Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 47 évesen könnyü teherbe még...

47 évesen könnyü teherbe még esni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 8. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem annyira
2020. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ha nem akarsz magadnak tragédiát akkor nem kéne már ezt a témát feszegetni.
2020. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
35 felett egyre nehezebb, 47 évesen már viszont kifejezetten kockázatos, elsősorban a gyerek egészsége szempontjából.
2020. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem, és a kockázata is nagy a szülésnek. Nagyobb az esélye, hogy sérült lesz a gyerek, de a kismama is veszélyben lehet. Ha az a kérdés, hogy lehet a fogamzásgátló, vagy óvszer nélkül szerezkezni? Akkor a válasz szintén nem, mert még mindig van esély a teherbeesésre, akkor is, ha jóval kisebb, mint 20 évesen pl.
2020. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
47évesen már unokázni kellend
2020. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Amíg van peteérés nem a kor számít. Viszont nagyobb a kockázata magának a terhességnek, a baba és az anya egészségének. Írhatnék még véleményt arról, hogy ez már igazán késő és fel is kell nevelni. De nyilván nem ez a kérdés, és én mindig úgy vagyok vele, ha valakinek eddig nem volt, akkor ám legyen, ha ez a vágya és most talált megfelelő társat hozzá. Akinek meg van... én félnék, hogy a meglévőket nem tudom felnevelni, ha történne velem valami.


A lényeg, hogy teherbe semmivel sem nehezebb esni, mert van aki sokkal szebb hormon értékekkel rendelkezik ennyi idősen, mint aki fiatal.

2020. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Hat nekem tuti nem lenne gond 🤣

De nem valalnam be, eleg lesz azt a harmat felnevelni aki eppen van 🙂

2020. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán, de ha nem akarnád, tuti sikerülne.
2020. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy mennyire könnyű, nagyon alkatfüggő. Vannak, akik ebben a korban még remekül vannak hormonilag és alhasilag, ugyanakkor huszonévesen is vannak pajzsmirigygonddal, endometriózissal stb. küzdő fiatal nők. Nagy átalánosságban pedig nem a kor a lényeg, hanem az egyén fizikai álapota.

Inkább az egészségtelen magzat kockázata nő jobban ebben a korban.

2020. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Anyukám 42 éves volt, és sokan azt hitték a nagymamám. :) De örülök, hogy bevállalt. Szerintem hajrá!
2020. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!