Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma megállapították, hogy...

Ma megállapították, hogy PCO-m van. Ez már a meddőségi klinikán történt. Van esélyem valaha a babára? Tudnak itt segíteni? Teljesen összeomlottam.

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha itt rákeresel a keresőben ,sok olyan kismamát találsz,akinek pont ugyanez volt a problémája,és sikerült neki a baba :))

2008. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerős családunk, akikkel sokat összejárunk. A nő is PCO-s. Két évente kb egyszer jön meg a havija és gyógyszert kell szednie. Azt mondták, hogy nem biztos, hogy lehet babája.

Ma boldog 3 gyerekes anyuka! A harmadik bébi úgy jött össze, hogy hazament a dokitól, aki kimondta a végszót: nem kell egyáltalán soha többé védekezniük, mert nem lehet több baba. Még abban a hónapban megfogant a harmadik bébi! :)

Mindhárom gyerek szép, egészséges lurkó. Egy fiú és két lány.

Fel a fejjel! :)

2008. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A legszebb a dologban, hogy 3 hónapja még nem volt semmi bajom, a vérzésem rendszeres és egyéb "tünetem" sincsen, csakhát az uh képe.

Olvasgattam, hogy csak 40% hogy sikerülhet a baba... hát, az olyan kevés hogy. :(((((

2008. nov. 18. 18:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hallottam már olyat is, hogy ilyen esetekben a természetgyógyász tud leginkább segíteni. Ne add fel. Minden jót kívánok.
2008. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

sokan mondjak, hogy a pco nem gyogyithato, blabla.

engem az endokrinologus felev alatt ugy rendbeszedett, hogy alig maradt nyoma a pco-nak, és par honap alatt (3) teherbe is estem hipp hopp.

diane35ot semmikepp ne szedj, es lakroszkopias izebigyot sem ajanlom, bar sokaknak bejott, es noveli az eselyt a babara, a hormonproblema még ugyanugy meglesz (clostival detto ugyanez a helyzet)


ja, nekem is rendszeres menzim volt, orat lehetett hozza igazitani, kis sunyi dolog bujkalt bennem.


ne omolj ossze amugy semmi gond, tenyleg, megoldható.


a masik, hogy az egyik ismeros, aki szinten pco-s volt, egyszerre kezdtuk el a gyogyszeres kezelest, neki 1 honap utan abba kellett hagynia, mert terhes lett.. :) szoval igy is mukodokepes a dolog, bar teny, hogy pcoval nagyobb a vetelesek aranya, ugyhogy jobb kezeltetni.


az aloe veras cuccokat is ajanljak nagyon, allitolag volt, akit 3 honap alatt rendbetett

2008. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Milyen gyógyszerrel kezeltek? És hogy tett rendbe? A meddőségi klinikán vajon értenek ehhez?
2008. nov. 18. 20:30
 7/12 anonim ***** válasza:

meddosegi klinikan nem voltam, en endokrinologusoknal voltam, es nodokiknal. a nodokik csak fogamzasgatlot, es lakroszkopiat javasoltak, az endokrinologusok nagy resze is fogamzasgatlot.


a tétényi uton levo korhazban kavarodtam tüű vagy tűű doktorhoz, mar nem emlekszem hogy irjak a nevet, ha ráguglizol, tuti megtalalod, mint kesobb megtudtam ebben nagy szaktekintely az oreg (mellesleg nagyon rendes volt), merkforminnal kezelt (cukorbetegeknek valo gyogyszer, semmi baja nem volt a cukromnak, de azert szedtem rendesen, es meg is lett az eredmenye!)


most amikor talaltam normalis nodokit, es mondtam, hogy pco-m volt, hat nem nagyon győztem meg, mondta, hogy hat igen, picit magas a tesztoszteronom, meg sok a sargatest, de mar nincs (latta volna az akkori leleteim! tesztoszteron 100xosa a normalisnak, lh-fs hormonok aránya tokeletesen megfordult (amibol soknak kellett volna lenni abbol keves volt, amibol kevesnek, abbol meg tul sok), stb.. fel evig szedtem a gyogyszert, dieta is volt mellette 2 honapig, utana csak eletmod valtas, 2 ev alatt 40 kiló minusz is lecsorgott, ami szinten a hormonok miatt volt (most se vagyok sovany, de most baba miatt nem fogyozok, majd utana :))


az aloe veras cuccokrol is sok jot hallottam, annak is nezz utana!


a legfontosabb, hogy ne engedd, hogy tuneti kezelest adjanak, hanem a lenyeg, hogy gyogyitsanak meg.


a lenti dolgok "rendbetetelet" segitheted homeopatias dolgokkal is. egy pici idot adj szerintem, hogy rendbetedd a szervezeted, utana kezdjetek neki komolyan a babaprojectnek (bar mondom, azert jo esely van, hogy igy is "becsuszik" :))


a masik dolog, ami miatt jól megrugnam az osszes nodokit, aki fogamzasgatlot ir fel pco-ra (tobbnyira dianet), hogy nagyon noveli a trombózis esélyét, egyik baratnom elfogadta, amit a dokija mondott, szedte a dianet, es trombozisa lett, most mint a kisanygal szedi a veralvadasgatlot, csomo kajat nem ehet, stb


allitolag szules utan, aki szedett fogamzasgatlot (en is azon eltem jopar evig) annak is megno az eselye a trombozisra, hurra :S ha ezt tudom, sose szedem.

na mindegy, elnezest, nem akartam kiduhongeni magam, de ezek tényleg olyan dolgok, hogy áááá

2008. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja, es ne add fel.. soha.

amiken en vegigmentem korhazbol korhazba maszkalas, sok nem lehet mit tenni velemeny, meg ilyenek, meg volt olyan orvos, aki kerdezte, hogy mit keresek en ott, stb.. eleg gaz a magyar egeszsegugy, sokmindenen vegigmentem, ne keseredj el, es tenyleg ne add fel!


(a baratnomnek pl akit irtam sokmindent mondta, hogy agyi problemaja van (jo, vegulis hormonzavar, azt meg az agy iranyitja, de akkor se agybaj!), meg minden hulyeseget.. nem szabad feladni, es beletorodni!)

2008. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma még kivagyok, holnap jobb lesz, 2 nap múlva meg pozitívan fogom látni a dolgokat és tudom, hogy nem jövök el úgy onnan, hogy ne hozzunk össze egy babát. :) Csak a döbbenet, hogy 3 hónapja még gyönyörű, működő petefészkeim voltak, nem volt benne egy ciszta sem. Most hízam 3 kilót és lettek ciszták. Ja és volt tüszőrepedés is meg minden.

2008. nov. 18. 22:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

ez tényleg megdöbbentő, hogy nemrég még jól működött minden, most meg nem...

Talán nemrég hagytad abba a fogamzásgátlót? Mert ennek akkor mégiscsak valami hormoneltolódási oka van...

Sokaknak a tabi elhagyása okozza a pcos-t, ki kéne deríteni azt is, hogy nálad mi lehet, és 3 kiló sem jön csak úgy fel...

Lényeg, hogy előre!

Én is orvoshoz járok már 6 hónapja folyamatosan, a 4. dokitfogyasztom, és úgy néz ki, megtaláltam, aki kell...

Ha van cél és akarat, akkor előbb-utóbb eredmény is lesz, ne keseredj! Jah, és millió pcos-es babás van, a riogatást ne halld meg...!

2008. nov. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!