Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi van akkor ha gyámhivatal...

Mi van akkor ha gyámhivatal meg vonja a teljes körül felügyeleti jogot és nevelő szülöhöz kerül a gyerek. Attól még ha kezdesz egy új életet és válalhatsz gyermeket úgy hogy ne emeljék ki a családból?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Addig ne vállalj gyereket ameddig a másik nevelőszülőnél van! Miért vagy ilyen felelőtlen? Inkább annak a kis szerencsétlen meglévő gyereknek teremts olyan körülményeket, hogy hazamehessen. Szerinted neki milyen nevelőszülőknél lakni? Láttam jó pár kapcsolattartást...és volt, hogy belekönnyeztem, hogy a kisgyerek hogy sír az anyja után amikor az ott hagyja. Ne az állam nyakára szülj!
2020. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg igen,bár szerintem aki annyira aljalmatlan szülő,hogy elveszik tőle a gyerekeit,az ne szüljön többet.
2020. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben nem új gyermek vállalásán kellene gondolkodni, hanem megteremteni a feltételeket ahhoz, hogy az elvett gyerekek visszakerülhessenek a családjukhoz. Aztán ha adottak a lehetőségek, anyagi és tárgyi feltételek, akkor lehetne gondolkodni az újabb gyereken.
2020. ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elvett gyermek is visszakerülhet a családba, ha új életet kezd a szülő és megteremti a feltételeket, valamint együttműködik a szakemberekkel (gyámügyi ügyintéző, gyermekvédelmi gyám, gyermekotthoni nevelők/nevelőszülő, nevelőszülői tanácsadó, esetmenedzser) és rendszeresen látogatja a gyermekét.


Ha ismét gyermeket szül, akkor sem törvényszerű, hogy őt is kiemelik, főleg, ha közben jelentősen változtak a körülmények. Azt azonban szem előtt kell tartani, hogy akinek egy gyermeke már szakellátásban van, arra sokkal jobban fognak figyelni egy esetleges következő gyermeknél is.

2020. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek mondjátok, hogy ez egy trollkérdés. Én ezt nem akarom elhinni, hogy ilyen létezik. Elvették a gyerekemet, de sebaj, szülök másikat.
2020. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5ös! Nem, ez nem az! A gyermekvédelemben dolgoztam és kismillió ilyen esettel találkoztam, hogy van 2-3-4 gyerek akik nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban élnek de anyuka pocijában ott a baba...ez elsősorban az elmaradt régiók és a hátrányos helyzetű emberek sajátossága. Onnan kerül ki a legtöbb állami gondozott.
2020. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért válalnál másik gyereket?Hogy azt is elvegyék?!Isten őrizz!
2020. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen van sajnos, foleg ha az akit kiemelnek problemas. Esetleg nagyobb gyerek 3-4 eves es az anyucinak uj parja lett. Az elozo kapcsolatbol valo gyereket elhagyja az uj parja miatt.

Ez egy valos problema :(

2020. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!