Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért írja mindenki, hogy az...

Miért írja mindenki, hogy az 1 körüli TSH jó a teherbeeséshez mikor a labor papíron 4,8 a legmagasabb normális érték?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülye kérdés! De elkezdett foglalkoztatni a dolog mert nekem 2,9 és azt mondja a doki, hogy ez jó érték!
2020. febr. 14. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert az a jó érték teherbeeseshez. Ennyi. ;)
2020. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A 4.8 egy lélektani határ, ami fölött már pm alulműködésről beszélünk egyértelműen, de egy egészséges fiatal felnőtt esetén ez a szám inkább 1.5-2.5 között van. A különbség ennyire kis eltéréseknél is jelentős, engem 6.5el diagnosztizáltak és az első gyógyszeres kezelés csak 3.9ig vitte le. 2.5 alatt éreztem csak jól magam, addig ugyanúgy megvoltak a tünetek. Most általában 1.2-2 között van, most tökéletesen jól érzem magam.


Tehát számít hidd el, de az endokrinológus el tudja mondani bővebben is. A vitaminok is számítanak, jód fogyasztás (ha nem hashimoto), mert az egész szervezet olyan mint nagyon sok fogaskerék, és bármelyik akadozik, azt az összes megérzi. Nekem az inzulin rezisztencia kezelésével majdnem 0.5 értéket javult a PM értékem is pl, pedig nem változtattak a gyógyszer adagon.


2.9 amúgy még lehet teherbe esni, de utána nagyon kell figyelni, mert a baba elvonja tőled a pm hormont, és 3 fölött már necces kicsit a terhesség (nekem legalábbis ezt mondták). Nyilván egészséges ember esetén ez nem számít, de pm problémákkal muszáj kordában tartani és ellenőrizni az ingadozásokat.

2020. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Egy általános laborérték határértékei meg egy női hormonpaneles labor értékei nem egy és ugyanazok. Nem mindegy az, hogy kinek az értékeit nézzük, és miért.


Egy személynek, aki nem akar gyereket, vagy van is neki, annak jó a 2,9-es érték, de aki nem esik teherbe, de szeretne, annak sok, főleg a legmagasabb érték.

Egy hasonló például a éhomi inzulin szint. A normális értéke azt hiszem 22 vagy 23, de szintén ez marha sok annak, aki teherbe akar esni. Azoknak 5-6 alatt kell, hogy legyen.

2020. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valami természetes termékkel lehet normalizálni ezt az értéket?
2020. febr. 14. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem minden labor használja már ezt az elavult felső határértéket, a legtöbb endokrinológus és modernebb laborok már ismerik a 2-es felső határt - ez a legfrissebb nemzetközi ajánlás. Teherbeeséshez pedig a legoptimálisabb az 1 körüli TSH, de 1-2 közöttivel is simán lehetséges.
2020. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
A 2.9-es jelenlegi TSH szülés után sanszos h romlik és rejtett alulműködésből, átcsap valós alulműködésbe.
2020. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!