Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hashimotosként jódos vagy...

Hashimotosként jódos vagy jódmentes terhes vitamint szedtetek?

Figyelt kérdés
Az endokrinologusom jódmenteset ajánl, a nőgyógyász pedig azt mondja hogy kell a babának jód. Én inkább a jódmentes verzióra szavaznék, mert eszem tengeri halakat illetve jodozott sót, szóval valamennyi jód így is megy be a szervezetembe. Vélemények?

2020. ápr. 6. 16:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a babatervezésre jódmenteset, a terhességre jódosat javasoltak.

Terhesség alatt leáll a Hashimoto úgyis.

2020. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
48%
jódmentest szedtem. mi ez, hogy leáll a hashimoto? ilyet még nem hallottam...
2020. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Hogy állna le a hashimoto? Max.kevesebb Letrox kell idővel,ha már a magzatnak is beindul a hormontermelése. Első trimeszterben még emelni is kellett nálam a dózist,mert emelkedett a tsh...
2020. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Az autoimmun betegségek egy része javul terhesség alatt, gyakran ez is ilyen, a szülés után szokott újra rosszabbodni.
2020. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
A leáll és a javul azért nagyon nem ugyanaz. :) gondolom így a 21.héten már említette volna az endokrinológusom a havi viziten. Most ugyan jó a tsh, de 5 nap 50, 2 nap 75 letroxon vagyok..
2020. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Igen, javul(hat), így pontos, nekem le is állították a gyógyszert a vége felé.
2020. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nekem edddig nem javult a terhességtől. Februárban még 1,3 volt a tsh-m és 160 az anti tpo. Így nem is szedtem soha gyógyszert rá, de most az 5. Héten voltam vérvételen és sajnos máris felugrott a tsh 3,8ra az anti tpo pedig 1300 felettire. Így most életemben először elkezdem szedni a letroxot. De a lényeg hogy nálam epp ellenkezőleg, sajnos nem enyhült, hanem inkább belobbant.
2020. ápr. 6. 19:04
 8/40 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is figyeltem. 1.6os tsh-val lettem terhes...nekem az antiTPO 1000 feletti.

Letroxot szedtem, 6. Héten 3.8 lett a tsh így 100ra emeltük letroxot. Teljesen normális, hogy megugrik, mert az embriónak kell a hormon. Ha szedsz gyógyszert pont elég. 16. Hétig fontos, utána már termeli magának magzat. Jódról mindenki mást mond, nekem senki nem javasolt semmit xD szerintem nem kell túlaggódni, amíg a gyógyszer megvan gond nem leget.

2020. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Bocs az offert: nagyon erdekes mert teherbeeses elott a 4.3as TSHt kuzdottuk le emelt L-tyroxinenal 1.3ra, erre 8hetes vervetelen legnagyobb meglepetesemre 0.5volt a tsh-m, sosem volt meg ennyi, a doki azonnal csokkentette az adagot. Szoval nekem javult..


A jodbevitelre sosem hivta fel a figyelmemet kulon. C vitaminra mond 1g/napot es felirt egy D vitamin ampullat ami 1 havi adag egyszerre. Szelent szokta emlegetni 200microgram/nap.

2020. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik mindenkinek máshogy reagál a szervezete a teherbeesésre.😊😀 Ez a jód téma elég megosztó. Én amúgy nagyon félek a magas anti tpo miatt is mert azt mondták az okozhat vetélést, de azért sok példát látok akinek megmaradt így is a baba. Azt hiszem most maradok a jódmentes vitaminnál és úgyis viszek be jodota táplálkozással. Amúgy nektek kedves válaszolók teljesen probléma mentes volt a terhesség?
2020. ápr. 6. 20:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!