Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bajt jelent, ha nagyon gyenge...

Bajt jelent, ha nagyon gyenge a menstruációm és csak 2 napig tart?

Figyelt kérdés
2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését 12 év után. Az első gyógyszermentes hónapban 35 napra jött meg, most pedig 31. A gyógyszer előtt 30-32 napos ciklusaim voltak. Most mindkétszer nagyon enyhe vérzésem volt. Még betétet/tampont sem kellett használnom, elég volt a tisztasági betét és 2 nap után ez a kis vérzés is elmúlt. Előtte egy napig barna folyásom volt. Vajon ennek ellenére van peteérésem? Érdemes lenne már most elmennem orvoshoz vagy várjak még hátha helyreállnak a dolgok?
2020. jún. 21. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Idő, mire helyreáll a ciklusod. Ettől függetlenül lehet peteérésed. A helyedben még nem izgulnék.
2020. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ez azt jelenti, hogy még nem "működik" úgy a szervezeted, ahogy "kéne". Ez nem baj, majd helyreáll. Lehet, hogy a következő hónapban, de lehet csak mondjuk fél év múlva. Persze ez a terhesség lehetőségét abszolút nem zárja ki. Illetve egy ilyen gyenge vérzés simán előfordulhat terhesség mellett is, szóval ha nem védekeztek abszolút, tesztet is csinálhatnál akár.

Szerintem egy fél évet érdemes várni, hogy rendeződik-e normálisra a ciklus, mielőtt orvoshoz fordulsz.

2020. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit, nekem is volt ilyen egyre gyengébb lett és ki is maradt egy, de aztán visszaállt
2020. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kevés vérzés oka, hogy nem épült fel rendesen a méhnyálkahártya, illetve túl vékony. Így az embrió sem tudna beágyazódni.
2020. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Októberben lesz 2 éve, hogy abbahagytam a gyógyszert, után nehezen állt be, és alig van menstruációm, ahhoz képest, mint ami a tabi előtt volt, illetve amikor a fogamzásgátlót szedtem. A ciklusom kezdett meghosszabbodni. Tavaly kiderült az IR, majd a PCOS. Elkezdtem életmódot váltani, majd valószínű a diéta hatására picit felerősödtek a tünetek, de azóta valamennyire beállt. Szóval, az hogy túl vékony a méhnyálkahártya az nem biztos, mert nekem ennek ellenére sikerült teherbe esni. Mondták, hogy örüljek, hogy csak ennyire vérzek, mert van másik véglet is. A tiéd sajnos nagyon kevés, nem ártana egy hormonpanelvizsgálat a ciklus 3. és 21. napján. A 21. nap tolódhat a ciklusaid hosszát illetően.
2020. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2020. jún. 22. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!