Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Év végén kezdünk próbálkozni...

Év végén kezdünk próbálkozni a következő babával, de én már annyira szeretném! Hogy bírjátok a várakozást?

Figyelt kérdés

Sok oka van (de főleg egészségügyi) amiért év végéig várnunk kell.

Van 2 másik gyermekem, munkám, stb. mindent szeretek és élvezek csinálni, de mióta eldöntöttük, hogy akkor jöhet hamarosan a harmadik, én meg vagyok kattanva. Egész nap csak ezen jár az eszem, alig bírok odafigyelni a kötelezettségeimre. Álmodozom róla, vágyakozom, és ha lehet, még 3x annyit ölelgetem és simogatom a meglevő kettőt is. Nagyon vártam mindegyiket, de meglepődtem magamon, hogy ennyire elöntött most ez az érzés, talán jobban, mint eddig valaha. Olyan vagyok, mint egy lökött tinédzser egy felnőtt testében, aki alig bírja kivárni a karácsony estét.

Ha nagyon akarnám, el tudnám terelni a figyelmem, de annyira jólesik ebben lenni.


Ti hogyan kezeltétek, ha éreztetek hasonlót?



2020. jún. 14. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam és foglalkoztam a gyerekekkel, férjemmel így nem igazán maradt időm egy fél évvel későbbi babaprojekten elmélkednem.
2020. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én mondjuk nem akarok több gyereket, de a munkám, az itthon teendők és a meglévő gyerekem mellett abszolút semmire nincs időm és szellemileg is eléggé ki vagyok sokszor, úgyhogy nem tudnék előre kattogni fél évvel valamire az is biztos.

Egyébként ha megvan mindenetek és ennyire kattogsz a babatémán, akkor meg ne várj vele év végéig. Ha meg igen, akkor meg nyilván ennek megvan az oka, gondolj arra és ne kattogj. :)

2020. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz magadra is meg a párodra is, nehogy úgy érezze, hogy csak azért fontos hogy neked gyereked legyen újra.

Inkább kicsit fogd vissza a lelkesedésedet, mert ha nem sikerül elsőre, akkor nagyon kudarcnak fogod érezni - holott nem az. Szerintem inkább egy távolabbi időpontot tűzz ki, mondjuk e azt hogy az év vége felé elkezdtek próbálkozni, hanem hogy nyárig szeretnél teherbe esni. Akkor ha novemberben, decemberben kezdtek valamit, nem rögtön azért fog megtörténni - a fejedben - hogy azonnal teherbe is ess, hanem hogy már nem kell védekezni szex közben, lehet élvezni, és az sem gond ha terhes leszel tőle.

Semmiképpen ne mond a párodnak (hogyha mondjuk novemberben már megbeszélitek hogy elindul a babaprojekt), hogy hátha most teherbe is esel vagy éppen most jó az időszak ahhoz hogy terhes legyél. Egyszerűen legyetek együtt és amikor majd sikerül, az legyen ajándék, öröm. Nem mondják a pasik, de baromira utálják ha szex előtt/közben a terhesség a fő szempont. (persze van kivétel, nálunk az elsőt a párom akarta már nagyon, én voltam még bizonytalan, de a két kisebbnél már fordítva volt).

Amúgy nem könnyű várni, még 1 kimaradt hónap is nagyon szomorúvá tud tenni - saját tapasztalat. Ezért javaslom, hogy ne azt vetítsd előre hogy év végén máris elkezditek és sikerülni is fog, hanem hagyj egy jó pár hónapot, fél évet is rá, hogy tényleg sikerüljön. Aztán ha rögtön sikerül, az nagyon jó lesz!

2020. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem fogom vissza a lelkesedésem, ő is hasonló lelkiállapotban van :D A szex meg öröm, de köszi, hogy aggódsz a kapcsolatunkért. Mi nyíltak vagyunk egymással, nem kell elnyomnom vagy palástolnom semmit és neki sem ahhoz, hogy működjön a kapcsolatunk. Biztos, van ahol ez fontos lenne. Sajnos tudom, milyen sokat várni egy babára, de a lelkesedésem sok hónap alatt sem csökkent a másodiknál sem. Nagyon izgalmas ez az egész helyzet számomra.


Azt nem tudom, hogy hogyan tudnám kicsit pörgetni az időt :D hogy gyorsabban teljen. :D

2020. jún. 14. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó olvasni a soraidat! Te anyának születtél.. 🙂

Kitartást és jó egészséget!

2020. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!