Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire aggódtátok túl az...

Mennyire aggódtátok túl az első terhességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most fogtam kezembe az első tesztet és fogalmam sincs, hogy mit csináljak, mindenhol mást írnak. Teszteljek még vagy nem kell? Egyik helyen azt írják felesleges, másik helyen pedig, hogy figyeljem az erősödést.

Mikor menjek orvoshoz? 6 hetesen? 8 hetesen?

Tapasztalatokat várok! :)


2020. júl. 5. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell többet tesztelni. 😊 Ha vérzés, vagy görcs lenne, akkor azonnal orvos, amúgy ráérsz 8-9 hetesen dokihoz menni. Gratulálok. 😊
2020. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem baj akkor ha csak középerős? 😊

Illetve inkább magán doki javasolt?

2020. júl. 5. 15:35
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Én mondjuk vagy négyet teszteltem,de csak azért,mert nem mertem elhinni 😁 a mai világban sajnos jobb ha magándoki van. Itt nálunk szinte lenézték azt,akinek nem volt. Szülés előtt befektettek már túlhordás miatt,nem voltak túl kedvesek,amíg meg nem tudták,hogy van fogadott doki. A vizsgálatokat meg ő havonta végezte,mindig nézte,nem nyílt e a méhszáj,minden oké e. A kórházban meg az időpontomhoz képest 3 órát vártunk,majd amikor sorra kerültem,arról beszélgettek,ki mennyit fizet az ebéd rendelésért,nekem semmit nem mondtak a babáról sem. De nyilván ez kórház függő is :) én 6 hetesen mentem először dokihoz,úgy volt időpont. Boldog babavárást :)
2020. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 2-3 tesztet csináltam.Mondjuk az első annyira halvány lett, hogy itt azt mondták volna rá, hogy negatív.(nem tettem fel)

Második csík már ott volt rendesen,de mondtam páromnak rossz minőségű ez a teszt, inkább veszek egy digitálist ha az is + akkor tuti terhes vagyok.Az írta a 2+úgyhogy utána már nem teszteltem.8 hetes terhesen mentem orvoshoz, volt szivhang.Én nagyon nyugodt terhes voltam, egyszer vereztem bementem ügyeletre bent is fogtak,de még akkor is éreztem hogy semmi baj nem lesz.Egészséges babának adtam életet.

2020. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem aggódtam túl, sőt, elég lazán kezeltem. Tudatlannak viszont totál tudatlan voltam. :D Fogalmam nem voot mit mikor hogyan mi normális mi nem de minden kiderült a maga idejében.

Orvoshoz a 7. hét környékén érdemes menni, addigra tuti van szívhang, ha előtte mész akkor vissza fog úgyis rendelni. Megnézi UH-n a babát majd kiállít egy papírt az élő terhességről amivel el kell menned a védőnőhöz (akitől telefonon kell időpontot kérni) hogy kiállítsa a várandós kiskönyvedet és onnantól ők mindig mondani fogják mit mikor hogyan. :)

2020. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát nem baj ha nem tesztelek többet, hiába nem a legeslegerősebb? Úgy érzem túl sokat olvasgattam, ma is láttam ilyen kérdést és megijedtem, hogy biztos valami baj lesz :D

Magándokit vizsgálatra érdemes választani, vagy szülésre is. Olvastam erről is ezt is azt is. Vagy helyette szülésznőt keressünk?

2020. júl. 5. 16:04
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja és mi az a görcs ami baj?

Nincs görcsöm, de néha szúrkálást, feszülést érzek. Olyan, mint amikor húzza a bőrömat valami, csak belülről :D

2020. júl. 5. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha szépen látszódik a csík teljesen felesleges még egyet tesztelni. Én is egyet csináltam, de ha alig látszódott volna akkor biztosan csináltam volna még másnap egy tesztet. Bőven ráérsz elmenni, az is lehet, hogy később fogant akkor meg a doki nem biztos, hogy bármit lát, vagy még nincs szívhang, addig meg semmi izgalmas nincs még a terhességben. Én első gyereknél a 7. Héten mentem el akkor már szívhang minden volt, a másodikkal 8. Héten viszont akkor a fogantatás időpontja is később volt, mert mensi szerint a 10. Hétben voltam.


Én nagyon lazán kezeltem, nem aggódtam minden kis akármin, tudtam, hogy a baba egészséges lesz, a terhességem is unalmas volt, az első genetikai ultrahang eredménye még jobban megerősített benne, hogy a baba tökéletes állapotban van, nincs min izgulni.


Görcs az teljesen normális, a feszülés és szúrkálás is, a méhed tágul, a csontok rendeződnek szépen lassan, fog még jobban is fájni illetve kevésbé is.

Magyarországi helyzetből kiindulva vagy egy szülésznőt vagy egy orvost fogadj fel, igazából aki mellett jobban éreznéd magad szülésnél. Én az orvost feleslegesnek tartom, mert ügyeletben is megtudsz szülni, nyílván a bánásmód miatt szoktak felfogadni, de több jót olvastam az ügyeletes orvosokról mint a fogadottakról.

2020. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszönöm!

Igen, szép pozitív, de lehetne még erősebb szerintem :) viszont messziről is látszik, nem keresgetős.

Akkor inkább orvoshoz csak a vizsgálatokra járok, és inkább szülésznőnek fizetek :)

Vannak olyan plusz vizsgálatok, UH technikák amiket tényleg érdemes kipróbálni? Pl.4d?

2020. júl. 5. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom máshogy is így van e,de pl Kecskeméten ha nincs magándokid,ne fogadhatsz szülésznőt. Ezt érdemes megérdeklődni :)
2020. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!