Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Várva várt pozitív teszt után...

Várva várt pozitív teszt után hirtelen pánik normális?

Figyelt kérdés
Ma reggel teszteltem pozitívat. Alig vártam, viszont mostmeg sík ideg vagyok, mi lesz, hogy lesz, kinek hogy jelentsem be. Nagyon örülök, de ennek ellenére gyomoridegem van. Normális ez? Járt már így valaki?
2020. jún. 6. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lombikos terhességem elején ugyan ezt éreztem. Sőt, a 36. héten is még kérdezgettem a férjem, hogy jól meggondoltuk e :) Normális, ez fog múlni. Gratulálok!
2020. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy éreztem és érzek most is. Terveztük, szerettük volna a babát. Aztán hirtelen pozitív lett a teszt. Nem úszom rózsaszín ködben és néha már csak azért nem, mert mindenki más a felhők felett van 3 méterrel, én meg nem és hogy mi a baj velem?!

A szívem mélyén örülök neki és várom nagyon, de félelem és kétely van bennem. Ezt a kérdést feltettem én is itt és sokan azt mondták, hogy ez normális. Az álomból hirtelen valóság lett. Attól függetlenül nagyon frusztrál, hogy nem érzem azt, amit más kismamák...

2020. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még a szülőszobán is pánikoltam, de amint a karomban tarthattam a kisfiamat elmúlt.

Szerintem teljesen normális. :)

2020. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh ismerős... :D nagyon vágytam rá, de mikor megláttam, bepánikoltam kicsit. Szerintem ez természetes, teljesen megváltozik az élet, parázik az ember, hogy vajon mindent jól csinál-e majd, biztos megérett-e arra, hogy szülő legyen, stb. De ez gyorsan el is szállt. Nagyon várjuk már.
2020. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, igaz, mi még nem terveztünk babát, de természetesen nem lett volna ellenünkre. 2 napig pánikban voltam, meg a szuloszoban is, meg volt egy enyhe szülés utáni depresszióm 2-3 hétig, de egyébként minden oké, az első ultrahang fotó óta imádom a gyermekem.
2020. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez később jött. Olyan 6-7 hónapos terhesen. Bújtam itt a babás kérdéseket és jöttek szembe a"mikor alussza már át az éjszakát?.. nem szexelünk szülés óta, meddig normális?"és hasonló kérdések. Totál bef@stam. Akkor tudatosult bennem, hogy semmi sem lesz már a régi, soha nem leszünk többet ketten, mi van ha megviseli a kapcsolatunkat, mi van ha fejlesztésre kell majd járni... És még sok más. Persze vártam és akartam, de ahogy közeledett a szülés egyre jobban féltem ezektől, akkor tudatosult, hogy ebből nincs vissza út. Mostantól min 20 évig tartó felelősség.

Normális, el fog múlni.

Tényleg más lesz az élet, de szép lesz.

2020. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. Ugyanígy vagyok én is. Nem érzem azt rózsaszín felhős, csillámpónis boldogságot, amit másoknál látok. Persze örülök csendben. Félek is kicsit, hogy alkalmatlan leszek anyának, hogy minden megváltozik az életemben. Évekig vártunk erre és most valahogy nem tudok felhőtlenül örülni. Pedig nem vagyok már fiatal. Még csak azt sem mondhatom, hogy váratlanul vagy korán jött. Szerintem sokkot kaptam, mikor végre sikerült.
2020. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Amikor megtudtam hogy babát várok elsírtam magam aztán nevettem és igy tovább, ez az egész egy nagy érzelmi hullámvasút...😁

2020. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én egyenlőre azon pánikolok, párom mit szól. Év eleje óta hagytuk abba a védekezést, ő is szeretné meg várja, de valamiért mégis félek. Szerintem attól, hogy ő is úgy bepánikol, mint én 😂 Igazság szerint nem lakunk még együtt, ő is szülőknél, én is, szerintem ez is rátesz. Szóbakerült már, hogy ha jön a baba ide költözik, de egyenlőre annyira hihetetlen, főleg hogy még nem érzek az egészből semmit. Azt hittem 2 vonal, sírás, boldogság, rózsaszín köd... Ehez képest még felfogni sem tudom🙈
2020. jún. 7. 06:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a férjem előtt rohangáltam fel-alá,mint a mérgezett egér, lobogtattam neki a full erős 2 csíkos tesztemet, hogy mi a f.sz és mi lesz. :) Pedig tervezett volt, csak rögtön összejött és sokkot kaptam. Még mai napig is hihetetlen,de tudom, hogy megoldjuk együtt. Szerencsére mind2 oldalról közelben vannak a nagyszülők is, nagyon jó a viszony, így ha fél éves korában pl el akarunk "szökni" egy vacsorára sem negoldhatatlan. Ez azért kicsit vígasztal. Én szintén rengeteget voltam nagyszülőknél, imádtam őket. Aztán én lettem a bébicsősz, vigyáztam a kishugomra 15 éves koromtól. Nálunk ez már csak így megy, mindenki segít, ha tud és ez szuper dolog.
2020. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!