Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem örül a család, hogy újra...

Nem örül a család, hogy újra terhes vagyok. Ezt hogy lehet jól lereagálni?

Figyelt kérdés

2. gyermekünket várjuk, mi a férjemmel már ezt korábban megbeszéltük, hogy 2 év legyen a kicsik között. Igy is sikerült a második baba. Az elsőt se fogadták jól (férjem családja) mert ugy érezték korai még nekik a nagyszülőség, főleg anyósom vélekedett így. Az én oldalamon mindenki örült de sajnos anyukámék 150 kmre élnek, míg anyósék 5 percre a ugyanabban a városban. Ez miatt a 1. várandósságom alatt akkor sokat sírtam, mert úgy éreztem nem szeretik majd. És még kb. nekünk kellett bocsánatot kérni amiért gyerekünk lesz, amit persze mi nem tettünk meg, de nekünk kellett szemet hunyni e felett, mert bocsánatot nem kértek.

Tegnap újra oda álltunk eléjük, mivel már nem tudtam elrejteni a rosszullétek okát, és most is teljesen leverte őket a víz.

Kioktattak, hogy ez mekkora felelősség, hogy a másik is pici, ennek a tetejére minek még egy, meg amúgy is anyagilag.

Egyszóval nem fogadták jól. Hozzáteszem a gyermekünk arany baba, okos szófogadó. És semmi gondunk nincs, a gyereknevelés téren vagy anyagilag sem.

Nem lepett meg, de nem is igazán vártam mást.

Viszont egy család vagyunk, ősszel-télen sok családi összejövetel szokott lenni, amire muszáj menni.

Mert különben harag lesz.

Ilyenkor hogy álljak hozzájuk? Szálljak szembe a megjegyzéseikkel, mondjam el a mi véleményünket, vagy hagyjam rájuk?

Férjem már mondta nekik, hogy ez rosszul esik/esett nekünk, de mintha falra hányt borsó lenne, nem ért semmit.

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 26. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Magánügyetek. Aki ebbe beleszól, azzal kapcsolatot megszakítani!
2019. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Állj ki magadért és a családodért, felnőtt ember vagy, kétszeres édesanya. Nem kell megbántani senkit mert annak a gyerekek isszák meg a levét, de én a helyedben a sarkamra állnék és a szemükbe mondanám, hogy ez a baba meg fog születni, akár egyetértenek vele akár nem. Ha nem, akkor nehezebb lesz nekik és neked is, ha igen, akkor könnyebb. Nincs mese. Vállad fel a döntésedet, játssz nyílt kartyákkal. Légy egyenes és határozott, de nem bántó!
2019. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Viszont egy család vagyunk, ősszel-télen sok családi összejövetel szokott lenni, amire muszáj menni.

Mert különben harag lesz.


Semmi sem muszáj. Akkor haragudj meg te is, amiért pofákat vágnak, meg okoskodnak, olyanba ütik az orrukat amihez semmi közük.

2019. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék velük sehová.
2019. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá. Annyi, hogy én a helyedben nem rájuk bíznám a gyerekek felügyeletét ha van vmi, nehogy majd a fejedhez vágják.
2019. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Ők fognak negharagudni? Miről beszélsz? Te vagy megharagudva és vérig sértve, amiért úgy viselkednek a nagyszülők, mint a 3 éves gyerek a sparban, ha nem kapja meg, amit akar! Nagyon bunkó és fegyelmezetlen reakció volt ez részükről, nem szempont, hogy majd min fogják felhúzni az orrikájukat. Igaza van egy korábbi válaszolónak, ez a baba lesz akkor is, ha ők a fejük tetejére állnak, ha bármi nem tetszik nekik, akkor nem mentek ősszel a családi jópofavágásra. Nem vagy gyerek! Egy felnőtt ember vagy, állj ki magadért! Ők meg be is kaphatják. Idióta, neveletlen emberek. Ott kezdődik, hogy honnan veszik a bátorságot, hogy szempont az, hogy ők mit gondolnak, miközben anyagilag független emberek vagytok...
2019. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igatatok van, egyedül azt tartottam eddig szem előtt hogy a gyerek miatt lehyen béke, nem akartam őket igy el szeparálni, mégha csak látszólag is van szeretet a részükről a gyerek irányába.

Nem vigyáztak rá sose. A nevelésbe is folyamatosan okoskodnak de én vagyok az anyja én nevelem.

2019. okt. 26. 13:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kettőtöknek szülsz gyereket, nem?

Akkor sz.ard le mit gondol más.

2019. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos dettó ebben a cipőben vagyok. De már letojom.
2019. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell velük beszélgetni.

Férjed még mehet hozzájuk, de inkább én mindkettőtök helyében egy jódarabig nem mennék ilyen nagyszülőkhöz. (lehet amúgy, hogy sose, idegesítsenek másokat , de ne engem.) De adhattok nekik egy kis időt, hátha "benő a fejük lágya". Bár nem valószínű. Egyébként nincs nekik saját dolguk, saját problémáitok, hogy a ti életetekben igyekeznek meg problémákat felkutatni, ami nem is az ő dolguk lenne?

2019. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!