Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka annak, hogy még...

Mi az oka annak, hogy még manapság is sokan megkérdezik másoktól, mikor lesz már gyerekük?

Figyelt kérdés

Az esküvőnk óta folyamatos téma családon belül, hogy mikor lesz már gyerekünk, ritka az, hogy ne merülne fel a kérdés legalább két embertől, mikor összeül a nagycsalád mondjuk bográcsozni vagy karácsonyozni. Mindkét oldalon, természetesen.


De megkérdezik a barátok, ismerősök, volt osztálytársak, régi haverok, akikkel összefut az ember, idősebb munkatársak. Persze, főleg még mindig a rokonok.


Na most, én nem értem, hogy lehetséges, hogy mikor már a csapból is az folyik, hogy ez magánügy, és nem szabad ilyet kérdezni, mert lehet, hogy valakinek nem jön össze vagy éppen elvetélt és ezért fáj neki a kérdés, akkor még mindig vannak, akik ezzel cseszegetik az embert.


Eszembe nem jutna bárkit erről kérdezgetni, (max. megkérdezni pl. jó barátnőt egyszer, és elfogadni a válaszát, bármilyen is) folyamatosan, újra és újra, már-már számonkérve, meg arra célozgatva, hogy sz*r neki, mert nincs gyereke.


De hogy lehet, hogy sokan még ma sem tudják, hogy ez tapintatlan dolog?



2020. aug. 11. 10:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek sajnos ilyenek, mas elete "izgibb"
2020. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%

Mert érdekli őket, és ha még történt is ilyen tragédia, azt nem tudhatják, és így legalább lenne alkalom a gyászt kibeszélnie az embernek magából.

Hisz nem arra van a család, hogy az ilyen nehézségeken átsegítsen?


A család számára az hogy nem tudják mivan ebben a helyzetben olyan mindtha talonban tartanák őket.

Ahelyett, hogy azt keresed ezen miként lehet megsértődni, figyelhetnél rájuk, és beszélhetnél velük.

2020. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Általában az a megszokott, hogy ha egy pár együtt él, föleg ha összeházasodik, akkor idövel gyerekük is lesz.

Ez nem tapintatlanság, egyszerüen szokás. Semmivel nem tapintatlanabb, mint megkérdezni, hogy hol dolgozik, mennyit keres, vagy van-e párja.


Viszont ha egy pár közli valakivel, hogy nem vagy még nem akarnak gyereket, utána tényleg nem illik ilyennel piszkálni öket!

2020. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom én sem, én szerintem soha nem kérdeztem ilyen senkitől, illetlenségnek gondolom. Az első gyerek után meg a mikor jön a kistesó az amit napi szinten megkérdez valaki tőlem, irritáló. Vannak emberek akik nem érzik a határokat és a saját határai is nyilván mindenkinek mások; engem ez zavar és tolakodónak érzem de biztosan van aki lelkesen megválaszol minden ilyen jellegű kérdést.
2020. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Mert ennyire terjed ki a fantázia, meg mert szokás.


De ez, kb mindennel így van.


Mikor költöztök össze?

Mikot jegyzed el/eljegyeztek már?

Amíg nem mész férjhez/nősülsz, akkor az a kérdés.

Utána, hogy mikor jön a gyerek.

Majd, ha az megvan mikor jön a második.

Szopizik még?

Mennyi tejed van?

Hozzátáplálod már?

Válogatós? Beszél már? Jár már?

Hol fog tanulni?

Mikor nősül megy férjhez a gyereked?

Miérr nincs már unokád? Nem fogod megérni...


Sose múlik el...az emberek ilyenek.

2020. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a sógornőm ilyen. Minden egyes családi összejövetelkor, ha nem is kérdezi meg újra, hogy mikor lesz gyerek, de célozgat rá, hogy ideje lenne már.

12 éve vagyunk együtt a férjemmel, de ezt nyomatja gyakorlatilag a kapcsolatunk első pár éve óta.

Ha valaki megkérdi a család legfiatalabb férfi tagját (25 év) náluk mikor lesz, akkor sógornőm kiosztja a kérdezőt, hogy szerinte sorrendileg nálunk kellene hogy legyen először, mert mióta együtt vagyunk már :D szerinte ez így működik.

Ő 22 évesen szült és anyósom házába, úgy hogy ott laktak már velük összesen 8-an, és ott is laktak a gyerek elsős koráig. Biztos erre ilyen nagy a szája.

Régen jópofának tartottam a hülye kérdéseit meg a célozgatásait, jókat vigyorogtam rajta, de ma már egy-egy ilyen beszólogatáskor úgy teszünk, mint akik meg se hallották.

Ezek az emberek azt hiszik, hogy gyereket KELL vállalni, mert az az élet értelme, vagy nekik nincs más értelme az életüknek, azt hiszik csak ez lehet a normális.

Nem kell foglalkozni velük, vagy ne halld meg te sem, vagy zárd le egy "majd" válasszal.

2020. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

"Ez nem tapintatlanság, egyszerüen szokás. Semmivel nem tapintatlanabb, mint megkérdezni, hogy hol dolgozik, mennyit keres, vagy van-e párja."


Én nem szoktam megkérdezni, hogy hol dolgozik (majd elmondja magától ha akarja), azt meg főleg nem kérdezem meg, hogy mennyit keres. Hol élünk, jesszusom!

2020. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"A család számára az hogy nem tudják mivan ebben a helyzetben olyan mindtha talonban tartanák őket."


De miért befolyásolná az életüket ez a dolog annyira, hogy folyton faggatózni kelljen? Egyszer megkérdezik, oké, megtudják a választ, hogy "majd vagy soha, na de állandóan?

2020. aug. 11. 11:11
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem anyósom ilyen. Gáz nem gáz én nem szeretném őt beleavatni abba, hogy nem jön a baba bármit csinálok. Neki mind elsőre osszejott. Úgysem értené, ha mégis nem vagyunk olyan viszonyban, nem szeretném vele ezt a dolgot kibeszélni.
2020. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
En csak azt nem ertem, hogy megis miert kell a masikat lepontozni, ha leirja a velemenyet. Nincs jo meg rossz valasz, a kerdezonek mindegyik valasz hasznos lehet.
2020. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!