Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátcserjétől késhet a...

A barátcserjétől késhet a menzeszem?

Figyelt kérdés
Március 3.án volt egy spontán vetélésem, akkor kezdtem szedni. Rá 27 napra pontosan megjött a menzeszem, ahogy szokott. Viszont abbahagytam április 13.án a barátcserjét, és most nem jött meg, 6 napja késik, a tesztek pedig negatívak.
2020. ápr. 30. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A barátcserje indokolatlan szedése nagyobb kárt okoz mint hasznot. Igen, megnyújthatja meg rövidítheti a ciklust és felborogathatja a hormonháztartást, ugyan úgy mint a cickafark és palástfű tea... mindkettővel ráfáztam.


Ha hormongondod van arra gyógyszer kell és orvosi segítség, ha meg nincs akkor nincs szükség az ilyen gyógynövényekre. Igen van akinek segít, ez tény, nem is vitatom. De orvosi javaslatra érdemes csak ilyeneket használni.


Babát szeretnétek nyilván, ha több mint egy éve nem jön akkor vizsgálat kell. Belül minden rendben? Pároddal minden rendben? Hormonjaid rendben? Pajzsmirigyed rendben? Nincs IR-ed? D-vitamint szedsz? Pontos ciklus mellett sem biztos, hogy van peteérés, sőt az sem biztos, hogy minden rendben.

Sajnálom az előző veszteséged, tudom nehéz várni, kitartást és türelmet kívánok. A barátcserjét meg felejtsd el.

2020. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, minden rendben van. A gyermekvállalást tudatosan, nagy laborral, rákszűréssel kezdtem, mint 2 éve a kisfiam születése előtt. A kisfiammal problémás volt a terhességem, progeszteron elégtelenségem volt. Soha nem a szüléstől féltem, hanem ettől az első 12 Héttől, és most még többet kapok a jóból. A barátcserjét azért javasolták, hogy ne történjen meg ugyan az, mint a kisfiammal, akivel progi pótlás kellett, és a korai vetéléssel, akinél szintén ez volt a baj. Felírni nem tudták a progeszteront, mert nem látták hol van a baba. 3 orvosnál jártam, hogy senki ne mondhassa, hogy nem kértem ki másik orvos véleményét, de egyesek meg azért neveznek hülyének, hogy elmentem másik dokihoz. Szóval tudom én, hogy semmi nem jó, de nem fogom feladni, mert egyke voltam, és most nagyon jól jönne egy testvér, aki mellettem áll. Szeretném, hogy a gyerekeim legalább ott legyenek egymásnak :)

Sok Szomorú storyt olvastam a vetélés óta, amin egyetlen családnak sem kéne keresztül mennie, de tudom, csak előre. Egyébként a kisfiam előtt azt mondták, sosem lehet gyerekem. Ki érti ezt...

2020. ápr. 30. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Na igen nem egyszerű, az biztos... E vitamin, folsav, d-vitamin ezeket szedd. Jönni fog az a kistesó :) És keress egy jó orvost, nálam endokrinológus írt progit, pozit teszteltem, majd másnap vérvételre mentem hcg progi, tsh. Ugyan nem volt annyira alacsony a progim, az előzmények fejében kaptam rá utrot már másnap.


Csak előre!

2020. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fogadnak most az endokrinológusok szerintetek?
2020. ápr. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!