Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy toxoplazma...

Lehetséges, hogy toxoplazma fertőzésem volt a terhesség elején és baja lehet a babámnak?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit nyugtasson meg mindenki aki tud! A toxoplazma IgM: 0,12 a IgG:0, 0. Az orvos azt mondta nincs baj, de szeretném ha megynyugtatna.12 hetesen készült. Most 15 hetes vagyok. Lehetséges, hogy a terhesség legelején fertőződtem meg? Készült genetikai UH, de azon nem volt semmi gond 13 hetesen.
2012. jan. 10. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, szerintem a terhességed előtt volt toxoplazma-fertőzésed, ami jó, mert akkor már nem tudsz újrafertőződni. Soha.
2012. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit jelentenek az eredmények?


most megnéztem a labor eredményemet, nekem az van rajta hogy tocoplazmózis negatív, hiányzó antitest. vagy is nincs fertözésem, és nem is volt ezért hiányzik az antitest (ez nem túl jó mert így bármikor elkaphatom)

2012. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fertőzés eleve 16. hét után veszélyes, de ha az orvosod azt mondta, hogy nincs baj, és az uh-n sem volt baj, a véreredmény is jó, akkor laikusok jobban megnyugtatnak, mint a doki? Ugye, hogy nem...:)) Nyugalom.
2012. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha a doki azt mondta, hogy minden ok, akkor nincs miért félned. Nekem még nem volt, úgyhogy több a félni valóm, hogy ne is legyen.
2012. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked az IgM és az IgG is negatív,de gondolom rajta volt a leleteden!

Még nem is estél át a fertőzésen. Ez jó eredmény!

Akkor lenne friss fertőzésed, ha az IgM magas lenne (több száz is akár) és akkor lenne régebbi a fertőzés, ha IgM negatív, ilyen, mint most, de az IgG pedig magas (szintén több tíz vagy több száz).

Szóval neked nem volt még Toxoplazma fertőzésed, jobban kell vigyázni a higiéniára (nyers hús feldolgozás, mosatlan zöldség-gyümölcs és macskaalom takarítás elkerülése) és érdemes a következő 2 vérvételkor is lekontrollálni a Toxoplazmát, hogy kiderüljön, ha közben kapod el, de erre minimális az esély!

2012. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!