Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 évesen teherbe estem, mit...

20 évesen teherbe estem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, a barátom 19..én már leérettségiztem tavaly, most szakmát kezdtem el tanulni. A barátomnak ezen kívül is még van egy éve érettségiig, szóval 2021-ben fog végezni... 9 hónapja vagyunk együtt, és becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tehetnék, tudom, hogy fiatalok vagyunk, de mégis egy életről van szó. Anyukámmal és a 3 tesómmal élek, anyukám azt mondta, bárhogyan döntünk, mellettünk áll. Apukámmal nem tartjuk a kapcsolatot.

A barátom szülei sem élnek együtt, az anyukája hallani sem akar a gyerekről, az apukája elfogadóbb...egyikőnknek sincs saját keresete és még nem is lesz egy ideig, és egyikőnk családja sem él túl jól, épphogy kijövünk hónap végén.. bizonytalan a kapcsolatunk is, már szakítottunk párszor, a barátom megcsalt többször is, és 9 hónap, marha kevés.. 9 hónap után gyereket vállalni.

Mit tehetnék? Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet? Életem legnagyobb döntése előtt állok....


2020. febr. 22. 00:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

A kapcsolatod egy nulla, a pasi egy gyerek. Anyudnak megvan a maga gondja veletek, pénzetek is alig, így neked se lesz jövedelmed.

Szerintem nincs kérdés, mindenkinek jobb, ha inkább abortuszra mész. Nem kel mégegy nélkülöző, nem tervezett élet erre a világra

2020. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de itt nincs kérdés. Abortusz.
2020. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Sokan írták az abortuszt, én viszont arra biztatlak, hogy ha a terhességed 9 hónapja alatt nem változik egyik irányba sem a helyzet, add örökbe! Az a baba semmiről nem tehet, nem ő kérte, hogy megfoganjon! Viszont, valaki nagyon sok éve várja, hogy szülő lehessen, add meg hát neki a lehetőséget, illetve a gyerekednek is, hogy rendes életet éljen!
2020. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben bemennék egy családsegítőhöz, hogy mik a lehetőségeid.

Apuka tuti lelép,de ha nem azonnal, később ezer százalék.Megbízhatatlan, persze nem tudni, hogy azért a gyerekhez hogy áll, ezt nem írtad!

De akkor kb.csak anyukádra számíthatsz, ő mit mond erre, ha a pasi nem vállalja a felelősséget? Ez is fontos!

Ha minden részlet a megtartása ellen szól, abban az esetben abortusz, de első sorban még a lehetőséget keresném.

Te mit tennél szíved szerint?

2020. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
Én a helyedben megszülném, és örökbe adnám. Nagyon sok párnak nem lehet saját gyermeke, és újszülöttet szeretnének a legjobban örökbe fogadni. Így ő is jó helyre kerülhet + nem veszed el az életét, és a saját életed sem siklik félre.
2020. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Azt is gondold végig, hogy egy élőlényről van szó, nem egy használt papírzacskóról, amit csak úgy bedobunk a kukába... oké, ha nem tudod felnevelni. De én nem öletném meg. Ha fehér bőrűek vagytok, és a baba is az, akkor biztosan nagyon hamar örökbe tudják adni. Lehet, hogy már a kórházból az örökbefogadó szüleihez kerülhet.
2020. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát igen... ez talán még az a helyzet, amikor ki lehet kaparni-turmixolni, mert még az is kisebb ártalom, mint amit azzal okoznátok, hogy gyerekként próbáltok gyereket nevelni.


Aztán persze át lehet menni levelezőre/esti tagozatra/egyéni tanrendre, és akkor lehet szépen dolgozni menni mindkettőtöknek 🙂 nyilván neked csak addig, amíg tudsz, aztán meg csávókámra vagytok utalva. Nem lehetetlen. Persze szarügy, hogy pont akkor, amikor érettségi, és az ember jövőjéről lenne szó. De aki a b•száshoz nagynak érzi magát, az legyen nagy a gyerekneveléshez is!


Én az abortuszra szavazok! Leginkább azért, mert GYK-ra jöttél a kérdéseddel. Ennél éretlenebb dolog nem nagyon létezik. Nem kéne tönkretenni azt az életet, tehát jobb lenne, ha meg sem születne.

2020. febr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy az örökbeadás a legjob megoldás, de aki kihordott már egy gyermeket és megszülte, baromi nehezen tudná csak örökbe adni...főleg, ha van mellette egy támogató egyed aki nem más mint az anyuka....és haza is vágta egyből az életét. Én biztos nem tudnám örökbe adni.
2020. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, amit előttem írnak. De azt sem tudhatja a kérdező, később hány álmatlan éjszakája, és bűntudata lenne az abortusz után. Ki tudja, nem gyötörné-e sokáig a tudat, hogy megölte a gyerekét.

Igazából egy ilyen döntés meghozatalához már alapos, érett önismeret is kellene. És tényleg, ennek vélhetően híján van az, aki ilyen fórumon kérdez ilyet.


Körbe kellene járnod ezeket a dolgokat egy tanácsadóval is, kérdező! Családsegítő/ védőnő biztosan tud segíteni, hova fordulj.

2020. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Végül hogyan döntöttél?
2021. márc. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!