Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózisnak vannak...

Endometriózisnak vannak tünetei? Átjárhatósági vizsgálat során észreveszik, ha emiatt nem jön a baba?

Figyelt kérdés
Nemsoká kapok időpontot átjárhatóságira, kicsit félek tőle, de hátha megtalálják, hogy mi a baj!
2008. nov. 18. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Írd be a keresőbe az Endometrózis szót és egy csomó mindent olvashazst róla! Hsg-m /átjárhatóságim/nekem is volt! Nem kellemes de megtudod legalább hogy minden rendben van e?
2008. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a méhtükrözés mutatja meg az efféle betegségeket,mint amilyen az endometriózis is.
2008. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én állandóan görcsöltem mensi elött, de annyira, hogy semmi sem segített. Ez viszont nem egyértelmü tünet (lehet örökletes tényezö is stb.). Nálam is az alhasi tükrözés során (ekkor már két éve kezeltek, de baba sehol)vették észre. Egy féléves kezeléssel kigyógyítottak belöle!

Most már a második babámat várom.

Minden jót kívánok neked is!

2008. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam tavaly végeztek laparoscopiát, és akkor derült ki, hogy endometriózisom van. Előtte változó időközönként 1-2 napig iszonyúan szúrt az egész hasfalam. Néha már sugárzott az oldalamba is, és nem tudták, hogy mitől. Minden egyes lépésnél, vagy ha leültem, úgy éreztem, mintha "fel lennék nyársalva". Utána 3 hónapig GnRh injekciót kaptam, amitől klimaxos tünetek jelentkeztek. És mivel akkor nem akartam gyereket (nem volt kapcsolatom), utána folyamatosan (szünet nélkül) fogamzásgátlót kellett szednem, amitől nem jött meg. Állítólag azzal megállítható, hogy visszafejlődjenek azok az endometriózis csomók. De én pár hónap után abbahagytam a fogamzásgátló szedését, mert iszonyatosan fájtak tőle a melleim. Úgy tudom, hogy a laparoscopia után bele kell húzni a babaprojektba. A másik dolog, hogy amikor én menstruálok szinte fekete vér jön belőlem. Szerintem az is ettől van. Most már kb 10 hónapja nem szedem a gyógyszert, a párommal sem védekezünk, de nem jön össze a baba. Valószínű, hogy megint kifejlődtek azok a csomók. Úgyhogy lassan megint irány az orvos.Remélem, hogy valamennyire tudtam segíteni...
2008. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!