Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostis kura akkor is segithet...

Korkin kérdése:

Clostis kura akkor is segithet, ha egyebkent minden rendben es van peteeresem?

Figyelt kérdés

Az orvos 10 honap probalkozas utan azt javasolja hogy probaljam ki a clostit.

Igy hogy minden rendben van, nem tudom segithet-e nekem (voltam hormonvizsgalaton a 6. honap utan)

Az ikerterhessegtol (is) felek, illetve nekem a tuszoim szep nagyra, akar 28-30 mm-esre is megnonek es a kozepidot nagyon megerzem.

Ti mit tennetek?

Nagyon kis adagban (akar napi 2-szer fel tablettaval) megprobalnatok?

Köszönöm ha irtok tapasztalatokat!


2020. ápr. 29. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem... a Closty arra, van, hogy peteérést csináljon, ha neked érik a petéd minek ez? Keress másik dokit... még a végén szétrobbantja a túlstimulált jól működő tüszőiddel a petevezetőd (bocsánat ez elég szélsőséges gondolat).


Azt kell kideríteni mi az ok. Párodat vizsgálták? Neked volt pajzsmirigy meg IR vizsgálatod? Ezek pl nincsenek benne a cikluskövetős hormonvizsgálatban.


Én biztos nem vállalnám a clostyt.... én nekem nem volt peteérésem, kaptam clostyt, megnyúlt a ciklusom, baba nem lett. Végül rájöttem, hogy az okot kell megkeresni nem pedig a tünetet kezelni és erőszakolni a peteérést.


Kitartás nektek, nekünk 7 év volt, tudom milyen nehéz, de a végére kell járni minden vizsgálatnak ami csak van. Nem egyből ágyúval lőni galambra.

2020. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ertem, köszönöm szepen a reszletes levelet. Most legaläbb ertem, hogy nekem ez felesleges.

Eddig is ketlekedtem benne, h ez jo lesz-e nekem. Nem is ertettem igazan a dokit.

Ugy gondolom, hogy inakbb a türelmetlensegem miatt ezzel akart lerazni, ahelyett h szelesebb körü vizsgalatokra küldött volna el..

Köszi a segitseget!

2020. ápr. 29. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
25mm feletti tüszőből már nem lesz használható petesejt.
2020. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezt honnan tudod?

Én ahányszor a dokimnál jártam UH kovetesen, mindig nagyobb volt 25 mm-nél.


Igazad lehet, mert én a kozepidot nagyon megerzem, nospat kell bevennem ra..feltetelezem akkor a jo laboreredmenyek miatt ezert nem sikerul konnyen a baba.

Ezen segítene a closti? Marmint azon hogy ne nőjön túl nagyra a tüszőm?

2020. ápr. 29. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tüszőérésed a leírtak alapján rendben van, nimcs szükséged rá. Hipertstimulációt olozhat könnyen hidd el nem kellemes. Viszont ovulációd van e? Ott bukhat a dolog.

Progeszteromszinted rendben? Ez is buktató lehet

Petevezetőid átjárhatóak?

Férjed eredményei jók?

Ezeket egy jó orvos mind sorra veszi kivizsgál utána dönti el milyen kezelés szükséges.

Azt javaslom keress másik orvost.

Én pont így jártam megszokott nődokihoz mentünk akihez csak az éves rákszűrésre kellett korábban. Annyi hülyeséget mondott, megköszöntem neki és otthagytam.

Csak időpazarlás lett volna, ezt szerintem te is tudod mérlegelni, hogy jó keuekben vagy e. Nem minden nődoki kompetens ugyannyira adott területen

2020. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Peteeresem van, 2 ciklusban is voltam UH kovetesen (ott derult ki szamomra h mar a 12. Napon 26mm-es volt a tuszom) biztos h meg is reped, mert egy maskm ciklusban pedig a sargatest latszott.

Vervetelen voltam, de csak a ciklus elejen, az tokeletes lett.

Van mar 1 gyerkocom, a doki szerint 6 honap probalkozas utan nem volt indokolt meg a paromat kivizsgalni es nekem sem a cikls masodik felet...(mivel az elejen minden rendben volt. Se progi hiany se prolaktin emelkedes a szoptatas utan..)

De igazad van, kell keresnem vk mast.

Ertem en h turelem kell de feleslegesen nem akarom a honapokat pazarolni.

3 gyerkocot terveztunk, de eddig a masodik is eleg docogosen sikerul.

2020. ápr. 29. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem januárban írta fel az orvosom a Clostit, februárban terhes lettem, 2 év sikertelen próbálkozás után! Minden vizsgálaton túl voltunk a párommal, mind a kettőnk makk egészséges volt, valahogyan mégsem jött össze... 5 napon keresztül kellett szednem, a menstruáció 2.napjától. A Következő mensim már meg sem jött, így nagy volt az öröm. 1 babócát várok, de kicsit tartottam én is a kettőtől, mivel jómagam is egy ikerpár egyik tagja vagyok! 😊 És hogy miért írta fel az orvosom? Lehet felelőtlen orvos, de utolsó lehetőségként lombik előtt, azt mondta próbáljuk meg kis adagban és sikerült!!! Nem nézett közbe uh-n egyébként! De a lényeg sikerült 2 év után, és csak 1 baba lett belőle nekem!
2020. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso!


Azta, gratulalok!

Nagyon szuper, megertem az orvosodat es teged is. 2 ev utan mar nem volt veszteni valod :)

En a honapban voltam UH-os peteeres kovetesen, megint szep tuszot latott. A 11. napon volt 22 mm-es es most nagyon-nagyon remelemkedem.

Együtt voltunk a 10-12-14-16. napon. Bar az együttletekkel eddig sem voltak gondok.


Annyi h meg a honapban megyek 21. napi progeszteron szint meresre is. Ha az is rendben akkor meg kivarok egy kicsit..


Mennyi clostit szedtel vegul?

2020. máj. 13. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! 5 napon át 1 szemet! Rögtön össze is jött, következő hónapban már nem jött meg!:)
2020. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!