Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Csak,mert mindenhol összevissza infok vannak. Ha időben megjön valakinek nem lehet terhes ciklus végén? Hisz akkor már meg volt a peteérés. Ha viszont később volt peteérés a menszesz is annyival csúszik. Akkor miért mondják,ha megjött attól még lehet terhes? Értem,hogy idő kell,a megtermékenyülés után “utazik”. A petesejt,és beágyazódás is idő. Az,hogy plusz peteérés van,arról szintén sokfélét írnak.
2019. dec. 11. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megjön a menstruáció rendesen, ahogy szokott, azaz elönt a vér akkor az illető nem terhes.


Olyan van hogy terhesség alatt valaki vérezget, vagy pecsétel és ezt úgy veszi hogy menstruál. Pedig az nem menstruáció. Hiszen a menstruáció a méhnyálkahártya leválása, ebben az esetben a terhesség is megszakadna.

2019. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen érthető. De akkor pl előző ciklus végèből a következő menstruàcióig akkor hogy lehet baba? Csak mert ugye idő mig megtermèkenyül. De ha előzőleg megjött ahogy kell akkor meg volt szokásos időben az ovuláció tehát a menszesz előtt nem volt termèkeny?! Remèlem èrthető voltam. :)
2019. dec. 11. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb az keveri ossze, akinek alapbol sem eros, vagy hosszantarto a verzese. Ha most 3 nap helyett 2 napig verzik epp, az olyan belefer kategoria neki es nem agyal rajta. Aki egy hetig niagarazik egy masik honapban meg 3 napig pecsetelget annak fel fog tunni. Elvileg terhesen is elofordulhat hogy levalik egy kis nyalkahartya ez okozhat pecsetelest.
2019. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy lehetséges, hogy még pont nem kezd beágyazódni a megtermékenyült petesejt, így ugyan leválik a méhnyálkahártya és közvetlen utána sikerül beágyazódnia. De olyan is lehetséges, hogy még meni előtt sikerül beágyazódnia, de még a mensi beindul, részlegesen válik le a méhnyálkahártya és megmarad a terhesség. Barátnőmnek ez volt... 3 napos vérezgetés, mensi előtt 3 nappal aktus, és mensi után csinált tesztet, mert furán kezdett lenni, de csak két héttel később lett pozi a teszt. Második ovuja volt mensi előtt. Mivel előfordul, hogy mindkét petefészekben érik tüsző, és pár nap eltéréssel meg is tud repedni mindkettő. De egy doki biztos jobban eltudná magyarázni 😁 A lényeg, hogy nem lehetetlen csak ritka.
2019. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teherbe lehet esni ciklus végén csak ha ennyit késik az ovu, jó eséllyel a menzesz is fog, már ha nem estél teherbe és megjön egyáltalán. És ezt előre nem tudod, ha nem figyelted a peteérést mondjuk teszttel. De ha figyeled is, a spermiumok jól elvannak pár napig így nem lehet ezzel védekezni nyilván.

Amúgy ez érdekes téma, ugye peteérés után a sárgatest ami visszamarad termeli a progeszteront. Ez a hormon gátolja a méhnyálkahártya leválását szóval elvileg késői ovuval sem kellene megjönnie. Aztán ha nincs terhesség a sárgatest elsorvad, a progeszteron szint leesik, így megjön, terhesen meg termel tovább.

2019. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Igen érdekes tema,azért kérdeztem meg mert annyifélét hordanak össze.
2019. dec. 12. 06:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!