Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeeséshez milyen TSH...

Teherbeeséshez milyen TSH (pajzsmirigy) érték szükséges?

Figyelt kérdés
2018 szeptemberétől próbálok teherbe esni, idén márciusban sikerült is, ami sajnos vetéléssel végződött. Azóta még mindig nem sikerült. A TSH értékem 2,45. Ez nem túl magas? Lehet, ezért nem sikerül? A nőgyógyászom szerint ha nem sikerül egy évig, akkor menjek vissza hozzá kivizsgálásokra. De mivel egyszer márciusban sikerült, szerinte minden rendben lehet. Júniustól kezdtünk el megint próbálkozni, most van december...szerintetek sok idő ez, hogy nem sikerül? A TSH lehet az ok, vagy szerintetek ez az érték jó?

2019. dec. 21. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

május 10-én volt az utolsó menstruációm, május 30-án 1,269 volt a TSH. (utána emelkedett a sikeres teherbeesés miatt, emelni kellett az adagomon)

leleten: A TSH értéke 0,2 - 2,5 mIU/l

között tartandó. (terhességhez)

2019. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2,9 körül volt és évekig jártam meddőségi kezelésekre (ez már jópár éve volt), már lombikon gondolkodtunk. Volt egy missed ab-om is. Aztán eljutottam egy endokrinológushoz, azt javasolta, vigyük le 2 alá a TSH-t. Letroxot írt fel. Pár hónappal később spontán teherbe estem, azóta már két gyerekem van.

Szerintem ne várj, menj el egy jó endokrinológushoz.

2019. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó a tsh-d, nem az a baj, nekem nagyon ingadozott, alulmüködésem volt, gyógyszer mellett 3,8 volt a tsh-m, amikor teherbe estem, ez sok egyébként, de így is könnyen teherbe estem. Lehet más baj is, nemcsak a tsh. Egyébként nem sok idő telt el nálatok, nekünk fél év alatt jött össze, ez nem sok szerintem.
2019. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet, ellátogatok akkor az endokrinológushoz, végülis nem veszíthetek semmit. Kikérem akkor a véleményét
2019. dec. 21. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:
4,7-es TSH-val estem teherbe az első próbálkozó hónapban. A nőgyógyász azt mondta, ilyen értékkel nehezen fog menni, ezért sem védekeztünk. Természetesen azonnal kaptam gyógyszert, és gyorsan be is állt az érték 1 körülire..
2019. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!