Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőhöz szeretnék menni, de...

Védőnőhöz szeretnék menni, de a lakcímem és a háziorvosom miatt eléggé bonyolult a helyzet, ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám, hogy nem nagyon tudom, hová menjek védőnőhöz. Volt már egy sikertelen terhességem, akkor is szóltam a háziorvosomnak, hogy a helyzet, azt mondta, hogy mindenképpen Vácra kell kijárnom védőnőhöz, mert ő a háziorvosom, és ugye ő is váci (majdnem megkérdeztem, hogy csak ezért Vácon kell majd szülnöm is??? Elég nevetségesnek tartom...) Agyaltam rajta, hogy akkor átjelentkezek Budára dokihoz, de ott meg telt ház van. Én mondtam a dokinak, hogy az ideiglenes lakcímem (tartózkodási hely) Bp. III. ker., de azt mondta, az nem számít. Szerintetek ilyenkor mi van? A nőgyógyászom meg azt mondta, hogy mehetek nyugodtan a III. kerületihez, a háziorvos valamit nem jól tudott.


Köszi előre is! :)


2011. márc. 3. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Oda kell, ahol fizikailag tartózkodsz, mert a védőnő elvileg kijön hozzád és ne kelljen messzire mennie. Gyakorlatilag nem jön ki, neked kell bemenj, mert lusta, mint a dög.
2011. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt a bajom, hogy az óbudai 2 percre van a házunktól, a váci meg... télen kivonatoztatni oda a picit... 2 óra csak oda... akkor köszi :)
2011. márc. 3. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:

A védőnő a tartózkodási hely szerint jön ki, és neked is oda kell menni.

A háziorvos más tészta, engem nem akart fogadni a házidoki, hiába volt a lakcímkártyámon az ideiglenes lakcímem...ami ugye megint csak baromi, mert hogy menjek pl. 200 km-rel odébb, ha beteg vagyok?

Na de a lényeg, hogy a védőnő nálunk is a tartózkodási hely szerint jött.

2011. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek! Oda kell járni, ahol fizikailag laksz, semmi köze a háziorvoshoz. Én is így voltam, csak városon belül. Felhívtam az itteni védőnőt és felvilágosított. Nem csak a kijárás miatt, hanem azért is, mert neki figyelni kell az összes gyereket a körzetében. A háziorvosod el van tájolva:)
2011. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még pontosabban: oda kell járnod körzet szerint, ahová a baba születni fog!

Tök mindegy mi van a lakcímkártyádon!

Viszont arra figyelj a késöbbiekben, hogy a a baba a te állandó lakcímedre lesz bejelentve automatikusan. Ez az orvosválasztás és a eü. ellátások miatt hátrányos lesz - így ebben a formában. Én is emiatt változtattam lakcímet.

2011. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a tartózkodási helyed szerinti védőnőhöz kell járnod.

Semmi köze se a háziorvosodhoz, se a leendő gyerekorvosodhoz, se a nőgyógyászhoz, se a kórházhoz.

Én a terhességem alatt a kerületen belül (én is III. kerületi vagyok) költöztem, mégis váltani kellett védőnőt. /Ráadásul a kerületben is szültem (Margit), a kórházban is van egy külön védőnő./

Tehát: a védőnő szigorúan körzethez kötött, nem lehet választani, míg pl. háziorvost, gyerekorvost, kórházat választhatsz.


Az obuda.hu oldalon kikeresheted, hogy cím szerint ki a védőnőd, és ott találsz hozzá telefonszámot is.

2011. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!