Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciklus 21 napján 19.6 ng\ml...

Ciklus 21 napján 19.6 ng\ml progeszteron szint mitől lehet? Atszamolva 62 nmol/l

Figyelt kérdés
A referencia határ 1-16ig. Tehat referencia határ feletti. Ez jelezhet esetleg terhességet?

2020. júl. 13. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem 83,52 nmol/l volt és sajna nem voltam terhes 😕 de szurkolok h neked az legyen 👍🙂
2020. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akár még azt is jelenthet. De nem feltétlenül. Vagy progeszteron dominanciát.

Szurkolok

2020. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Progeszteron dominancia? Arról még sosem hallottam
2020. júl. 13. 21:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem csak az ösztrogén lehet sok. Persze az a gyakoribb de olyan is létezik akinek a progija sok és kevés az ösztrogén. E miatt peteérése sincs.
2020. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Rosszul nézed a referencia tartományt. Az a ciklus első felére vonatkozik.

Ez az eredmény annyit jelent, hogy volt ovulációd és jó a sárgatest funkciód, semmi egyebet.

2020. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4. Ne haragudj már, de ilyen hülyeseget honnan szedsz?

A progeszteront a sárgatest termeli az ovuláció után. Olyan nincs, hogy valakinek azért nincs ovuja, mert magas a progeszteron :D Ha nem lenne ovuja, akkor a progeszteronja is a béka segge alatt lenne.

2020. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5ös. Nem néztem rosszul. Amire te gondolsz referencia érték az az nmol/l. De ez ng /ml. Ez az érték atszamolva ahogy írtam is, 62 nmol/l.

Én is úgy tudom hogy olyan nincs h nincs ovuláció és mégis magas a progeszteron szint. Hiszen a progeszteront csak a megérett petesejtből visszamaradt sargatest tudja termelni. Így lehetetlen peteeres nélkül magas progeszteron szint.

2020. júl. 14. 07:14
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg csak annyit jelent, hogy megtörtént az ovu :D

69nmol/l volt nekem egyszer, nem voltam terhes.


Majd volt egy 27nmol/l értékem 21. napon, a görbém is laposkás volt, mégis terhes lettem :D 41,7nmol volt a progim a 16. dpo-n.


Bocsánat, csak összehasonlításként írtam, mert gondolom babát szeretnétek és annak reményében írtad, hogy talán ez az érték esélyt ad rá. De sajnos a 21. napi progi eredményből nem lehet terhességre következtetni, mert nagyon változó lehet a szint és nagyon korai lenne, hiszen 7 nappal ovu után még nincs terhesség.


Sok sikert nektek :)

2020. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

5ös vagyok és nem én értem félre, hanem te. A progeszteron szint a ciklusfázistól függ, függetlenül a mértékegységtől. Nmol/l-Ben sem lehet 1-16 a luteálisban a normál érték, csak a follikuláris fázisban.

Ha megnézed, akkor az érték mellett több normál érzék tartománynak is kellene lennie, jellemzően follikularis, ovulációs, luteális, menopausa, esetleg 1. Trimszter is.

A 21. Ciklusnap jó esetben a luteális fázis közepe, amiben a normál érték nmol/l-Ben 15-80.

2020. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A labor ahol nekem csinálták, ott ng/ml mértékegységet használnak. Ott lutealis fázisban 1,5-16ig van a a referencia tartomány
2020. júl. 14. 10:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!