 óráig életképes egy kiszabadult petesejt ezután 8-10-13 nap mire beágyazódik és elkezd az a hormon megjelenni a vizeletedben, amire a terhességi teszt reagál. Ez a hcg. Tehát az elmaradt menstruáció előtt max 1-2 nappal érdemes tesztelni, akkor fog eredményt mutatni, de valójában, inkább akkor amikor már 1-2 napja késik.


Mindent csinálj úgy ahogyan eddig ez az első időszak nincs hatással a kisbabára. Egyél és igyál ami jól esik.

2019. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mutat semmit a teszt, csak azon a napon amikor meg kellene jönnie. Az én dokim pl azt mondta, hogy semmiféle tisztulás nincs már a mai fogamzásgátlóknál. Szerintem ha babát tervezel 1-2pohar bor pl belefér, hiszen ebben a nagyon korai időszakban még csak a beágyazódás történik, viszont lerészegedni és társait én nem vállalnám.
2019. okt. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Nem mutatná ki. Általában a tesztek többsége a nemvárt napja körül mutatják ki. Legalább várd meg azt. Ja és aki gyereket szeretne az úgy gondolom úgy is kellene h "viselkedjen" tehát ha ráálltatok a babaprojektre valóban nem kellene alkoholt fogyasztanod illetve olyan dolgokat csinálnod, mint amit egyébként terhesség alatt sem tenne az ember. Sőt szedhetsz vitaminokat is ami segít a teherbeesésben, illetve dokihoz is elmehetsz ha már rászántátok magatokat.
2019. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊 Még nem sürgetjük, sőt a szakmámban még ezt a karácsonyi szezont jo volna rosszullét nélkül végig nyomni. Csak minek mérgezzem magam, ha már lement az esküvő, és ha amúgy meg szeretnénk gyereket. Szeretnénk lazán kezelni. Párom nem az a fajta ember, akit akkor lehet magamra húzni, amikor idő van. Nyugalom, és hangulat kell hozzá. De ő is megmondta, hogy nem fog naptárra szererkezni fejenállva pörgetni engem 😂😁
2019. okt. 4. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a tested működésének... A jelek szerint komoly hiányosságaid vannak biológiából.
2019. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy mihez nincs eszem, hanem, hogy a k. fogamzásgátló mennyi idő után mutat bármit is? Te erre nem válaszoltál, a többiek viszont valószínűleg tapasztaltak és segítőkészen magyaráztak! Nektek köszönöm szépen! Az ilyen troll "miért teszel fel ilyen kérdésekre nem igazán vagyok kíváncsi, de úgy látom nincs is jobb dolgod, minthogy ezt a pár sort leírd. Nekem ez a fontos most, te meg akkor válaszolj a számodra fontos és értelmes kérdésekre.
2019. okt. 5. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!