Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges-e spermától gombás...

Lehetséges-e spermától gombás fertőzés,és ha igen,akkor mit tehet,aki babát tervez?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdtünk bele a baba projektbe. Pár nappal ezelőtt észrevettem a gombás fertőzés jeleit. Ezelőtt rendszeresen hüvelyöblitést alkalmaztam,igy eddig a gomba elkerült,most azonban ùgy tudom a hüvelyöblitést hanyagolnom kell,de ennek meg ez lett az eredménye. Mit lehet akkor tenni?

2020. máj. 30. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de a rendszeres hüvelyöblítés sem igen tesz jót, teljesen felborítja a hüvelyflórát, így az fogékonyabb lesz a fertőzésekre. Nekem koraterhesként volt ilyenem, canesten kupot es kenőcsöt kaptam rá, annyi, hogy a kúpot nem az aplikátorral kellett feltenni, csak simán ujjal.
2020. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen nekem mindig visszajön. A sperma lúgos és felborítja a hüvelyflóra ph-ját.

Mivel mi (sajnos) nem vagyunk olyan sokat együtt, a köztes időben Canestent használok.

Egy darabig az jó, aztán kb 1 hónap múlva megint nem.

Próbálok diétázni, alig valami cukrosat enni, de nem sokat segít.

Jobb ötletem egyelőre nincs, mi is baba projekten vagyunk.

2020. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,azt kihagytam,h eleve nőgyógyász javasolta a Lactacydos öblitést,mert hajlamos voltam a gombára. Mióta évek ota használom,sose jött elő.
2020. máj. 30. 20:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi 2es válaszoló. Én is ilyesmire jutottam,h amikor épp nem közép időben vagyok,akkor hasznalnam tovabbra is a Lactacydot. De ilyen szivást! Nem hallottam ilyesmiről korabban!
2020. máj. 30. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Canesten, plusz használj valami hüvelyflóra visszaállítót (kúpot, tablettát).
2020. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez amúgy mind rendben, Canesten, Lactacyd, viszont felmerül a kérdés,h ezek a szerek nem ártanak-e a próbálkozásnak?!
2020. máj. 31. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!