Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kellene mindenbem...

Miért kellene mindenbem törődnöm? Sokan megkérdezik itt hogy mit csináljanak, de én se bírom soká. Hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés

Pároméknál lakunk, mi 2 en, 2 szülő, 2 tetvér, 1 kisgyerek. 7 en.

Egyrészt elvárnák hogy a kertbe dolgozzak, ha neg csinálok vmit, az úgyse jò.

Kapáltatnák velem a kukoricát, stb. De miért kéne?

Ha főzök, volt h friss kaja volt erre anyja apja nem ették meg. Volt hogy mondta főzzek csak magunknak, ha meg vmit vezünk, eszünk kivancsiak mimdenre, minek vettük, van otthon.

Szerintük csavargunk meg d..gunk' máshoz bem értünk. Meg h elrontottam a fiukat. Pedig csak rávilágítottam, hogy sok minden nem normális a családjuk esetében.


2014. jún. 8. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

El kell költözni.

Amíg nem tudtok, addig vagy alkalmazkodsz az ő szabályaikhoz, vagy visszamész a saját szüleidhez.

2014. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, mindenki ezzel a mondattal dobálódzik. Igen elfogunk, amint lesz rá mód. De nemértem mindenki azt mondja itt az oldalon örülj, hogy ott lehetsz..szerintem ennél bonyolultabb..

Am nekem meg nincs hova mennem. Amúgy dolgozunk, mennénk mihamarabb, csak nem egyszerű.

2014. jún. 8. 09:02
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha mindketten dolgoztok, akkor ki tudtok gazdálkodni egy albérletet. Nem kell palota, kezdetnek elég egy minigarzon vagy akár egy szoba többekkel összeállva.


Azért ezt írom, mert ugyanilyen helyzetben voltam. Ők nem fognak változni, ott nem lesz jobb 1000 beszélgetés, vita, veszekedés után sem. Így élnek több évtizede, nem fognak megváltozni a kedvedért.

2014. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Persze, biztos rossz, de jobban örülnél neki, ha utcán laknál? Addig itt senki nem tud semmit mondani, segíteni, amíg ott laktok. Tényleg az egyetlen, amit mondhatunk, hogy tűrd, amíg el nem költöztök. Milliónyian vannak ebben a helyzetben szerte a nagy világban, mindenkinek rossz, rossz annak, aki más házában él és rossz annak, aki eltűri az ott lakottakat. Jelenleg én is befogadtam egy családtagot, azt hittem majd rövidebb időre lesz, de úgy tűnik, hogy még pár hónapot el kell tűrnöm. És igen, zavaró, hogy a saját házamban alkalmazkodnom kell. (Én nem csináltatok vele semmit vagy ilyesmi, de megértem, hogy valaki hosszabbtávon lakik valakinél, akkor segíteni kell. Talán észre se veszi, de lehet így tölti ki a mérgét, hogy ott vagy)
2014. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos gyakori, hogy bármit is csinál a menny az nem jó. Muszáj alkalmazkodni, ha nem kérnek tőletek pénzt a háztartásba. Ha viszont igen akkor ne legyen elvárás részükről. Nemzedékek együttélésekor lehet spórolni, de sajna alkalmazkodni kell. Valamit valamiért.
2014. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten dolgoztok,ekkor azért nem olyan nehéz a különköltözés.Mi úgy költöztünk el,hogy nekem akkor csak a gyesem volt a férjemnek,meg egy átlagon aluli fizetése,baromi nehéz volt,de megérte a nyugalmat,aztán szép lassan talpra álltunk normális színvonalon éltünk.Bármit csinálsz,az ő házuk,ők fogják osztani ott az szt mindig.Mi is ezért költöztünk külön,jobb a békesség.
2014. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha más házában laksz, akkor alkalmazkodni kell. A leírásod alapján ezt nem sok mindenben teszed meg. Rezsibe adtok bele? Amúgy te is használod gondolom a kertet, a házat, így be kell segítened a művelésébe, a rendrakásba. Szóval úgy látom, az alkalmazkodás, a segítés nem erős oldalad. Én nem mondom, hogy a másik oldalról nincs hiba, de ha anyósék házában laksz, akkor neked kell JOBBAN alkalmazkodnod és igazodnod az ottani szokásokhoz.
2014. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok költözködni. Hiszen a régi mondás is azt tartja mindenki úr a saját portáján.
2014. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

"Kapáltatnák velem a kukoricát, stb. De miért kéne? "


Mert ott élsz, abból eszel élsz ami a gazdaságban is megterem minimum, hogy besegítesz. Elég szomorú ha külön kérni kell és nem egyértelmű számotokra.

2014. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Hiába sértődsz meg az első teljesen igaz van. Amíg a közös élet feltételeit nem tudjátok előteremteni nem kell összeköltözni főleg nem gyereket szülni.
2014. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!