Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok, lehetek terhes?

Mit gondoltok, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

körülbelül 3 hete hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését, azóta próbálkozunk párommal a gyermekáldás érdekében.

Pénteken kezdődött minden, az esti órákban fejfájás, egész napos alhasi szúrkálás, hányinger, sokszor járok wcre.. tegnap este annyira rosszul lettem, hogy be kellett menni az ügyeletre, ugyan ezzel a fejfájásos, hányingeres problémával. Dokinak is mondtam, hogy próbálkozunk a kisbabával, arra is gondoltam, hogy ezek a terhesség tünetei is lehetnek, megnyomkodta a hasamat, és azt mondta, negatív ( nemtudom, az orvos egy pár napos/hetes terheséget ki tud e tapogatni ). Az alhasi szúrkálás azóta is van! Azt tudni kell rólam, hogy abszolút nem vagyok fejfájós, körülbelül évekkel ezelőtt fájt utoljára a fejem.. Éreztem, hogy valami nem oké, valami megváltozott, mondtam is a páromnak, hogy ha most nem vagyok terhes, akkor beteg vagyok..

nektek mi a véleményetek erről?


2019. okt. 28. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Beteg vagy. 3 hete nem védekezel, ilyenkor semmilyen (!) tünet nincs, nem hogy hányinger meg fejfájás.
2019. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nézz utána, hogy történik a teherbeesés, hány nap a beágyazódás, mi az a peteérés. Mi a legelső tünet. Rád fér egy kis művelődés.
2019. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Aki olyat leír, hogy pár napos terhesség, annak a biológia órán a helye, azt gondolom errôl.
2019. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A kérdést normális hangnemben tettem fel, elvárom, hogy a válaszok is ilyen hangnemben íródjanak! Igen is utána olvastam, kérdezősködtem, és képzeljétek el, van olyan nő, aki már az első héten érzékelt bizonyos tüneteket! Lehet, hogy a biológia órákon ezt máshogy tanították, de minden szervezet más, mindenki máshogy reagál a terhességre, lehet inkább nektek kellene kicsit utána nézni... ;)
2019. okt. 28. 09:11
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Hűha.
2019. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Én olyanról nem hallottam, hogy valakinek pár napos terhesen hányingere legyen vagy fájjon a feje. Tudod miért? Mert a legelső tünet hogy elmarad a menzesz.

Ha meg három hete tette le a gyógyszert, lehet hogy ciklusod sincs normális, nem hogy peteérés. Illene várni 1-2 hónapot és megnézni hogy működik a szervezeted. Ja, fölösleges, hisz már úgyis pár napos terhes vagy :D

2019. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha ennyire nem vagy tisztában a saját tested működésével, akkor egy idegroncs leszel, mire összejön a baba, és valószínűleg a terhesség alatt is. Ahogy előttem írták: ha gyereket szeretnél, és ennyire foglalkoztatnak a korai jelei, akkor nézz utána, hogy hogyan működik a peteérés, a megtermékenyülés, beágyazódás, és mi okozza a tüneteket.


A fogamzásgátló abbahagyása egyébként okozhat furcsa tüneteket, tehát nem biztos, hogy beteg vagy. Sokkal valószínűbb, hogy a hormonrendszered most áll vissza a normális működésére, és ezt érzed. Ezért ajánlott a fogamzásgátló abbahagyása után várni néhány hónapot, mielőtt teherbe esel. Főleg akkor, ha a testi tüneteidből szeretnél következtetéseket levonni.

2019. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg picit nézz utána a dolgok menetének :/

Fog.gátló után idő kell mire helyrejössz, nem úgy van hogy leteszed a gyógyszert szeretkezel és a másik jelenetben hánysz is... Ez csak a filmekben van.

Ha volt egyáltalán peteérésed a hónapban, ha beágyazódott-e és ott megmarad e ez egy hosszabb folyamat.

2019. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez valami betegség, persze attól még lehetsz terhes is, de a tünetek nem attól vannak. Én is beteg vagyok, most a kislányommal együtt, 3 napig hányingerem volt, egyszer hánytam is, a lányom is, másnapra torokfájás, orrfolyás, köhögés, lányomnál magas láz, bármi lehet nálad is, nekem se jellemző 3 napos hányinger egy ilyen köhögős betegség előtt.
2019. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Normális hangnemben írták, attól még, hogy nem az, amit te akartál hallani...

Erre nem lehet mit mondani, szerintem is művelődj még egy kicsit az emberi testről, mert hiú ábrándokba ringatod magad.

A fejfájástól simán lehet hányingered egyébként. Ilyenkor be kell venni egy advilt, és lepihenni. Vérnyomásod megnézni. Óraátállítás is volt, lehet az is bezavart. Én is ki voltam miatta.

Hasszurkálás a peteérés és a mensi előjele egyaránt lehet.

2019. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!