Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor menjek dokihoz? Mi...

Mikor menjek dokihoz? Mi ilyenkor a teendő? Védőnőhöz mikortol kell járnom?

Figyelt kérdés

Tehhes vagyok 2 napja teszteltem (2 pozi teszt) mikor menjek orvoshoz,

Nencs semilyen jövedelmem segélyt sem kapok..szeptember végén jár le az egy év regisztrálcióm a munkaügynél és akkor leszek joogosult valami RÁT segélyre..de terhesen is jogosult leszek rá..Aki tud segíteni/válaszolni a kérdéseimre legyenszives segítsen!! Köszönöm előre is a válaszokat!!!


2010. júl. 27. 07:57
 1/8 eszo ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod, akkor dokihoz ráérsz menni 2 hét múlva..akkor talán már szívhang is lesz..


Sajnos a pénzügyes/munkaügyes részre nem tudok válaszolni..


Boldog babavárást!

2010. júl. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!és ha csak augusztus végén mennék dokihoz?mert augusztusban lesz az esküvőnk..és csak utána szeretnék menni..az már későő lenne???
2010. júl. 27. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elmaradt menstruáció után 2 héttel elég ha mész orvoshoz. Én mentem már hamarabb,de nem látott az UH-n semmit,2 hét múlva viszont már igen.Ha az orvos megállapítja a terhességet,ad róla papírt,azzal kell menni a védőnőhöz,ott kapod meg a terhesgondozási könyvet.Legalábbis 6 éve,a legkisebb gyerkőcömnél még így volt.

Gondolom regisztrált munkanélküliként is él a társadalom biztosítás,anyukámnak is van még.

Később meg próbálj meg szociális segélyt kérni,tekintettel a terhességre.

Apuka veled van? Segít?

Boldog babavárást Neked.

2010. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs! Már látom,most házasodtok. Nem késő az augusztus vége,attól még fejlődik az a picurka,hogy nem látja orvos.

Az a baj,hogy még nem mentél férjhez? Mert ezzel nem szoktak az orvosok foglalkozni.Az első kettőt én is úgy szültem,csak utána házasodtunk össze apával.

2010. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már a pozitív teszt után rögtön mentem orvoshoz. Meg akartam győződni, hogy méhen belüli. 4 hetesen már látszott, szívhang pedig két hét múlva. Általában akkor kell menni védőnőhöz, mikor az orvos már lát szívhangot.
2010. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eszo ***** válasza:

Végülis aug végén is mehetsz..én azért elmennék előbb, hogy megnézze a doki, hogy minden rendben van-e..jó helyre ágyazódott-e be, van-e szívverés..de ha te inkább ilyen türelmes típus vagy, akkor okés..hiszen van aki 2-3 hónap után jön rá, hogy terhes..szóval..


A védőnős dolgot én is úgy tudom, ahogy az előző leírta..

2010. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos információkat!!!

Nem vagyok türelmes ember :) Ugyhogy biztos nem fogom kibírni az aug.végét! Azért akarok esküvő után menni..mert esküvő előtt nem akarom reklámozni,hogy terhes vagyok mert egy kis faluban élünk és ha járnom kell a védőnőhöz akkor esküvő előtt rólam fognak csámcsogni..De valahol meg nem érdekel senki véleménye..nem tudom..Valószínü megyek hamarabb!! :) Már alig várom hogy halljam a kicsi szívének dobogását!!!!(most egy kicsit kétségbe vagyok esve..nagyon félek a szüléstől..)ami tudom még nagyon messze van :( De amikor arra gondolok,hogy utána a kezemben tarthatom az én csöppségem..az egy kicsit megnyugtat..


Írnátok nekem szülés történeteket? csak ugy dióhéjban..

Nagyon fájdalmas?mihez hasonlítható?

Köszönöm a válaszokkat!

2010. júl. 27. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi,nem kell azonnal védőnőhöz menni,az ráér.

Szülés: Mind 3 más volt. Nem mondom,hogy nem fáj,de kibírható,se fájdalomcsillapítót,se érzéstelenítést nem akartam,és bírtam így is.Elsőnél hosszú(4 nap) vajúdás,aztán gyors,sima szülés.A másodikat indították,az jobban fájt,de 4 óra alatt túl voltam mindenen. A harmadiknál 13 órát vajúdtam,aztán szültem meg. Ez fájt a legjobban,igaz gátat metszeni nem kellett.

Röviden: Fáj,de nagyon megéri,és egy jó orvossal igazi nagy és jó élmény!

Boldog babavárást,és ne törődj vele,mit szól a falu! Ez csak Rátok tartozik a pároddal.

2010. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!