Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan aki így esett teherbe?

Volt olyan aki így esett teherbe?

Figyelt kérdés

Pénteken megyünk párommal nyaralni, és mit ad Isten, pont pénteken jönne meg a nemvárt... :D az orvosom írt fel Norcolutot.

Több helyen is olvastam,hogy bár ez a gyógyszer a menstruacio beállítására szolgál ,mégis magasabb az esély a terhességre vele,mert megvastagítja a mehnyalkahartyat (?), és hogy többen is akkor estek teherbe ,mikor ezt szedtek és nem védekeztek.

Folsavat szedek még emellett .

Igazából tapasztalatok érdekelnének, hogy van e itt olyan aki tud erről személyes véleményt/sztorit mondani !



2019. okt. 22. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy a "többen" meg aki "tud személyes tapasztalatot", az rajtad sajnos nem segít, mert nem vagyunk egyformák. Most mondhatnám, hogy egyik ismerősöm így teherbe esett, mondhatnám, hogy nem esett teherbe, de az nálad nem oszt nem szoroz.

Szedd a folsavat, próbálkozzatok, élj egészségesen, és ha késik, tesztelj, ha soká várat magára a baba, akkor menjetek orvoshoz. Többet nem tehetsz az ügy érdekében.

2019. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
E-vitamint szedtem, mert azt hallottam, az segíthet a teherbeesésben is. 1,5 hónap után már pozitívat teszteltem. Nem kellett sokat várnunk rá hál Istennek így sem, de ráakartam segíteni. Nem tudom, hogy a vitamin miatt-e, de gondolom segített benne. ☺️
2019. okt. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A Norcolut nem segíti elő a teherbeesést és nem is dolgozik rá sehogyan sem. Ez csak progeszteron, ha összejönne akkor csak a megmaradást segíti.

Igazából nem tudom hol olvadhatsz, mert én is keresgéltem a témában, és elenyésző akik norcolut mellett estek teherbe. Nyilván nálad más, mert nem azért szeded, mert gondod van a menzesszel, mint másoknak de igazából azt sem értem, ha jól működik a ciklusod miért kavarsz be ezzel a hormontablettával csak azért mert kirándulás alatt jön meg...Én biztos nem tolnám el ezért.

2019. okt. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
+ ha a nem várt pénteken jönne, hiába kezded el szedni a Norcolutot, peteérést nem fog csinálni, tehát nem fogsz teherbe esni.
2019. okt. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem volt rendszeres a menstruációd, hisz kellett a Norcolut, akkor még az is kétséges, hogy hogyan és milyen időközönként van peteérésed.

E-vitaminnak méhnyálkahártya vastagító szerepe van, akinél ez probléma. Emellett a folsav tök jó, kivéve ha véralvadási zavar áll fenn (Leiden mutáció vagy MTHFR hetero vagy honozygotaság), mert akkor folát kell, mert a folsavat nem tudja a szervezeted feldolgozni. Ezen kívül az se mindegy mennyi a D-vitamin szinted, mert az is befolyásolja a teherbe esést.

Összegezve, akinek Norcolut szükséges az inkább nem lesz terhes közben, mint igen.

2019. okt. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
A kérdezőnek nem azért kell a Norcolutot, mert nem jön meg neki....
2019. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom,mire való a Norcolut és nem azért írták fel,mert problemam lenne a menstruaciómmal.

Én nem szeretnek úgy nyaralni,hogy közben megvan . Ha másnak így megy akkor jó neki, én nem tudok úgy felszabadultan pihenni :)

A folsavat szedem, és a Norcolutot azért írtam bele a kérdésbe,mert (mint ahogy a kérdésben is írtam ) megvastagitja a mehnyalkahartyat így állítólag könnyebb a megtapadas vele. Tudom azt is, hogy mindenki más , én tapasztalatokra vagyok kiváncsi .

2019. okt. 23. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!