Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem hőmérőzől csak a...

Ha nem hőmérőzől csak a nyákot figyeled, hogy tudod, hogy mikor van petesejt kilökődés?

Figyelt kérdés

Nem tudunk sokat együtt lenni a férjemmel. Korábban ovu teszteltem, most már csak a nyákot figyelem, nagyjából minden ciklus 13. napján kezdődik az ovulációs jel és rendre 1 héttel menstruáció előtt kezdődik a mellfájdalom.


Na most. Ha 4-5 napon keresztül van tojásfehérje szerű nyák (13-16 nap között), akkor az azt jelenti, hogy a végén van a kilőkődés? Vagy a 14. napon és az első és utolsó napok csak fel és levezetések?


2020. máj. 4. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Én nem figyeltem semmit. Együtt voltunk, mert kívántuk egymást és terhes maradtam. Nem olyan bonyolult.
2020. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni.. pláne, hogy minden ciklus változik... Nekem van, hogy egy héttel ovu előtt van már nyákom egészen pozitív ovutesztes napig, de volt, hogy utána is volt még pár napig... van, hogy nyákom nincs is. Van, hogy csak aznap mikor pozi lesz az ovuteszt. Szerintem nincs összefüggés. Az a lényeg odabent legyen jó a nyák minősége, nem feltétlen veszi észre az ember. Sajnos így nem fogod tudni. LH teszt megközelítően a legpontosabb az uh után.


Ha fontos nektek, hogy biztosra menjetek, akkor használd továbbra is és próbáljatok meg akkor együtt lenni.

2020. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi is úgy vagyunk együtt, hogy kívánjuk, de ettől függetlenül tervezni is szükséges. 1 éve nem jön össze, így igen, jó lenne ha összejönne..

Nem hiszem hogy újra kezdem az lh tesztet, de köszönöm a hasznos választ, lényegében a ciklus végén derül ki hogy “mi hogy lehetett” :)

2020. máj. 4. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb, ha 2 naponta együtt lennétek, nem kellene figyelni sem a hőt, sem a nyákot.
2020. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Voltak olyan hónapok is, de az sem sikerült 😄 Ha vége lesz ennek az egész jelenlegi járvány helyzetnek, valószínű már jelentkezhetünk az orvosoknál a problémával..
2020. máj. 4. 12:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem most úgy volt,hogy ovu előtt majdnem egy héttel volt termékeny nyákom, amikor ovu volt akkor pedig semmi ,és így sikerült a baba.
2020. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vizsgáltassátok ki magatokat, lehet valami van a dolog mögött, de azért egy babát összehozni annyira nem egyszerű általában, mázli és ritka, ha 1-2 hónap alatt összejön. Így meg hogy ritkán tudtok együtt lenni, pláne nem egyszerű.
2020. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, aki írod, hogy "nem annyira bonyolult". Már, akinek. Akkor te szerencsés voltál. Nekünk például 19 hónap kellett hozzá, így pont nem azt éreztem, hogy nem olyan bonyolult...


Kérdező, lehet, hogy mindenkinek kicsit máshogy alakul a nyák változása. Ezt magadon tudod kitapasztalni hosszabb idő alatt. Segít, ha pár hónapig a nyákot is figyeled, és mellette ovu tesztelsz is.


Én magamon azt tapasztaltam, hogy kezdetben a nyák ragadósabb, kevésbé húzható szét szállá. Ez még nem a legtermékenyebb fajta nyák. Aztán egyre nyúlósabb, de még fehéres színű, zavarosabb. Egy-két nap múlva már vékony szállá húzható, szinte teljesen átlátszó, majdnem, mint a víz. Nálam ez volt a "legtermékenyebb" nyák, kb. az ovuláció előtti este. De, nem minden hónapban vált teljesen átlátszóvá. A peteérés után még 1-2 napig volt nyákom, de már ismét fehérebb, zavarosabb színű. Ám ez emberenként, és ciklusonként is eltérő lehet. Én sajnos 16 hónapig figyeltem, így eléggé szakértővé váltam benne. Végül már nem is kellett az ovu teszt, tudtam, mikor vagyok termékeny. Egy ilyen alkalomkor jött össze, a 16. figyelős hónapban. Akkor már nem kellett tesztelnem, tudtam, hogy az is termékeny nap.


Kérdésedre: szerintem, még a kilökődés után is észlelhető nyák 1-2 napig, de az már másabb állagú.

2020. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!