Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Orvos választás, szülésznő,...

Orvos választás, szülésznő, kórház, stb. Aki már szült, segítene?

Figyelt kérdés

A férjemmel nemrég döntöttünk úgy, hogy elhagyjuk a védekezést, jöhet a baba. Mindketten vidékről származunk én oda is jártam vissza az orvosomhoz rákszűrésre évente, de értelemszerűen most helyben kellene egyet találnom majd a terhesgondozásra. Ismerős nem igazán van, aki tudna segíteni a környéken megbízható orvos ügyben. Ti hogyan kerestetek, informálódtatok?

Hallottam arról, hogy egy pár nem szülész orvost fogad, hanem szülésznőt, ami számomra is szimpatikus ötlet, hiszen csak ő lesz ott végig... Erre mindenhol van vajon lehetőség?

És végül a kórház. Mondjuk budapesti viszonylatban van-e lehetőség megválasztani melyik kórházban szeretnék szülni, vagy mindenképpen ott kell, ahova tartozunk?

Szeretnék már kész tervvel rendelkezni, mire oda jutunk, hogy pozitívat tesztelünk, ezért mindennemű segítséget megköszönök. :)



2019. dec. 29. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan nem abban a kórházban szeretnél szülni, akkor abból a kórházból célszerű orvost is választanod. Úgy fognak fogadni. De ez nem tuti, ezt csak en gondolom így.


Elvileg vannak csoportok, ahol vannak ajanlasok, ki kit ajánl. Pl a Margit kórháznak van ilyen csoportja.

2019. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szent János Kórháznak is van csoportja. Ajánlanak orvost, szülésznőt is.
2019. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg melyik kórházak jöhetnek szóba (érdemes a könnyen megközelíthetőeket megnézni) és azokban megnézni kik vallalnak szülést és hol van a magán rendelésük.

Aki nem jár magán rendelésre, azokat nem szokták csak úgy elvállalni. Akkor marad az ügyeletes orvos.

Szülésznőt is ez alapján válasz, de sokszor megvan melyik orvossal dolgoznak.

Szokott lenni körbevezetés a szülészeten, mindenképpen nézz utána és akkor beszélhetsz is a szülésznőkkel.


Én amikor kiválasztottam a szimpatikus orvost, elmentem hozzá rákszűrésre (terhesség előtt úgy is ajánlott) és akkor megkérdeztem vállalja -e a terhesgondozást és a szülést is. Ezt is érdemes, mert a második terhessegemnél ő is terhes volt, így csak a gondozást vállalta volna, a szülést nem. Akkor a barátnőm orvosához mentem át, ugyanabban a kórházban dolgozott.

2019. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes olyan kórházat választani, ahol van PIC. Sose legyen rá szükség! de ha véletlenül mégis kell akkor legalább ott lehetsz te is, nem úgy mintha egy másik kórházból szállítanák a babát. Ez utóbbi pl veszélyes is.
2019. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Körzetileg a SOTE 1-hez tartozunk. Igyekeztem utánaolvasni, írnak jót is, rosszat is, de igen, azt határozott előnyként írták, hogy talán ott van anya és baba is a legszakértőbb kezekben. Valószínű mi is ezért maradunk ennél. Jók ezek az eszmecserélő fórumok, nekem pl. magamtól eszembe sem jutott, hogy az ellátási szint is más mindenhol, de így már ez a legfontosabb szempont.
2019. dec. 30. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!