Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovuláció után 14 nappal...

Az ovuláció után 14 nappal (+-1) kell jönnie a menstruációnak?

Figyelt kérdés
Tehát ha nekem adott hónap 15 én jött meg, akkor előző hónap 30-tárgyhó 1,2-an volt az ovulációm, helyes a feltevésem?
2020. ápr. 21. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ezt caak ovulációs teszttel, ultrahangos követéssel lehetne megmondani.
2020. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát lehetséges, hogy valakinek 20-án van ovulációja, és 25 nap alatt múlva menstruál?
2020. ápr. 21. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Egészséges esetben nagyjából igaz, ugyanis a luteális fázis hossza állandó, 13-15 nap.

Ha a hormonszinttel valami gond van, akkor ettől eltérhet.

2020. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A luteális szakasz 12-16 nap lehet. Átlagosan 13-14-15 napos. De ez egy embernek mindig fix maxmimum 1 nap térhet el. 11napos luteálissal nehezebb teherbe esni, az alatt meg szinte lehetetlen, mivel nem tud befejeződni a beágyazódás. De ugye ehhez tudni kell az ovu napját, és hogy rá mennyivel jön meg a mensi. Érdemes 3hónapot tesztelni, hogy tudd pontosan neked hány napos.


Tehát, ha neked 14 napos akkor néha 13 néha 15 napos lehet.


Ezért kell(ene) használni az lh tesztet. Ovu után annyival mindig megjön a mensi. Ha nem jön meg akkor terhesség van, vagy nem volt meg az ovu és hormon gond van. Az ovuláció gyakorlatilag egy bekapcs gomb, megtörténik és utána a folyamat állandó a mensiig.


Tehát utólag a mensi alapján tudható mikor volt ovu. Illetve ovu megállapításával tudható 1 nap eltéréssel a várható mensi ideje.


Bocsi, ha egy kicsit kusza voltam :)

2020. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!