Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban szükséges ennyi...

Valóban szükséges ennyi gyógyszert szedni, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


PCO-t diagnosztizált nálam a nőgyógyászom, ami után elmentem endokrinológushoz. Ott a hormonvizsgálatok és minden egyébmás után kiderült, hogy pajzsmirigy alul működésem van, IR-em, meg magas prolaktinem. Körülbelül úgy gondoltam ezek után esélytelen lenne teherbe esnem.

Az endokrinológus végül felírt letroxot, bromocriptint meg metformint. Illetve diétát és mozgást.

Eddig nem is volt gondom annyira, hiszen a diétától és a gyógyszerektől is fogytam, és nagyon más mellékhatásuk nem is volt.

Ezután jött egy újabb hormon teszt ahol kiderült, hogy alacsony a progeszteronom. Ezt a nőgyógyászom kérte, hogy meg kéne nézni. Na, ez után azt mondta hogy az eddigi 500 mg met helyett szedjek 2x 850-et, plusz még ezek mellé adott egy medrol nevű gyógyszert is.

Most ott tartok, hogy állandóan rosszul vagyok, és már jobban aggódok az egészségem miatt mint azért, hogy lehet-e babám.

Volt régebben egy trombózisom is, és aggódok, hogy ennyi gyógyszertől nem lesz-e megint problémám.

Szedett valaki hasonló kombóban gyógyszereket?

Valami tapasztalat vagy javaslat?

Előre is köszönöm a válaszokat!


N/28



2017. febr. 25. 12:56
 1/8 anonim válasza:
35%
Ne szedj semmit! Nem az orvosságtól fogsz teherbe esni! Hidj benne h teherbe eshetsz csak ne görcsösen mert ha az szerint lesztek együtt a pároddal és nem spontán nem fog össze jönni!
2017. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Medrol az szteroid. Nagyon erős gyulladásra szokták adni. Nem értem miért adják neked. Tönkre teszi a szervezetedet.
2017. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából én se tudom miért kaptam medrolt. Attól félek a leginkább, hogy hízni lehet tőle, főleg hogy diétáznom kell. Erősen gondolkozom rajta, hogy abbahagyom.
2017. febr. 26. 00:25
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Hagyd abba, ennyit egy nemlétezö gyerek sem ér. Én nem tenném magam tönkre, max nem lesz babám. Nagy ügy, de egészségben élhetek még x idöt, nem gyogyszereken tengődve.
2017. febr. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Értsétek már meg, hogy a sok szar gyógyszertől lesztek betegek!!
2017. febr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt is elmondták, hogy melyik mire való, hogy hat stb?

Pajzsmirigy gyógyszer a természetes hormont pótolja vissza. Prolaktin szint miatt csináltak agyalapi mirigy vizsgálatot (mr)? Ir-re sajnos kell a diéta,.mozgás és sokszor a gyógyszer is. Ha nem akarnál babát, ezeket a bajokat akkor is kellene kezelni. Pajzsmirigy ezer más gondot okoz (túlsúly, hajhullas, keringési gondok stb). Inzulinrezisztencia beteg a cukorbetegseg előszobája. Kezelés nélkül könnyen cukros lehet az ember.

A medrolhoz nem tudok hozzászólni. De ha úgy látod, akkor kérd ki másik doki véleményét.

2017. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem kikérem a háziorvosom véleményét. Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 26. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
#4-es minden szavával egyetértek.
2017. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!