Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzik sokan bántónak,...

Miért érzik sokan bántónak, tolakodásnak, ha megkérdezik tőlük, hogy tervezték-e a babát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, bizonyos esetekben teljesen indokolatlan ezt megkérdezni, ezáltal bántó is lehet egy ilyen kérdés. Gondolok itt egy házaspárra például, ahol azért nagyon valószínű, hogy tervezték a babát. Mi is 2 éve házasok voltunk, mikor teherbe estem, senki nem kérdezett ilyet tőlünk. Mondjuk én soha nem kérdeznék ilyet senkitől, mert ezt abszolút magánügynek érzem.
2013. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2013. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 petera6 ***** válasza:

Tőlem ugyan senki nem kérdezte meg, de valahogy én is picit intimnek érzem a kérdést. Amúgy ami érdekes, hogy legtöbbször attól kérdezik meg, akik nem tervezték annyira. Valami ráérző képesség ez. Bár biztos olyanoktól is kérdezik, akik tervezték.


Én azért érzem tolakodónak, mert végül is ez egy magánügy. Ha már tudják, hogy terhes vagyok, akkor minden bizonnyal megtartjuk a babát, tehát sok köze senkinek nincs hozzá, hogy a fogantatáskor hogyan vélekedtünk, ahogy ahhoz sem, hogy milyen pózban készült. De a vicc, hogy ezt is van, akitől megkérdezik :)


Engem nem bántana, ha valaki megkérdezné. Mondanám, hogy persze, és ennyi. Nem olyan nagy ügy válaszolni végül is. :) De akik nem tervezték, lehet valahol kellemetlennek érzik a válaszadást. Vagy esetleg azt, hogy pl csak a pár egyik tagja tervezte, a másiknak úgy kellett rábeszélni.

2013. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Ennek az az oka,hogy aki nem tervezte a bébit,csak megesett,úgy alakult,hogy elfelejtettek védekezni,vagy védekeztek,de nem volt elég hatékony.Ezzel nem szívesen szembesülnek a nők.Viszont aki tervezte,úgy gondolja,hogy a bébi csak egy pillanat melléktermékének gondolod és ez bántja.A kérdésedben van a hiba.Próbáld úgy kérdezni,hogy : - Boldog voltál amikor megtudtad,hogy terhes vagy? Ez egy diplomatikus kérdés és megtudhatod amit akartál mert aztán az anyuka úgy is mesélésbe fog,te meg engedd neki,hogy kibontakozzon. Én így gondolom,azt nem mondom,hogy kőbe vésett igazság amit erről gondolok.
2013. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a kérdés úgy hangzik, mintha azt feltételeznék, hogy a baba csak egy baleset eredménye és igazából nem is vágytak rá. Szerintem ez sértő. Ha meg valóban nem tervezett baba, de mégis úgy döntöttek, hogy megtartják, akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy hogyan fogant. Ez egy valóban tolakodó kérdés, nem illik megkérdezni. Kb. olyan, mint amikor az esküvő előtt megkérdezik, hogy "csak nem jön a baba?".
2013. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mert semmi közük hozzá! ez magán ügy!

Majd ha benne leszel,akkor rájössz!

Ennyi erővel meg is kérdezhetik azt is,hogy szoktatok e szeretkezni,milyen gyakran,védekeztek???

Mit válaszolnál,ha valaki akit alig ismersz,vagy bárki más megkérdezné ezeket?

2013. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Most én is úgy érzem, ez túlságosan intim kérdés, de egyszer már én is megkérdeztem valakitől (a pár férfi tagjától), mert nem voltak házasok, és mindig is úgy tűnt róluk, hogy nem akarnak családot, sose beszéltek róla, elég későn jött össze (mármint korban), szóval igazából meglepődtem, hogy babát várnak, később kiderült, hogy már egy ideje próbálkoztak, csak a házasságot nem akarták. (Nem mintha baj lenne, csak annyira nem viselkedtek családra vágyóként.) Szóval van olyan eset, ahol meglepődnek az emberek azért kérdezik meg és bele sem gondolnak. Nyilván egy pár éve házas fiatal pártól senki nem kérdezi.
2013. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9 éve voltunk házasok amikor jött az első baba, majd rá 3 évre terhes lettem ikrekkel ,az okát nem tudom, de nekem is bántotta a fülem amikor sokan megkérdezték, hogy így terveztétek. Mégis mit, hogy ikrek legyenek, persze beadtuk egy kérvényt és sikrült elfogadtatni :) vagy az hogy 3 év múlva lettem terhes? más 1 évet szeretne a gyerekek között. Szeirntem sokszor azért hangzik el ez a kérdés, mert nem tudnak mit kérdezni. Az elsőnél aki ezt kérdezte hogy terveztük-e az ikreket még nem tudtam mit mondani, a többieknél azért már meg volt a válaszom.
2013. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom szerintem meg ez a tipikus divat túlreagálni dolog. Itt olvasva pár kérdést minden bántó, még az is ha megkérdezem, hogy fiú vagy lány baba lesz.
2013. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem sem a kockás füzet terméke. Én erre csak ezt reagálom.

Terveztem e az anyaságot, kb 7éves korom óta. Terveztük e a párommal, nem mondanám, beszéltünk róla két mondatot, és egyértelmű volt a folyamat, amikor "készültek"

Az utána megesett beszélgetések is egyértelművé tették mi lesz a kicsik sorsa...(elsővel most is várat magára, a lányunkkal kicsit átbeszéltük mit változtat +egy pici)

Hogy szeretem e őket annyira, mintha éjszakákon át osztok szorzok, lehessenek e. Talán jobban is, mert nem tudom mit vesztettem miattuk, csak azt tudom mit kapok tőlük.


A kérdést már nem zavar, sőt, szórakoztat. Pláne, hogy tervezés ide oda fingunk sincs mit veszünk át a szülőszobán:) és mennyire forgatja a tetejére a világunkat:)

2013. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!