Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron pótlás előtt...

Progeszteron pótlás előtt érdemes egy barátcserje kúrát csinálni, hátha az is rendbe teszi a hiányt?

Figyelt kérdés

Én általában az alternatív gyógymódokhoz nyúlok, ezért nem kell megkövezni.

Barátcserje kapszula van akinek 3 hónap alatt rendezi a progi hiányt és utána nem kell (persze lehet) folyamatosan szedni. Sőt ennél azt írják terhesség alatt ne szedjük.

Számomra ez nem teljesen világos,mert ha meg a progeszteron hormont kezdeném el direktben adagolni, akkor azzal meg tilos leállni terhesség esetén.

Ezért inkább jobban szimpatizálnék a barátcserjével. Meg azért is mert természetesebb és a szervezetet ösztökéli elvileg a megfelelő működésre, nem pedig szimplán progeszteron.


Nektek mik a tapasztalataitok egyikkel-másikkal?

Köszönöm szépen!



2019. okt. 27. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem brutálisan kitolta a ciklusom. Ahogy a cickafark és palástfű is.... sajnos nem csak egy hormont serkentenek, hanem többet, ezért ilyen esetben nem a legjobb választás. Igen van akinek segít, de van akinek nagyobb galibát csinál. Nyilván mindenki magán tapasztalja, én féltem a barátcserjétől, olyan sok negatívat olvastam róla és persze pozit is. Kipróbáltam, de megbántam. Nekem az alapos kivizsgálás és megfelelő gyógyszerek segített, 7 év próbálkozás alatt csak a ráolvasást nem próbáltam xD


Nekem a legtöbb házi természetes cucc inkább csak bezavarta a ciklusom.


Nyilván nem lebeszélni akarlak, csak átmentem már ezen és én így jártam.


Jó dokik ésegfelő vizsgálatok és kezelés a leggyorsabb. Nyilván mindenki addig próbálkozik amíg van lelki ereje a természetes szerekkel babrálni. Akiknek bármi ilyen egy két hónap alatt segített, annak valószínűleg nem volt nagy hormonális eltérése.


Kitartást, türelmet és sikert kívánok :) Rögös az út, de megéri!

2019. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Amikor kitolta a ciklusod, utána abbahagytad és visszaállt? Csak addig volt ritka, míg szedted?

Mert akkor egy-két havi próbát még megér.

Viszont ha utána hónapokig nem áll vissza a normális(abb) kerékvágás, akkor már meggondolandó...

A progeszteron krémekről is van tapasztalatod?

2019. okt. 27. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Két havi ciklusom az abbahagyás után még hosszabb volt, utána visszaállt. Progi krémet nem próbáltam, mert alapvetően a progim nem volt vészes, inkább csak az alsó határhoz volt közelebb.


Nyilván alacsony progival segíthet, de csak, ha peteérés is van. Ha nincs peteérés akkor is alacsony lesz a progi. Nekem nem volt pém ezért kaptam clostyt ia.... lett nagy tüszőm hosszabb ciklussal így az sem hozott eredményt... a closty az kb kicsikarja a peteérést akkor is, ha más a gond. Ezért a harmadik hónapban be se szedtem... a legtöbb doki nem a háttérben húzódó okokat akarja kideríteni ez a legrosszabb... Egy jó nődoki megnéz, ha nem lát semmi furát odabent, elküld endokrinológushoz, meg hormon vizsgálatot is kér. Sajna mi nők furán vagyunk összerakva, elég, ha csak egy kis dolog van elcsúszva, egyből nem leszünk terhesek.


Mi is ráérősek voltunk, ezért próbáltam a természetes csodaszereket. El is telt egy csomó év. Ahogy kiderült a probléma elég volt 3 hónap a sikerhez, ez a nem mindegy.... lelkileg nagyon nehéz volt, így én mindenkinek ajánlom az alapos kivizsgálást, mert lehet olyan gond is, ami pl egy év kezelés után okoz sikert. Nyilván senki nem rohan, de érdemes végiggondolni, megéri e várni és teázni :D Utólag úgy gondolom, hamarabb is mehettem volna dokihoz. Nem hiába mondják egy év sikertelenség után vizsgálat kell.


Nem egyszerű az biztos, manapság meg tényleg ritka a hormonálisan egészséges nő.

2019. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. okt. 27. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is progihiányom van. Gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom, de végül én nem mertem bevállalni, félek, hogy az amúgy rendszeres ciklusomat összezavarja. Én majd inkább használom a kúpot, ha eljutunk odáig. De kíváncsi vagyok, ha te belekezdesz, majd írd meg, hogy mi lett! sok sikert! 🙂
2019. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 khniki ***** válasza:
Én csak palástfüvet ittam a ciklus 2. felében 3 hónapig. Aztán teherbe estem, de kellett hormonpótlást szednem az első trimeszterben.
2019. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem napi 2 szem barátcserje normalizálta a progi szintem.
2019. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!